Ουκρανία: 23 νεκροί από επίθεση σε ανθρωπιστικό κονβόι κοντά στη Ζαπορίζια

09:56 - 30/09/2022

Στους 28 οι τραυματίες από την επίθεση στο ανθρωπιστικό κονβόι στη Ζαπορίζια

Διαβάστε Περισσότερα στο ProtoThema.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

ΥΠΕΞ: Αποτροπιασμός και θλίψη από την επίθεση σε ανθρωπιστική αυτοκινητοπομπή στη Ζαπορίζια

«Αποτροπιασμό και τρομερή θλίψη προκαλεί η είδηση της φρικτής

Διαβάστε το στο hellasjournal.com

Μακελειό με 23 άμαχους νεκρούς από ρωσικό βομβαρδισμό στη Ζαπορίζια

Τουλάχιστον 23 άνθρωποι σκοτώθηκαν και 28 τραυματίστηκαν από πλήγμα ρωσικού πυραύλου εναντίον οχηματοπομπής έξω από την πόλη Ζαπορίζια, στη νότια Ουκρανία. Αυτόπτης μάρτυρας δήλωσε ότι είδε πτώματα να κείτονται στο έδαφος ή μέσα στα οχήματα. Ένας κρατήρας είχε δημιουργηθεί στο έδαφος μεταξύ δύο σειρών οχημάτων. Από την πρόσκρουση του πυραύλου στο έδαφος πετάχθηκαν κομμάτια χώματος Το άρθρο Μακελειό με 23 άμαχους νεκρούς από ρωσικό βομβαρδισμό στη Ζαπορίζια εμφανίστηκε πρώτα στο Paraskhnio.gr.

Διαβάστε το στο paraskhnio.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ProtoThema.gr

Ευρωεκλογές 2024 - Όρμπαν: Επίθεση στην ηγεσία της ΕΕ - «Το καπελάκι σας και δρόμο»

Μέση Ανατολή: Γιατί το Ιράν δεν έχει κανένα συμφέρον να διαρκέσει η κρίση με το Ισραήλ - Αναλυτές εξηγούν

Συγχαρητήρια της ΕΠΟ στον Ολυμπιακό: Η πρόκριση σας είναι μεγάλη επιτυχία για το ελληνικό ποδόσφαιρο

Ελεωνόρα Ζουγανέλη για τη σχέση της με τον Νίκο Συρίγο: Είμαι καλά και είμαι χαρούμενη

Δήμητρα Αλεξανδράκη: Ατύχημα στον δρόμο για το μοντέλo - Προσγειώθηκε η μπάρα στο κεφάλι μου, είπε

Γερμανία: Το Βερολίνο διαψεύδει τη «διαμάχη» Μπέρμποκ - Νετανιάχου στην πρόσφατη συνάντησή τους