Σκέρτσος: Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή, παρερμηνεύτηκε η ανάρτησή μου

19:30 - 14/05/2020

Η δήλωση Άκη Σκέρτσου αναφορικά με ανάρτησή του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης μετά την ανάρτηση στο facebook στην οποία ασκεί αυστηρή κριτική στην εισαγγελέα της δίκης Τοπαλούδη.

Διαβάστε Περισσότερα στο thetoc.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Σκέρτσος: Λυπάμαι που παρερμηνεύτηκε η δήλωσή μου - Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή

«Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή», δήλωσε ο κ. Άκης Σκέρτσος, σχετικά με αντιδράσεις που προκάλεσε ανάρτησή του σε…

Διαβάστε το στο NewsBomb

«Διευκρινίσεις» Σκέρτσου μετά την κατακραυγή: «Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή»

Πολιτική  Από την «λαϊκή απογευματινή» στο «παρερμηνεύτηκε η ανάρτησή μου», για τον υφυπουργό παρά τω Πρωθυπουργώ, Άκη Σκέρτσο, ο οποίος προκάλεσε πολιτική «καταιγίδα» με ανάρτησή του, στην οποία ασκούσε κριτική στην αγόρευση της εισαγγελέως στη δίκη για τη δολοφονία της Ελένης Τοπαλούδη.   Μετά την επίθεση από τον ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος ζήτησε την αποπομπή του από την κυβέρνηση, ο κ. Σκέρτσος προχώρησε σε διευκρινιστική δήλωση,στην οποία ανέφερε:   «Μια ανάρτηση που έκανα στον προσωπικό μου λογαριασμό σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης προκάλεσε ασύμμετρες -κατά την άποψή μου- αντιδράσεις ως δήθεν παρέμβαση στο έργο της δικαιοσύνης.   Θέλω να διευκρινίσω ότι εξέφρασα απολύτως προσωπική άποψη ως πολίτης, κα

Διαβάστε το στο topontiki.gr

Σκέρτσος: Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή

«Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή», ανάφερει σε δήλωσή του ο κ. Άκης Σκέρτσος, σχετικά με αντιδράσεις που προκάλεσε ανάρτησή του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης για τη δίκη Τοπαλούδη. Αφού εκφράζει τη λύπη του που η εν λόγω ανάρτηση παρερμηνεύθηκε, επαναλαμβάνει την ευχή του «οι γονείς της άτυχης κοπέλας να λάβουν την ηθική δικαίωση […]

Διαβάστε το στο lykavitos.gr

Άκης Σκέρτσος: «Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή»

«Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή», αναφέρει σε δήλωσή του ο κ. Άκης Σκέρτσος, σχετικά με αντιδράσεις που προκάλεσε ανάρτησή του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης. Αφού εκφράζει τη λύπη του που η εν λόγω ανάρτηση παρερμηνεύθηκε, επαναλαμβάνει την ευχή του «οι γονείς της άτυχης κοπέλας να λάβουν την ηθική δικαίωση που τους οφείλει η […]

Διαβάστε το στο mononews.gr

Σκέρτσος: Παρερμηνεύθηκε η ανάρτησή μου

Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή», ανάφερει σε δήλωσή του ο κ. Άκης Σκέρτσος, σχετικά με αντιδράσεις που προκάλεσε ανάρτησή του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης. Αφού εκφράζει τη λύπη του που η εν λόγω ανάρτηση παρερμηνεύθηκε, επαναλαμβάνει την ευχή του «οι γονείς της άτυχης κοπέλας να λάβουν την ηθική δικαίωση που τους οφείλει η […] The post Σκέρτσος: Παρερμηνεύθηκε η ανάρτησή μου appeared first on Paraskhnio.gr.

Διαβάστε το στο paraskhnio.gr

Σκέρτσος: «Σέβομαι τη δικαστή, παρερμηνεύτηκε η δήλωσή μου»

«Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή», αναφέρει σε δήλωσή του ο Άκης Σκέρτσος, για την εισαγγελέα στη δίκη για τη δολοφονία της Ελένης Τοπαλούδη, σχετικά με αντιδράσεις που προκάλεσε ανάρτησή του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης. Αφού εκφράζει τη λύπη του που η εν λόγω ανάρτηση παρερμηνεύθηκε, επαναλαμβάνει την ευχή του «οι γονείς της άτυχης […]

Διαβάστε το στο irafina.gr

Του τράβηξαν το αυτί και τα μάζεψε ο Σκέρτσος: «Σέβομαι και τιμώ την ευθυκρισία κάθε δικαστή»

Αμηχανία και δυσφορία προκάλεσαν οι δηλώσεις Σκέρτσου κατά της εισαγγελέως Δόγκα στο Μέγαρο Μαξίμου αλλά και σε κορυφαία κυβερνητιά στελέχη, μιας και θεωρούν ότι ξεπέρασε τα εσκαμμένα και εξέθεσε την κυβέρνση που σε καμιά περίπτωση δεν υιοθετεί τέτοιου είδους επιθέσεις κατά δικαστών και εισαγγελέων. Η φράση του Σκέρτσου «Τα δικαστήρια δεν είναι «λαϊκή απογευματινή», που […]

Διαβάστε το στο otavoice.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thetoc.gr

Γιατί ο Στέφανος έπιασε "ταβάνι"

Καμπανάκι ειδικών για τον καρκίνο του δέρματος: Τα ύποπτα σημάδια και τι πρέπει να προσέχουμε

Πλημμύρες σε Καρδίτσα και Πήλιο - Απεγκλωβίστηκε πενταμελής οικογένεια - Χιόνια στα ορεινά [εικόνες - βίντεο]

Αγ. Ανάργυροι: Νέο ηχητικό - Η τηλεφωνήτρια δεν καταλάβαινε ποιος δολοφονήθηκε και ποιος έκανε απόπειρα αυτοκτονίας

Κακοκαιρία: Άνοιξαν οι ουρανοί στην Αθήνα - Καταιγίδες στο νότιο Πήλιο - Πού θα χτυπήσουν τα φαινόμενα τις επόμενες ώρες

Μιχάλης Αεράκης: Πληροφορίες ότι ο "παπα-Μιχάλης" του Σασμού θα είναι υποψήφιος ευρωβουλευτής - Ποιο κόμμα τον πολιορκεί