#γκολ

Coppa Italia: Βέρντε και Σπέτσια απέκλεισαν στην παράταση τη Ρόμα (4-2)

fosonline.gr
Η Σπέτσια με τον Ντανιέλε Βέρντε να πετυχαίνει το 3ο της γκολ, στην παράταση (κ.δ. 2-2) επιβλήθηκε 4-2 της Ρόμα, στο «Ολίμπικο» για την φάση των 16 του Coppa Italia και την απέκλεισε
01:14 20/01

Ιταλία-Κύπελλο: Αποκλεισμός-σοκ για τη Ρόμα από… παίκτη της ΑΕΚ! (videos)

onsports.gr
Ο Ντανιέλε Βέρντε πέτυχε στην παράταση το καθοριστικό γκολ για…
01:01 20/01

Φόλενταμ – Αϊντχόφεν 0-2: Έπαιξε όσο χρειάστηκε για να προκριθεί στους «8» του Κυπέλλου (vids)

Gazzetta
Με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Αϊντχόφεν ξεπέρασε με σχετική δυσκολία (2-0) την Φόλενταμ (δεύτερη κατηγορία) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ολλανδίας.
00:03 20/01

Με «περίπατο» στους «32» του Κυπέλλου η Σαουθάμπτον

politik.gr
Ένα γκολ του Νταν Εν’Λουντουλού στο 16ο λεπτό κι άλλο ένα του Γουόρντ-Πράους στο 89ο, ήταν αρκετά για τη Σαουθάμπτον για να νικήσει με 2-0 τη Σριούσμπερι, στο τελευταίο -χρονικά-…
00:01 20/01

Ρεκόρ καριέρας στα γκολ για τον Ντιγκινί

pressaris.gr
Ο Νικολά Ντιγκινί αποχώρησε το περασμένο καλοκαίρι από τον Άρη, μετά από δύο χρόνια παρουσίας στα “κιτρινόμαυρα”, για να συνεχίσει την καριέρα του στην Κύπρο και τον Απόλλωνα Λεμεσού. Το τέρμα που σημείωσε σε βάρος του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ήταν το 12ο με τη φανέλα του Απόλλωνα για την φετινή […] The post Ρεκόρ καριέρας στα γκολ για τον Ντιγκινί appeared first on PRESSARIS.
00:00 20/01

Προ-Ολυμπιακό: Μαθαίνει αντίπαλο η Εθνική

sportsfeed.gr
Αγώνες… προθέρμανσης ήταν αυτοί της πρώτης αγωνιστικής του προ-Ολυμπιακού τουρνουά στην υδατοσφαίριση των γυναικών που διεξάγεται στην Τεργέστη. Τα τέσσερα φαβορί σημείωσαν συνολικά 96 γκολ την πρώτη αγωνιστική των ομίλων και φάνηκε από νωρίς πως δε θα υπάρξουν εκπλήξεις μέχρι και την ημιτελική φάση. Αύριο ωστόσο διεξάγεται το ένα από τα δύο ντέρμπι της φάσης […] The post Προ-Ολυμπιακό: Μαθαίνει αντίπαλο η Εθνική appeared first on SPORTSFEED.
23:11 19/01

Πίρλο: «Δεν πρέπει να σπαταλήσουμε τις ευκαιρίες – Έχουμε δίψα για το τρόπαιο»

ieidiseis.gr
Οι δηλώσεις του Αντρέα Πίρλο ενόψει του αγώνα του ιταλικού Super Cup ανάμεσα στην Γιουβέντους και την Νάπολι.Προσοχή και καλή αμυντική λειτουργία απέναντι στην Νάπολι πρέπει να έχει η Γιουβέντους, όπως τόνισε ο τεχνικό της ομάδας Αντρέα Πίρλο, στην συνέντευξη που έδωσε πριν τμεταξύ τους αναμέτρηση για το ιταλικό Super Cup. Πρέπει να σημειωθεί ότι η «Γηραιά Κυρία» ηττήθηκε πριν λίγες ημέρες από την Ίντερ, για το πρωτάθλημα, με τους φιλάθλους της ομάδας να στρέφονται ενάντια στους παίκτες, ασκώντας έντονη κριτική. Τέλος πρέπει αν σημειωθεί ότι εκτός αποστολής για την Γιουβέντους, θα είναι οι Ντιμπάλα, Κουαδράδο, Σάντρο, Ντελ Λιχτ και Ντεμιράλ, δυσκολεύοντας έτσι το έργο του Αντρέα Πίρλο αναφορικά
23:03 19/01

LaLiga: Όλα τα γκολ των αγώνων στην Ισπανία (video)

NewsBomb
Ισπανία – LaLiga: Δείτε όλα τα γκολ από τους αγώνες της Τρίτης (19/1), στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.
22:45 19/01

La Liga: Γλίτωσαν τα χειρότερα Βαγιαδολίδ και Κάντιθ

filathlos.gr
La Liga: Γλίτωσαν τα χειρότερα Βαγιαδολίδ και Κάντιθ 19/01/2021 Γκολ, θέαμα και ανατροπές είχαν τα παιχνίδια των μικρομεσαίων στη  La Liga. Η Έλτσε βρέθηκε πολύ κοντά σε ένα μεγάλο διπλό στο «Χοσέ Θορίγια», όταν με δύο τέρματα του Χοσάν (9’, 43’) προηγήθηκε με 2-0 της Βαγιαδολίδ, όμως στην επανάληψη δεν άντεξε. Το γκολ του Βάισμαν ακυρώθηκε σωστά για χέρι μέσω VAR (62’), όμως η Βαγιαδολίδ κατάφερε να γυρίσει το ματς. Ο Μίτσελ έδωσε ελπίδα μειώνοντας σε 1-2 (71’), με τον Χοακίν Φερνάντεθ να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 89ο λεπτό. Ίδιο σκορ είχαμε και στην αναμέτρηση της Κάντιθ με την Λεβάντε, μόνο που εκεί όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Δύο γκολ από τον Ρότζερ (
22:33 19/01

Σημαντική νίκη της Γκλάντμπαχ (1-0)

in.gr
Το γκολ του Νίκο Ελβέντι ήταν αρκετό για να δώσει ένα πολύ σημαντικό «τρίποντο» στην Γκλάντμπαχ, η οποία κατάφερε να επιρατήσει με 1-0 κόντρα στη Βέρνερ Βρέμης και να μειώσει τη διαφορά της από την τετράδα στον έναν βαθμό.
22:18 19/01

ΒΙΝΤΕΟ: Απίστευτο γκολ από τερματοφύλακα στην Αγγλία!

ΒΙΝΤΕΟ: Απίστευτο γκολ από τερματοφύλακα στην Αγγλία! 19/01/2021 Θα τη θυμάται μια ζωή  την σημερινή μέρα ο Τομ Κινγκ!  Ο τερματοφύλακας της Νιούπορτ Κάουντι, ομάδα της αγγλικής League Two, κατάφερε να σκοράρει από το τέρμα του (!) στο εκτός έδρας ματς με την Τσέλτεναμ, ανοίγοντας το σκορ στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης.
21:57 19/01

Bundesliga: Συνέχισε το σερί η Γκλάντμπαχ - Όλα τα γκολ στη Γερμανία (videos)

NewsBomb
Γερμανία – Bundesliga: Η Γκλάντμπαχ έκαμψε την αντίσταση της Βέρντερ Βρέμης και πανηγύρισε την τρίτη νίκη της στα τελευταία τέσσερα…
21:51 19/01

ΒΙΝΤΕΟ: Πλησίασε στην τετράδα της Bundesliga η Γκλάντμπαχ

ΒΙΝΤΕΟ: Πλησίασε στην τετράδα της Bundesliga η Γκλάντμπαχ 19/01/2021 Χωρίς να πατήσει το... γκάζι, η Γκλάντμπαχ επικράτησε με 1-0 της Βέρντερ Βρέμης εντός έδρας. Πλέον ανέβηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Bundesliga και έχει διαφορά ενός βαθμού από την πρώτη τετράδα.  Χωρίς φάσεις κύλησε το μεγαλύτερο κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα μετόπισθεν και να δημιουργούν ελάχιστες κλασικές φάσεις. Στο 23ο λεπτό οι γηπεδούχοι έστειλαν το πρώτο... μήνυμα, με τον Χόφμαν να δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση και την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Νόιχαους ν
21:48 19/01

Bundesliga: Ένα και να «καίει» για την Γκλάντμπαχ (video)

onsports.gr
Το γκολ του Ελβετού, Νίκο Ελβέντι στο δεύτερο μέρος, έκρινε…
21:43 19/01

Με νίκη έκλεισε τον πρώτο γύρο η Γκλάντμπαχ

analitis.gr
Το γκολ του Ελβετού, Νίκο Ελβέντι στο δεύτερο μέρος, έκρινε την αναμέτρηση στο «Μπορούσια Παρκ» και χάρισε τη σπουδαία νίκη στην Γκλάντμπαχ με 1-0 επί της Βέρντερ Βρέμης, στο εναρκτήριο ματς της 17ης αγωνιστικής (αυλαία του πρώτου γύρου) της Bundesliga.
21:35 19/01

Γκλάντμπαχ – Βέρντερ Βρέμης 1-0

to10.gr
21:33 19/01

Προ-Ολυμπιακό: «Βρίσκουμε το ρυθμό μας»

Μετά από αγωνιστική απραξία 11 μηνών, η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών επέστρεψε στους αγώνες και στην πρεμιέρα του προ-Ολυμπιακού τουρνουά στην Τεργέστη έδειξε πως είναι έτοιμη για να διεκδικήσει την επιστροφή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Η Χριστίνα Τσουκαλά, στην πρεμιέρα της ως αρχηγός της Εθνικής ήταν εντυπωσιακή σημειώνοντας επτά γκολ κόντρα στο Καζακστάν (στο […] The post Προ-Ολυμπιακό: «Βρίσκουμε το ρυθμό μας» appeared first on SPORTSFEED.
21:31 19/01

Τσουκαλά: “Δοκίμαζα το χέρι μου”

analitis.gr
Η σπουδαία εμφάνιση και τα επτά γκολ της Χριστίνας Τσουκαλά, είναι ό,τι μπορεί να κρατήσει η εθνική υδατοσφαίρισης των γυναικών από το μέτριο παιχνίδι της απέναντι στο Καζακστάν, στη σημερινή πρεμιέρα του προ-ολυμπιακού τουρνουά της Τεργέστης.
21:21 19/01

Μόλις το 2ο γκολ του στο πρωτάθλημα από στημένο

panathinaikoskosmos.com
Ο Παναθηναϊκός πήρε μια σπουδαία νίκη στο “Κλεάνθης Βικελίδης” και φαίνεται πιο φορμαρισμένος από ποτέ στη φετινή σεζόν. Continue reading Μόλις το 2ο γκολ του στο πρωτάθλημα από στημένο at Panathinaikos Kosmos.
21:20 19/01

Τουρκικό σενάριο: «H Μπεσίκτας έχασε Μάντζουκιτς, φουλάρει για Γιακουμάκη»

aek1924.gr
Η Μπεσίκτας έχασε τη μάχη για τον Μάντζουκιτς και είναι έτοιμη να τα δώσει όλα για τον Γιώργο Γιακουμάκης!​ Ο Γιώργος Γιακουμάκης κάνει απίθανη σεζόν, είναι ο 3ος σκόρερ στην Ευρώπη (16 γκολ) κι έχει μπει ήδη στο μάτι μεγάλων ομάδων της Ευρώπης. Η Μπεσίκτας, που βρίσκεται στην κορυφή της Τουρκίας έδωσε μάχη για την […] The post Τουρκικό σενάριο: «H Μπεσίκτας έχασε Μάντζουκιτς, φουλάρει για Γιακουμάκη» appeared first on AEK1924.gr.
20:51 19/01

Οι Τούρκοι «στέλνουν» τον Γιακουμάκη σε κορυφαία ομάδα της χώρας τους!

Οι Τούρκοι «στέλνουν» τον Γιακουμάκη σε κορυφαία ομάδα της χώρας τους! 19/01/2021 Ο Γιώργος Γιακουμάκης κάνει απίθανη σεζόν, είναι ο τρίτος σκόρερ στην Ευρώπη (16 γκολ) κι έχει μπει ήδη στο... μάτι μεγάλων ομάδων της Ευρώπης. Η Μπεσίκτας έδωσε «μάχη» για την απόκτηση του Μάριο Μάντζουκιτς, ωστόσο η Μίλαν κατάφερε να αποσπάσει την υπογραφή του.  Έτσι σύμφωνα με την ιστοσελίδα «fotomac», οι Τούρκοι κατέθεσαν πρόταση ύψους 1,5 εκ. ευρώ για την απόκτηση του, με τη διοίκηση των Ολλανδών να την απορρίπτει. Δεν θα μείνουν όμως εκεί, αφού όπως αναφέρεται στο δημοσίευμα η Μπεσίκτας θα επιστρέψει στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων με τη Φένλο!
20:27 19/01

Τι υποστήριξε ο Γιώργος Μποροβήλος για το θέμα Άρη-Μπαράλες

Τι υποστήριξε ο Γιώργος Μποροβήλος για το θέμα Άρη-Μπαράλες 19/01/2021 Το ενδιαφέρον του Άρη για την απόκτηση του Χερόνιμο Μπαράλες φαίνεται ότι είναι ιδιαίτερα έντονο.  Ο επιθετικός του Αστέρας Τρίπολης, που... βγάζει μάτια φέτος (με 9 γκολ), δεν αποκλείεται να συνεχίσει την καριέρα του στους «κίτρινους», ένα ενδεχόμενο το οποίο δεν απόκλεισε ο πρόεδρος των Αρκάδων, Γιώργος Μποροβήλος.   Μιλώντας σε ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης, ο Γιώργος Μποροβήλος τόνισε: «Υπήρξε μια επαφή, από εκεί και πέρα τα πράγματα δεν ολοκληρώνονται από τη μία στιγμή στην άλλη. Απαιτούνται κάποιες συζητήσεις, όχι μόνο για το οικονομικό, αλλά και για τον αντικαταστάτη του κ
19:24 19/01

Με το «δεξί» η εθνική πόλο γυναικών στο προ ολυμπιακό τουρνουά

Με το «δεξί» η εθνική πόλο γυναικών στο προ ολυμπιακό τουρνουά 19/01/2021 Με νίκη ξεκίνησε η εθνική ομάδα πόλο γυναικών την συμμετοχή της στο προ ολυμπιακό τουρνουά που διεξάγεται στην Τεργέστη της Ιταλίας. Συγκεκριμένα επικράτησε με 13-5 του Καζακστάν και αύριο θα αντιμετωπίσει το Ισραήλ, το οποίο ηττήθηκε με 27-2 από την Ουγγαρία.  Η ομάδα του Τεό Λοράντου έπαιξε κατά διαστήματα καλό πόλο, αλλά το ζητούμενο είναι να είναι όπως πρέπει στον αγώνα της ερχόμενης Πέμπτης με την Ουγγαρία που θα κρίνει την πρώτη θέση στον όμιλο και φυσικά το ερχόμενο Σάββατο στον ημιτελικό που δίνει εισιτήριο για το Τόκιο.  Θυμίζουμε ότι στους Ολυμπιακούς Αγώνες θα προκριθούν
18:18 19/01

Ελλάδα – Καζακστάν 13-5: Προπόνηση στην πρεμιέρα - Όλα τα γκολ παίκτριες του Ολυμπιακού!

Η εθνική ομάδα των γυναικών κέρδισε εύκολα 13-5 το Καζακστάν στην πρεμιέρα της στο Προολυμπιακό τουρνουά που διεξάγεται στην Τεργέστη. Επόμενος αντίπαλος (20/1, 17.00) το Ισραήλ του Δημήτρη Μαυρωτά, που ηττήθηκε νωρίτερα 27-2 από την Ουγγαρία. Επτά γκολ η Τσουκαλά ενώ και τα 13 τέρματα σημείωσαν πολίστριες του Ολυμπιακού.
18:03 19/01