Ο Κ. Νικολακόπουλος σχολιάζει στο blog του στο gazzetta τη διαιτησία ενός τίμιου ρέφερι στο τελευταίο παιχνίδι του Ολυμπιακού
09:41 31/10

ΠΑΣ Γιάννινα: Ποστάρισμα με βίντεο για τη διαιτησία με την Ξάνθη

sport24.gr
Ο ΠΑΣ Γιάννινα ανέβασε ένα βίντεο στην επίσημη ιστοσελίδα του από το ματς με την Ξάνθη και με ένα σχόλιο εννέα λέξεων αναφέρθηκε στην διαιτησία του Μανούχου.
21:51 30/10

ΒΙΝΤΕΟ: Δυσαρέσκεια του ΠΑΣ για τη διαιτησία στον αγώνα με την Ξάνθη

Filathlos.gr
«Βράζουν» με τη διαιτησία του Ευάγγελου Μανούχου στο χθεσινό ματς με την Ξάνθη οι άνθρωποι του ΠΑΣ Γιάννινα.Με ανάρτησή τους στο facebook, οι Ηπειρώτες έδειξαν την έντονη δυσαρέσκειά τους για τις αποφάσεις του ρέφερι από τον σύνδεσμο Αργολίδας
12:31 30/10

Παναχαϊκή: «Εγκληματικά σφυρίγματα στον αγώνα με τον Αιγινιακό»

Έντονη δυσαρέσκεια για τη διαιτησία στον αγώνα με τον Αιγινιακό εκφράζει η ΠΑΕ Παναχαϊκή, κάνοντας λόγο για μία αποβολή και ένα πέναλτι που δεν δόθηκαν σε βάρος των αντιπάλων της.Η ανακοίνωση:«Η ΠΑΕ Παναχαϊκή 1891 βρίσκεται στην δυσάρεστη θέση, όχι μόνο να ασχοληθεί, αλλά και να καταγγείλει την διαιτησία του κυρίου Βεργέτη και του αδελφού βοηθού του (κ
10:22 30/10

Πετράκης: "Άδικη ήττα"

Novasports.gr
Ως μια άδικη ήττα χαρακτήρισε αυτή που γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα από την Ξάνθη στα Πηγάδια ο Γιάννης Πετράκης, ο οποίος αναφέρθηκε και στη διαιτησία του αγώνα.  «Απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα που έχει πολύ καλή ψυχολογία πιστεύω ότι είχαμε μια πολύ καλή παρουσία
00:02 30/10

Ολυμπιακός: «Πώς γίνεται να δίνονται αυτά τα οσφάιντ;»

gazzetta.gr
Ο Ολυμπιακός για ένα ακόμα παιχνίδι πρωταθλήματος βγάζει μέσω κύκλων του δυσφορία για την διαιτησία και κυρίως για τα δύο λανθασμένα οφσάιντ σε Φορτούνη & Λάζαρο αλλά και την διαφορετικότητα με την οποία αντιμετωπίζεται ο ΠΑΟΚ.
20:51 29/10

Πετράκης: «Στο τέλος επικρατεί το δίκαιο»

gazzetta.gr
Ο κόουτς του ΠΑΣ εξέφρασε τα παράπονα που έχουν στον «Αγιαξ της Ηπείρου» από τη διαιτησία του αποψινού τους αγώνα
20:31 29/10

Μαρτίνς: «Οι διαιτητές έχουν διαφορετική στάση όταν παίζουν με τον Ολυμπιακό»

Ενοχλημένος με τη διαιτησία του αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης εμφανίστηκε ο Πέδρο Μαρτίνς. Πιο συγκεκριμένα, μετά τη δύσκολη νίκη της ομάδας του, ο Πορτογάλος σημείωσε ότι σήμερα ήταν μια ακόμη φορά που οι ρέφερι έχουν διαφορετική στάση όταν σφυρίζουν σε παιχνίδια του Ολυμπιακού
21:02 29/10

Το επεισοδιακό ντέρμπι και η τιμωρία του ΠΑΟΚ!

Η 8η Φεβρουαρίου 1931 δεν έμεινε στα βιβλία της ελληνικής ποδοσφαιρικής ιστορίας μονάχα γιατί τότε έγινε το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό, αλλά και για την τιμωρία που επιβλήθηκε τότε στο "Δικέφαλο του Βορρά".  Εκείνο το ματς ήταν επεισοδιακό, οι θεατές είχαν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Αναστάσιου Καμπουρόπουλου και το φανατισμένο πλήθος επιτέθηκε στον ρέφερι του αγώνα και σε παίκτες του Παναθηναϊκού (Πιερράκος, Καλογερόπουλος) μετά τη λήξη του ματς
08:32 29/10

Για μία φάση «ελέγχει» τον Παπαπέτρου ο παρατηρητής για το ΑΕΛ-ΟΦΗ

Η ΠΑΕ ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση για τη διαιτησία στο ημίχρονο του αγώνα με τον ΟΦΗ, αλλά τα ριπλέι δεν δικαιώνουν τα παράπονά της. Ιδίως δε για τη φάση του πέναλτι στον Ντέλετιτς, το βίντεο δείχνει πως ο Κοροβέσης δεν έχει βρει τον παίκτη των γηπεδούχων, ο οποίος πέφτει εντυπωσιακά στο έδαφος, με τον Παπαπέτρου να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι
12:02 28/10

Ανοιχτοί λογαριασμοί και παράπονα!

gazzetta.gr
ΑΕΛ και ΟΦΗ αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στη Λάρισα, με τους «βυσσινί» να παραμένουν έναν βαθμό πάνω από τους Κρητικούς. Ανακοίνωση για τη διαιτησία στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι!
16:11 27/10

ΑΕΛ-ΟΦΗ: Ανακοίνωση των «βυσσινί» για ένα πέναλτι κι ένα οφσάιντ

Onsports.gr
Διαμαρτυρία για τη διαιτησία του Παπαπέτρου.
16:01 27/10

ΑΕΛ: «Μέχρι τώρα έχουμε ένα πέναλτι που δεν δόθηκε κι ένα λανθασμένο οφσάιντ»

gazzetta.gr
Η ΠΑΕ ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση για την διαιτησία της αναμέτρησης με τον ΟΦΗ, φωνάζοντας για ένα πέναλτι που δεν της δόθηκε κι ένα ανύπαρκτο οφσάιντ.
15:31 27/10

«Σφαγή» για τη Νότιγχαμ – Ισοφαρίστηκε με γκολ-σκάνδαλο (ΒΙΝΤΕΟ)

sportdog.gr
Η διαιτησία «έκαψε» την ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη.
19:51 27/10

ΑΕΛ - ΟΦΗ 0-0: Ανώτεροι, αλλά δεν τα κατάφεραν οι γηπεδούχοι

sport24.gr
Ισόπαλη χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΟΦΗ με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι αλλά να μην μπορούν να σκοράρουν ενώ έχουν παράπονα και από την διαιτησία.
16:31 27/10

Αίτημα Ολυμπιακού για ξένους διαιτητές σε όλους τους αγώνες του

Η δυσαρέσκεια που η ΠΑΕ Ολυμπιακός συχνά εκφράζει για τη διαιτησία της οποίας τυγχάνει στους αγώνες της, στη Super League, έλαβε επίσημη υπόσταση.  Ο αντιπρόεδρος των «ερυθρολεύκων», Τάκης Αγραφιώτης, ο οποίος εκπροσωπεί τη διοργανώτρια του πρωταθλήματος στην Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Ε
16:42 25/10

Παπαθεοδώρου: «17-0 ήταν οι βολές της Χολόν, αυτό είναι απίθανο»

gazzetta.gr
Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου κατέθεσε δικαιολογημένα παράπονα για την αντιμετώπιση που είχε η ομάδα του από τη διαιτησία στην ήττα από τη Χολόν.
19:21 23/10

Δεν άντεξε στο τέλος ο ΠΑΟΚ απέναντι στη Χολόν

Ο ΠΑΟΚ έκανε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο “Χολόν Τότο Αρένα”, στην επιστροφή του για αγώνα στο Ισραήλ μετά από 17 χρόνια, απέναντι στη Χάποελ Χολόν. Ο ΠΑΟΚ που ήταν μπροστά στο ημίχρονο (34-42) άντεξε και στην πίεση της ισραηλινής ομάδας στο τρίτο δεκάλεπτο (54-56), όταν όμως το παιχνίδι μπήκε στο τελευταίο πεντάλεπτο δεν είχε τις λύσεις στην επίθεση ενώ στο β’ μέρος έκανε 12 λάθη (στο α’ είχε μόνο 6) με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ να διαμαρτύρονται για τη διαιτησία για τις διπλάσιες βολές που εκτέλεσε η Χολόν που είχε 36 έναντι 18 του Δικέφαλου
19:12 23/10

Ας μιλήσουμε και λίγο για βόλεϊ

gazzetta.gr
Ο Φώτης Καρακούσης αφήνει στην άκρη τις συζητήσεις για την διαιτησία και τις ανακοινώσεις των «αιωνίων» για επανάληψη του ματς που δεν πρόκειται να γίνει και ασχολείται με το όμορφο βόλεϊ που παίχτηκε στο κλειστό της Κυψέλης.
14:01 23/10

Παναθηναϊκός: «Η λέξη ντροπή δεν περιγράφει την κλοπή της Κυψέλης»

gazzetta.gr
Έξαλλοι ήταν στον Παναθηναϊκό για την διαιτησία του ντέρμπι, με τους ανθρώπους του «τριφυλλιού» να τονίζουν μεταξύ άλλων πω «η λέξη ντροπή δεν μπορεί να περιγράψει την κλοπή της Κυψέλης».
17:51 22/10

«Ερυθρόλευκη» νίκη, «πράσινες» φωνές για διαιτησία!

gazzetta.gr
Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι αντάξιο των ονομάτων των δύο συλλόγων ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-2 σετ του Παναθηναϊκού, που όμως έχει δικαιολογημένα παράπονα από την διαιτησία καθώς στο κομβικό 12-11 του τάι μπρέικ δεν μέτρησε καθαρός άσος μετά από λανθασμένη υπόδειξη!
17:11 22/10

Παναθηναϊκός: «Πρώτη και τελευταία κλοπή»

Εξαλλοι είναι οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού με τη διαιτησία στο ντέρμπι του βόλεϊ με τον Ολυμπιακό. Οι πράσινοι έχουν δικαιολογημένα παράπονα για τη φάση που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα όταν ο άσσος του Ράπτη στο 12-11 του τάι μπρέικ έγινε αουτ σε μια λανθασμένη απόφαση διαιτητή και επόπτη «Η λέξη «ντροπή» δεν αρκεί να περιγράψει την κλοπή της Κυψέλης
17:51 22/10

ΒΙΝΤΕΟ: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Η καθοριστική φάση για την οποία φωνάζει ο ΠΑΟ

Με το σκορ στο 12-11 στο τάι μπρέικ στο ντέρμπι ΠΑΟ- Ολυμπιακού ο Ράπτης με το σερβίς του έστειλε τη μπάλα μέσα, αλλά ο διαιτητής και ο επόπτης έδειξαν άουτ και αντί για το 13-11 έγινε το 12-12, με τον Παναθηναϊκό να χάνει με 3-2 σετ και να φωνάζει δικαιολογημένα για την διαιτησία.Δείτε τη φάση σε βίντεο:
17:41 22/10

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Η καθοριστική φάση που έφερε την ένταση στην Κυψέλη

sport24.gr
Με το σκορ στο 12-11 στο τάι μπρέικ ο Ράπτης με το σερβίς του έστειλε τη μπάλα μέσα αλλά ο διαιτητής και ο επόπτης έδειξαν άουτ και αντί για το 13-11 έγινε το 12-12 με τον Παναθηναϊκό να χάνει με 3-2 σετ και να φωνάζει δικαιολογημένα για την διαιτησία.
17:11 22/10

Ολυμπιακός: «Πήγαν το ποδόσφαιρο 30 χρόνια πίσω»