Παραλλαγή Ομικρον – «Ικανοποιημένος που εμβολιάστηκα», δηλώνει ο πρώτος Ιταλός ασθενής

22:24 - 28/11/2021

Ο πρώτος Ιταλός ασθενής στον οποίο διαγνώσθηκε η νέα παραλλαγή της Covid-19, βρίσκεται σε απομόνωση και, φυσικά, υπό συνεχή παρακολούθηση.

Διαβάστε Περισσότερα στο in.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μετάλλαξη Όμικρον: Ικανοποιημένος που εμβολιάστηκε, δηλώνει ο πρώτος Ιταλός που βρέθηκε θετικός

Το τελευταίο εικοσιτετράωρο, στην Ιταλία τα περιστατικά κορονοϊού είναι 12.932 και 47 άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους. Συνολικά, πραγματοποιήθηκαν 512.592 διαγνωστικά τεστ, το 2,5% από τα οποία προέκυψε θετικό. Στις μονάδες εντατικής θεραπείας της χώρας βρίσκονται 638 ασθενείς, ενώ στους νοσοκομειακούς θαλάμους είναι 4.964. Στο μεταξύ, ο Ιταλός μάνατζερ ο οποίος βρέθηκε θετικός στην παραλλαγή Όμικρον του κορονοϊού μετά την επιστροφή του από ταξίδι στη Μοζαμβίκη, δήλωσε στη δημόσια ραδιοφωνία της Rai: «είμαι ικανοποιημένος που εμβολιάσθηκα, διότι το εμβόλιο λειτούργησε περίφημα. Τόσο εγώ όσο και η οικογένειά μου, από το παιδί μας οκτώ ετών μέχρι τον παππού ογδόντα ενός, όλοι μας έχουμε μόνον ε

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Ιταλία-κορωνοϊός: 12.932, 47 θάνατοι σε 24 ώρες - «Ικανοποιημένος που εμβολιάστηκα, δηλώνει ο πρώτος ασθενής με την παραλλαγή «Όμικρον»

Το τελευταίο εικοσιτετράωρο, στην Ιταλία τα περιστατικά κορονοϊού είναι 12.932 και 47 άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους. Συνολικά, πραγματοποιήθηκαν 512.592 διαγνωστικά τεστ, το 2,5% από τα οποία προέκυψε θετικό.

Διαβάστε το στο real.gr

«Είμαι ικανοποιημένος που εμβολιάστηκα», δηλώνει ο πρώτος Ιταλός ασθενής με την μετάλλαξη Omicron

Ο μάνατζερ βρίσκεται σε απομόνωση και, φυσικά, υπό συνεχή παρακολούθηση O Ιταλός μάνατζερ ο οποίος βρέθηκε θετικός στην παραλλαγή Όμικρον του κορωνοϊού μετά την επιστροφή του από ταξίδι στη Μοζαμβίκη, δήλωσε στη δημόσια ραδιοφωνία της Rai: «είμαι ικανοποιημένος που εμβολιάσθηκα, διότι το εμβόλιο λειτούργησε περίφημα. Τόσο εγώ όσο και η οικογένειά μου, από το παιδί μας οκτώ ετών […]

Διαβάστε το στο dete.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ in.gr

ΑΑΔΕ: 136.673 email σε επαγγελματίες κι επιχειρήσεις για τη διασύνδεση ταμειακών – POS

Κλιματική αλλαγή: Το λιώσιμο των πάγων επιβράδυνε την περιστροφή της Γης

Εντυπωσιακές εικόνες: Φοιτητές του ΑΠΘ ανακάλυψαν κεφαλή αγάλματος του Απόλλωνα στην ανασκαφή των Φιλίππων

Ρωσία: Ζητά από τον ιδιοκτήτη του Telegram να είναι πιο προσεκτικός μετά την πολύνεκρη επίθεση στη Μόσχα

Κεχαγιά: Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι η σοβαρή πειστική πρόταση απέναντι στον Μητσοτάκη

Χαλάνδρι: Τέσσερις ληστές μπήκαν σε εστιατόριο και απείλησαν με μαχαίρι τον υπάλληλο