Κυριάκος Μητσοτάκης για Κιβωτό του Κόσμου: «Τα παιδιά είναι ασφαλή»

14:18 - 26/11/2022

Καλεσμένος στην εκπομπή «Καλύτερα δεν γίνεται» βρέθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου ο Κυριάκος Μητσοτάκης. Ο πρωθυπουργός κάθισε στον καναπέ και […] The post Κυριάκος Μητσοτάκης για Κιβωτό του Κόσμου: «Τα παιδιά είναι ασφαλή» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κυριάκος Μητσοτάκης για Κιβωτό του Κόσμου: Κινηθήκαμε γρήγορα, να σιγουρευτούμε ότι τα παιδιά είναι ασφαλή

Στο θέμα της «Κιβωτού του Κόσμου» αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, ο Κυριάκος Μητσοτάκης σε συνέντευξή του. Μιλώντας στον ALPHA, ο Κυριάκος Μητσοτάκης είπε πως όλα μένει να αποδειχτούν, ωστόσο επειδή οι καταγγελίες είναι πολλές, η κυβέρνηση έδρασε γρήγορα και έθεσε νέο ΔΣ στην «Κιβωτό του Κόσμου». Δήλωσε πως έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στους ανθρώπους που συμμετέχουν σε ... Περισσότερα To άρθρο Κυριάκος Μητσοτάκης για Κιβωτό του Κόσμου: Κινηθήκαμε γρήγορα, να σιγουρευτούμε ότι τα παιδιά είναι ασφαλή δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Μητσοτάκης: Τα παιδιά είναι ασφαλή στις δομές

Ο πρωθυπουργός υπογράμμισε ότι έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στο νέο ΔΣ της «Κιβωτού του Κόσμου».

Διαβάστε το στο in.gr

Μητσοτάκης: Τα παιδιά είναι ασφαλή στις δομές

Ο πρωθυπουργός υπογράμμισε ότι έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στο νέο ΔΣ της «Κιβωτού του Κόσμου».

Διαβάστε το στο tanea.gr

Μητσοτάκης για Κιβωτό του Κόσμου: Τα παιδιά είναι ασφαλή – Έχω εμπιστοσύνη στη νέα διοίκηση

Για το μεγάλο θέμα που έχει προκύψει με την Κιβωτό του Κόσμου μίλησε στην εκπομπή της Ναταλίας Γερμανού, Καλύτερα δε γίνεται, ο Κυριάκος Μητσοτάκης, σημειώνοντας ότι «υπάρχει πολύς δρόμους ακόμα» για να βελτιωθεί η κατάσταση. «Τα παιδιά είναι ασφαλή. Κινούμαστε στην αποϊδρυματοποίηση των παιδιών -όπως και η προηγούμενη κυβέρνηση. Έχω εμπιστοσύνη στη νέα διοίκηση που με ενθουσιασμό ανέλαβε αυτή την αποστολή. Έχουμε κάνει διαδικασίες για να επιταχύνουμε και τις υιοθεσίες, όχι μόνο την ανάδοχη. Υπάρχει ωστόσο πολύς δρόμος ακόμα», ανέφερε χαρακτηριστικά.  «Έχουμε πολύ δουλειά ακόμα να κάνουμε στην Υγεία» Όσον αφορά τους τομείς στους οποίους η κυβέρνηση πρέπει να κάνει περισσότερα πράγματ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Κυριάκος Μητσοτάκης: Αποκαλύπτει για τη Κιβωτό του Κόσμου: «Τα παιδιά είναι ασφαλή»

Στο θέμα της «Κιβωτού του Κόσμου» που έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, ο Κυριάκος Μητσοτάκης στη συνέντευξη που έδωσε στην εκπομπή “Καλύτερα δε γίνεται” στη Ναταλία Γερμανού. Μιλώντας στην εκπομπή του ALPHA, ο Κυριάκος Μητσοτάκης είπε πως όλα μένει να αποδειχτούν, ωστόσο επειδή οι καταγγελίες είναι πολλές, η κυβέρνηση έδρασε γρήγορα και έθεσε […]

Διαβάστε το στο govastileto.gr

Πέτρος Τατσόπουλος για Κιβωτό του Κόσμου: «Σε ποιον θα κάνω καταγγελία; Στον θύτη μου;»

Για την εμπειρία του ως κοινωνικός λειτουργός σε ίδρυμα αρρένων, αλλά και στη δική του περίπτωση, όταν πέρασε περίπου 4 χρόνια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης, αναφέρθηκε ο Πέτρος Τατσόπουλος, που βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Οι Δεκατιανοί».Για την εμπειρία του ως κοινωνικός λειτουργός σε ίδρυμα αρρένων, αλλά και στη δική του περίπτωση, όταν πέρασε περίπου 4 χρόνια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης, αναφέρθηκε ο Πέτρος Τατσόπουλος, που βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Οι Δεκατιανοί».«Εγώ ήμουν μόνο στα πρώτα 3-4 χρόνια της ζωής μου σε ίδρυμα, οπότε δεν έχω αναμνήσεις. Οι αδερφές μου όμως έμειναν […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Κυριάκος Μητσοτάκης για «Κιβωτό του Κόσμου»: «Τα παιδιά είναι ασφαλή»

Στο θέμα της «Κιβωτού του Κόσμου»  που έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, ο Κυριάκος To άρθρο Κυριάκος Μητσοτάκης για «Κιβωτό του Κόσμου»: «Τα παιδιά είναι ασφαλή» δημοσιεύτηκε στο TLIFE .

Διαβάστε το στο tlife.gr

Κυριάκος Μητσοτάκης για Κιβωτό του Κόσμου: «Τα παιδιά είναι ασφαλή»

Για την συγκλονιστική υπόθεση της Κιβωτού του Κόσμου μίλησε ο Κυριάκος Μητσοτάκης, διαβεβαιώνοντας ότι τα παιδιά δεν διατρέχουν κανένα κίνδυνοΠερισσότερα...

Διαβάστε το στο Cnn.gr

Κυριάκος Μητσοτάκης για «Κιβωτό του Κόσμου»: «Τα παιδιά είναι ασφαλή και το πρώτο μέλημά μας πάντα είναι αυτό»

Ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Καλύτερα δε γίνεται» και αναφέρθηκε στην υπόθεση της «Κιβωτού του Κόσμου» μεταξύ άλλων.

Διαβάστε το στο neolaia.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Μπουρλότο στο Survivor με την ατάκα του για τις γυναίκες: «Μας είπε άχρηστες ρε φίλε»

Φώτης Σεργουλόπουλος «κόλαφος» για την… επιλογή των γυναικών στην κακοποίηση

Survivor: Τα νέα δεδομένα φέρνουν αναταράξεις στις δύο ομάδες

Σασμός: Τι εξελίξεις θα φέρει η επιστροφή του Ρούσσου στην Άνω Ποριά;

Ο Λάμπρος Κωνσταντάρας «καίει» τον Νίκο Μάνεση για τα νούμερα τηλεθέασης: «Τι αλαζονεία είναι αυτή;»

Άρης Καβατζίκης: «Δεν έχω θρηνήσει ακόμα τον αδελφό και τη μητέρα μου»