O ηθοποιός Άλαν Κάμινγκ επέστρεψε βασιλικό βραβείο και μιλά για «τοξικότητα» της Βρετανικής Αυτοκρατορίας

22:00 - 27/01/2023

«Σήμερα είναι τα 58α γενέθλιά μου και θέλω να σας πω για κάτι που έκανα πρόσφατα για τον εαυτό μου. Επέστρεψα το OBE μου»

Διαβάστε Περισσότερα στο Skai.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Άλαν Κάμινγκ: Επέστρεψε βασιλικό βραβείο διαμαρτυρόμενος για την «τοξικότητα της βρετανικής αυτοκρατορίας»

Ο θάνατος της βασίλισσας Ελισάβετ τον έκανε να ξανασκεφτεί κάποια πράγματα

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Ο Άλαν Κάμινγκ επέστρεψε το αστέρι του Τάγματος της Βρετανικής Αυτοκρατορίας

Ο ηθοποιός, Άλαν Κάμινγκ δεν είναι πλέον αξιωματικός του Τάγματος της Βρετανικής Αυτοκρατορίας. Ο Σκωτσέζος ηθοποιός γιόρτασε τα 58α γενέθλιά του μοιράζοντας με τους ακολούθους του μήνυμα στο Instagram με το οποίο έκανε γνωστό ότι επέστρεψε πίσω το τιμητικό βραβείο που του έγινε. «Κάτι που έκανα πρόσφατα για τον εαυτό μου. Επέστρεψα το OBE (Order ... Περισσότερα To άρθρο Ο Άλαν Κάμινγκ επέστρεψε το αστέρι του Τάγματος της Βρετανικής Αυτοκρατορίας δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Άλαν Κάμινγκ: Επιστρέφει το βασιλικό παράσημο καταγγέλλοντας τη «τοξικότητα της βρετανικής αυτοκρατορίας»

Ο Σκωτσέζος ηθοποιός Άλαν Κάμινγκ, γνωστός για τη συμμετοχή του σε πολλές τηλεοπτικές σειρές και τις ταινίες X-Men, ανακοίνωσε...

Διαβάστε το στο Zougla

Άλαν Κάμινγκ: Επέστρεψε βασιλικό βραβείο διαμαρτυρόμενος για την «τοξικότητα» της Βρετανικής Αυτοκρατορίας

Η απόφαση αυτή του 58χρονου Κάμινγκ εντάσσεται στο πλαίσιο της αμφισβήτησης του αποικιακού παρελθόντος της Βρετανίας

Διαβάστε το στο in.gr

Άλαν Κάμινγκ: Επέστρεψε βασιλικό βραβείο λόγω... διαμαρτυρίας

Η απόφαση αυτή του 58χρονου Κάμινγκ εντάσσεται στο πλαίσιο της αμφισβήτησης του αποικιακού παρελθόντος της Βρετανίας

Διαβάστε το στο tanea.gr

Άλαν Κάμινγκ: Επιστρέφει το βασιλικό παράσημο και καταγγέλει τοξικότητα της αυτοκρατόριας

Βρετανία: Η απόφαση του Σκωτσέζου ηθοποιού εντάσσεται στο πλαίσιο της αμφισβήτησης του αποικιακού παρελθόντος της Βρετανίας, που εκτείνεται πλέον σε πολλούς…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Άλαν Κάμινγκ: Επέστρεψε το βασιλικό παράσημό του καταγγέλλοντας την «τοξικότητα της βρετανικής αυτοκρατορίας»

Ο Σκωτσέζος ηθοποιός Άλαν Κάμινγκ, γνωστός για τη συμμετοχή του σε πολλές τηλεοπτικές σειρές και τις ταινίες X-Men, ανακοίνωσε σήμερα ότι θα επιστρέψει το βασιλικό παράσημο που του είχε απονεμηθεί το 2009, καταγγέλλοντας την «τοξικότητα της βρετανικής αυτοκρατορίας». Η απόφαση αυτή του 58χρονου Κάμινγκ εντάσσεται στο πλαίσιο της αμφισβήτησης του αποικιακού παρελθόντος της Βρετανίας, που εκτείνεται πλέον σε πολλούς τομείς σύμφωνα με το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων. Σε ένα κείμενο που ανάρτησε ο ίδιος στο Instagram, υπενθυμίζει ότι του απονεμήθηκε το παράσημο του Αξιωματικού του Τάγματος της Βρετανικής Αυτοκρατορίας για το έργο του στον κινηματογράφο αλλά και για τον αγώνα του για τα δικαιώ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Άλαν Κάμινγκ: Επέστρεψε το παράσημό του λόγω «τοξικότητας της βρετανικής αυτοκρατορίας»

Ο Σκωτσέζος ηθοποιός Άλαν Κάμινγκ, γνωστός για τη συμμετοχή του σε πολλές τηλεοπτικές σειρές και τις ταινίες X-Men, ανακοίνωσε σήμερα ότι θα επιστρέψει το βασιλικό παράσημο που του είχε απονεμηθεί…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο Cnn.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Skai.gr

Την κατάρριψη πυραύλου και drones των Χούθι ανακοίνωσαν οι ΗΠΑ

Σουηδία: Επίθεση εναντίον αντιφασιστικής εκδήλωσης

(Not) welcome to Venice: Έρχονται περιορισμοί για τους τουρίστες στη Βενετία

DW: Για πρώτη φορά το «Σαρλ ντε Γκολ» υπό νατοϊκή διοίκηση - Μήνυμα της Γαλλίας προς τη Ρωσία

Μπλόκο από τον Άρη: Ισοπαλία για τον Ολυμπιακό που έχασε έδαφος στο Βικελίδης

«Χρειάζομαι να σταματήσω και να σκεφτώ»: Ο Σάντσεθ εξετάζει παραίτηση, μετά την έρευνα σε βάρος της συζύγου του