«Το βιτριόλι δεν σου έκαψε την ψυχή παρά μόνο το δέρμα»

17:18 - 07/12/2021

Σαν μια «ανοιχτή» συνεδρία, η Ιωάννα Παλιοσπύρου συνομιλεί με τον ψυχίατρό της για τις δύσκολες στιγμές που μοιράστηκε μαζί μαζί με τον ψυχίατρό της και για το πώς επουλώνονται τα ψυχικά τραύματα

Διαβάστε Περισσότερα στο ProtoThema.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ιωάννα Παλιοσπύρου – «Στον αέρα» το πρώτο podcast: «Το βιτριόλι δεν σου έκαψε την ψυχή παρά μόνο το δέρμα»

Ο ψυχίατρός της και επίκουρος καθηγητής Ψυχιατρικής, Κωνσταντίνος Κοντοάγγελος, είναι ο πρώτος καλεσμένος του podcast της Ιωάννας Παλιοσπύρου, με τίτλο «Ιωάννα». Σαν σε μία ανοιχτή συνεδρία, η Ιωάννα και ο ψυχίατρος συζήτησαν για όσα έζησαν μαζί από τη μέρα της επίθεσης με βιτριόλι εναντίον της, για τις δύσκολες στιγμές που μοιράστηκαν και για το πώς επουλώνονται τα ψυχικά τραύματα. «Εμένα μου έδωσαν ένα γερό, υγιές σπίτι χωρίς στέγη και μου είπαν “ξαναφτάξε την”. Και την ξαναέφτιαξα» λέει ο κ. Κοντοάγγελος, που θεωρεί ότι το πιο χαρακτηριστικό στοιχείο της προσωπικότητας της Ιωάννας είναι η καλοσύνη. Απαντώντας σε ερώτησή της αν φοβήθηκε κάποια στιγμή ότι δεν θα τα καταφέρουν, ο ψυχίατρο

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Ιωάννα Παλιοσπύρου – «Στον αέρα» το πρώτο podcast: «Το βιτριόλι δεν σου έκαψε την ψυχή παρά μόνο το δέρμα»

Ο ψυχίατρός της και επίκουρος καθηγητής Ψυχιατρικής, Κωνσταντίνος Κοντοάγγελος, είναι ο πρώτος καλεσμένος του podcast της Ιωάννας Παλιοσπύρου, με τίτλο «Ιωάννα».

Διαβάστε το στο thebest.gr

Σοκάρει ο ψυχίατρος της Ιωάννας Παλιοσπύρου: «Το βιτριόλι δεν σου έκαψε την ψυχή παρά μόνο το δέρμα»

Σαν μια «ανοιχτή» συνεδρία, η Ιωάννα συνομιλεί με τον ψυχίατρό της για τις δύσκολες στιγμές που μοιράστηκαν και για το πώς επουλώνονται τα ψυχικά τραύματα. «Εμένα μου έδωσαν ένα γερό, υγιές σπίτι χωρίς στέγη και μου είπαν ξαναφτιάξτην. Και την ξαναέφτιαξα», λέει ο ψυχίατρος κ. Κοντοάγγελος, που θεωρεί ότι το πιο χαρακτηριστικό στοιχείο της προσωπικότητας […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ProtoThema.gr

Βέτο των ΗΠΑ στην πλήρη ένταξη του κράτους της Παλαιστίνης στον ΟΗΕ

Ιταλία-G7: Οι ΗΠΑ προσπαθούν να συσπειρώσουν τους Ευρωπαίους απέναντι στην Κίνα

Ένταση στις σχέσεις Μόσχας - Βερολίνου μετά τη σύλληψη δύο Ρωσογερμανών με την υποψία της κατασκοπείας

Περιορισμοί από τις ΗΠΑ στον Ιρανό ΥΠΕΞ όταν θα βρίσκεται τη Νέα Υόρκη

Λένα Παπαληγούρα - Ιωάννα Παππά: Συζητάμε για τους συζύγους μας που είναι αδέλφια

Δίκη Τραμπ: Απαλλάχθηκαν δύο ένορκοι