Βόλος: Μητέρα «πνιγμένη» στα χρέη έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο – «Μαζί μου θα πεθάνει»

21:16 - 14/01/2022

Μια απίστευτη υπόθεση έρχεται στο φως από τη Νέα Ιωνία Βόλου με μια μητέρα να πηγαίνει το παιδί της σε ορφανοτροφείο, καθώς εξαιτίας των χρεών δεν μπορούσε να το μεγαλώσει. Πρόκειται για μια εννιάχρονη που παρακολουθούσε μαθήματα στο Ειδικό Σχολείο, υποβάλλεται σε μετάγγιση αίματος κάθε 20 ημέρες και στο σπίτι της ζούσε χωρίς ρεύμα και ... Περισσότερα To άρθρο Βόλος: Μητέρα «πνιγμένη» στα χρέη έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο – «Μαζί μου θα πεθάνει» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μητέρα έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο του Βόλου λόγω χρεών

«Πώς να ζούσα το παιδί χωρίς ρεύμα και νερό;»  λέει η 48χρονη μοδίστρα και μητέρα της 9χρονης που αντιμετωπίζει, την ίδια στιγμή, προβλήματα υγείας

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Βόλος – Μητέρα «παρέδωσε» το παιδί της στο ορφανοτροφείο – «Ή θα πεθάνει δίπλα μου ή θα σωθεί μακριά μου»

Η 48χρονη μοδίστρα, έχασε τον σύζυγό της πριν τρία χρόνια από πνευμονία. Οι συνθήκες εργασίας του δημιούργησαν το πρόβλημα της υγείας του. Η οικονομική κατάστασή τους ήταν εξαιρετικά δύσκολη, αλλά μετά τον θάνατο του συζύγου της, υπήρξε η κατάρρευση. Ένα χρόνο πριν τον θάνατό του αρρώστησε και το παιδί

Διαβάστε το στο in.gr

Βόλος: Μητέρα «παρέδωσε» το παιδί της στο Ορφανοτροφείο – «Θα πέθαινε μαζί μου»

Με απίστευτα χρέη στη ΔΕΗ και τη ΔΕΥΑΜΒ, μια γυναίκα 48 ετών από τη Νέα Ιωνία, “παρέδωσε” το 9χρονο παιδί…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Βόλος: Μητέρα έδωσε το παιδί της στο Ορφανοτροφείο λόγω χρεών – «Θα πέθαινε μαζί μου»

Συγκλονίζει η ιστορία μίας μητέρας από το Βόλο η οποία αναγκάστηκε να δώσει το 9χρονο παιδί της στο Ορφανοτροφείο, καθώς είχε χρέη στη ΔΕΗ και τη ΔΕΥΑΜΒ, με αποτέλεσμα να δυσκολεύονται με τα προς το ζην. Το 9χρονο κοριτσάκι που παρακολουθούσε μαθήματα στο Ειδικό Σχολείο και αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα υγείας, στο σπίτι της ζούσε χωρίς ρεύμα και νερό, ενώ πολλές φορές της έλειπε και το φαγητό. Η 48χρονη μητέρα, σύμφωνα με την τοπική ιστοσελίδα gegonota.news, εμφανίστηκε στη Πρόνοια και είπε: «σας δίνω το παιδί μέχρι να σταθώ στα πόδια μου. Δεν μπορώ να το ζήσω». Η ασθένεια της μικρής δρομολόγησε άμεσα τις διαδικασίες και δόθηκε στο Ορφανοτροφείο με εισαγγελική παραγγελία. Το παιδί έκλα

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Βόλος: Μητέρα «πνιγμένη» στα χρέη έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο – «Μαζί μου θα πεθάνει»

Μια απίστευτη υπόθεση έρχεται στο φως από τη Νέα Ιωνία Βόλου με μια μητέρα να πηγαίνει το παιδί της σε ορφανοτροφείο, καθώς εξαιτίας των χρεών δεν μπορούσε να το μεγαλώσει.

Διαβάστε το στο thebest.gr

Βόλος: 48χρονη μητέρα έδωσε την 9χρονη κόρη της σε Ορφανοτροφείο λόγω χρεών

Η 48χρονη μητέρα εμφανίστηκε στην Πρόνοια και είπε: «Σας δίνω το παιδί μέχρι να σταθώ στα πόδια μου. Δεν μπορώ να το ζήσω». Όσον αφορά στην άτυχη 9χρονη, που παρακολουθούσε μαθήματα στο Ειδικό Σχολείο, υποβάλλεται σε μετάγγιση αίματος κάθε 20 ημέρες. Είναι χαρακτηριστικό πως στο σπίτι της ζούσε χωρίς ρεύμα και νερό, ενώ πολλές φορές […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Βόλος: Μητέρα παρέδωσε το παιδί της στο ορφανοτροφείο λόγω χρεών - "Θα πέθαινε μαζί μου"

Η 48χρονη μητέρα εμφανίστηκε στην Πρόνοια και τους είπε… "σας δίνω το παιδί μέχρι να σταθώ στα πόδια μου. Δεν μπορώ να το ζήσω"

Διαβάστε το στο thetoc.gr

Βόλος: Μητέρα έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο λόγω χρεών

Διαβάστε το στο e-daily.gr

Μητέρα έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο του Βόλου λόγω χρεών

Αδιανόητη υπόθεση από τη Νέα Ιωνία Βόλου βλέπει το φως της δημοσιότητας, με μια μητέρα να πηγαίνει το 9χρονο παιδί της σε ορφανοτροφείο, λόγω χρεών.

Διαβάστε το στο lykavitos.gr

Βολος: Μητέρα με χρεη έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο

Μια 48χρονη μητερα στη Νεα Ιωνία του Βόλου παρέδωσε στο ορφανοτροφείο την εννιαχρονη κόρη της. Η εννιαχρονη υποβάλλεται σε μετάγγιση αίματος κάθε 20 ημέρες και η ασθένεια της δρομολόγησε άμεσα τις διαδικασίες και δόθηκε στο Ορφανοτροφείο με εισαγγελική παραγγελία. Το παιδί έκλαιγε ασταμάτητα για 15 μέρες και ηρέμησε μόνο όταν είδε ξανά την μητέρα της. […] Βολος: Μητέρα με χρεη έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο - olympia

Διαβάστε το στο olympia.gr

ΕΚΤΑΚΤΟ Μητέρα έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο του Βόλου λόγω χρεών

Αδιανόητη υπόθεση από τη Νέα Ιωνία Βόλου βλέπει το φως της δημοσιότητας, με μια μητέρα να πηγαίνει το 9χρονο παιδί της σε ορφανοτροφείο, λόγω χρεών. Η 48χρονη μητέρα εμφανίστηκε στην Πρόνοια και είπε: «σας δίνω το παιδί μέχρι να σταθώ στα πόδια μου. Δεν μπορώ να το ζήσω». Όσον αφορά στην άτυχη 9χρονη κόρη, που […]

Διαβάστε το στο tilegrafimanews.gr

Βόλος: Μητέρα «πνιγμένη» στα χρέη έδωσε την κόρη της σε ορφανοτροφείο – «Μαζί μου θα πεθάνει»

Μια απίστευτη υπόθεση έρχεται στο φως από τη Νέα Ιωνία Βόλου με μια μητέρα να πηγαίνει το παιδί της σε ορφανοτροφείο, καθώς εξαιτίας των χρεών δεν μπορούσε να το μεγαλώσει. Πρόκειται για μια εννιάχρονη που παρακολουθούσε μαθήματα στο Ειδικό Σχολείο, υποβάλλεται σε μετάγγιση αίματος κάθε 20 ημέρες και στο σπίτι της ζούσε χωρίς ρεύμα και νερό, ενώ πολλές […]

Διαβάστε το στο larisanew.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Προσπάθησε να αποφύγει σκύλο και ανατράπηκε το αυτοκίνητο που οδηγούσε στην εθνική οδό Θεσσαλονίκης – Νέων Μουδανιών

Σύνοδος κορυφής ΕΕ: Που «σκόνταψε» πάλι η ενοποίηση των ευρωπαϊκών κεφαλαιοαγορών

Ελεύθεροι επαγγελματίες: Δώδεκα μήνες η αναμονή του φορολογικού ελέγχου για όσους αμφισβητούν το εισόδημά τους

Το …τζακ ποτ του Μπελέρη, το «σφύριξα κι έληξες» του Κασσελάκη, το Δειπνοσοφιστήριον της Αθηναϊκής Λέσχης, o Ευαγγ. Μυτιληναίος και τα μέταλλα, ο Απ. Βακάκης κατά Temu, το «κουτσό» αίτημα στο Ταμείου Ανάκαμψης και η αυξημένη κίνηση στους οδικούς άξονες

Ολυμπιακός: «Τρέλα» στο Πασαλιμάνι, βγήκαν στους δρόμους οι οπαδοί για την πρόκριση επί της Φενέρμπαχτσε

ΠΑΟΚ – Κλαμπ Μπριζ 0-2: Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός για τους Θεσσαλονικείς στο Conference League