Ευρωβουλευτές φόρεσαν περιβραχιόνιο «OneLove» και την καταπάτηση των ΛΟΑΤΚΙ δικαιωμάτων στο Μουντιάλ

15:54 - 24/11/2022

Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο ενέκρινε σήμερα (24.11.2022) ψήφισμα για τις αναφορές σχετικά με καταπατήσεις δικαιωμάτων της κοινότητας ΛΟΑΤΚΙ+ στο Μουντιάλ και κάλεσε το Κατάρ να αποποινικοποιήσει τις σχέσεις μεταξύ ατόμων του ιδίου φύλου. Μερικοί ευρωβουλευτές φορούσαν το περιβραχιόνιο “OneLove” το οποίο αρχηγοί επτά ευρωπαϊκών εθνικών ομάδων που συμμετέχουν στο Μουντιάλ αναγκάστηκαν να αφαιρέσουν έπειτα από πίεση ... Περισσότερα To άρθρο Ευρωβουλευτές φόρεσαν περιβραχιόνιο «OneLove» και την καταπάτηση των ΛΟΑΤΚΙ δικαιωμάτων στο Μουντιάλ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ευρωβουλευτές φόρεσαν περιβραχιόνιο «OneLove» και την καταπάτηση των ΛΟΑΤΚΙ δικαιωμάτων στο Μουντιάλ

Ευρωβουλευτές κάλεσαν επίσης τις αρχές του Κατάρ να διεξαγάγουν πλήρη έρευνα για τους θανάτους μεταναστών εργατών

Διαβάστε το στο in.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Ο Πούτιν έφτιαξε κέντρο εμπειρογνωμόνων για να ελέγχει τα βιβλία

Καίτη Γκρέυ: Οι οικογενειακές αντιπαραθέσεις για την κατάσταση της υγείας της

Δορυφόρος της NASA καταγράφει την αφρικανική σκόνη πάνω από την Ελλάδα

Μάριος Αθανασίου: «Το να κάνω προεκλογικό αγώνα δεν θα ήταν σωστό»

Λωρίδα της Γάζας: «Ανέφικτη η εκκένωση της Ράφα» λέει ο διευθυντής του Διεθνούς Ερυθρού Σταυρού

Χρύσα Κατσαρίνη: Δεν έχω επαφές με τον Αρναούτογλου, δεν νομίζω ότι θα ήθελε να συνεργαστεί ξανά μαζί μου