Βατσλίκ: «Ήμουν σίγουρος στη διαδικασία των πέναλτι»

00:52 - 12/08/2022

Ο Τόμας Βατσλίκ τόνισε πως ήταν ψύχραιμος και διαβασμένος στη διαδικασία των πέναλτι που έδωσε στον Ολυμπιακό την πρόκριση επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Διαβάστε Περισσότερα στο Gazzetta
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ολυμπιακός – Τόμας Βατσλίκ: Ήμουν σίγουρος για τα πέναλτι

Ο Ολυμπιακός δεν εξασφάλισε μονάχα την παρουσία του στα πλέι οφ του Europa League (όπου θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λεμεσού στις 18 και 25 Αυγούστου) με τη νίκη του στα πέναλτι επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας (4-3 πέν., 1-1 κ.δ., 2-2 παρ.). Παράλληλα, «σφράγισε» την παρουσία τους στους ομίλους του Europa Conference League. Μεγάλοι πρωταγωνιστές της πρόκρισης της ομάδας του Κάρλος Κορμπεράν ήταν ο τερματοφύλακας Τόμας Βατσλίκ που απέκρουσε πέναλτι κι ο Ματιέ Βαλμπουενά που σημείωσε το νικητήριο γκολ από τη… βούλα. «Ήμουν ήρεμος και συγκεντρωμένος. Ήξερα τα χτυπήματα των αντιπάλων. Ήμουν σίγουρος. Είμαι χαρούμενος που τα καταφέρανε να προκριθούμε. Είναι σημαντικό για τον Ολυμπιακό ότι έ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Gazzetta

Στίβος: Μουζενίδης και Μαγκούλια ξεχώρισαν στο μίτινγκ "The Hero"

Λουτσέσκου: «Το 2018 μας έκλεψαν το πρωτάθλημα, δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνει το Αθήνα - Θεσσαλονίκη αν δεν το ζήσεις»

Καρμιώτισσα - Οθέλλος: Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων

Παναθηναϊκός: Στην προπόνηση ο Γιαννακόπουλος, εξέφρασε την πίστη και τη στήριξή του στην ομάδα

Το ακριβότερο σπίτι στον κόσμο: Η αστρονομική τιμή πώλησης

Μπάγερν: Ο Ράνγκνικ επιβεβαίωσε τις επαφές του με τη διοίκηση των Βαυαρών