Χαμος στην δικη της χρυσης αυγης – οι καταθεσεις των κατηγορουμενων και η πιτσα με το πεινιρλι – κασιδιαρησ: η ποινη των 13 ετων με εξοντωνει

13:44 - 16/10/2020

Παρόντες σήμερα στο δικαστήριο είναι οι Παναγιώτης Ηλιόπουλος και Αρτέμης Ματθαιόπουλος, αλλά και ο Ηλίας Κασιδιάρης, ο οποίος ξεκίνησε την κατάθεσή του λίγο πριν τη 1 το μεσημέρι, ενώ στο δικαστήριο τοποθετούνται οι συνήγοροι της υπεράσπισης και ζητούν αναστολή στην εκτέλεση της ποινής που επιβλήθηκε στους εντολείς τους.   «Ήρθα να υποβάλω το αίτημα αναστολής μέχρι την έφεση. Και για να διακηρύξω την αθωότητά μου» ξεκίνησε ο Ηλίας Κασιδιάρης και συνέχισε: «Επί οκτώ ώρες η εισαγγελέας έχει δηλώσει πως είμαι αθώος. Πληρώ όλες τις προϋποθέσεις, όταν προφυλακίστηκα για ένα χρόνο και τότε τόνιζαν πως είμαι αθώος. Ομοίως και τώρα επιμένω πως για το αδίκημα που κρίθηκα ένοχος, ζητώ το δικαίωμα να πάω

Διαβάστε Περισσότερα στο spoilers
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

«Σόου» στη δίκη ΧΑ για αναστολές λόγω… πίτσας και πεϊνιρλί – Κασιδιάρης: Η ποινή των 13 ετών με εξοντώνει

AgrinioPress «Σόου» στη δίκη ΧΑ για αναστολές λόγω… πίτσας και πεϊνιρλί – Κασιδιάρης: Η ποινή των 13 ετών με εξοντώνει «Ζητώ το δικαίωμα να πάω στο Εφετείο» είπε ο Κασιδιάρης – Υπεράσπιση: «Ο Μπούκουρας δεν ξέρει να κάνει τίποτα άλλο από πίτσες και πεϊνιρλί», «ο Αλεξόπουλος είναι ζωέμπορος», «η ΧΑ δεν έχει ντε και καλά αρνητικό πρόσημο» – Γερμενής: Είμαι συνεργάτης του Λαγού με 525 ευρώ μισθό Λίγο πριν τις 11 το πρωί ξεκίνησε την … «Σόου» στη δίκη ΧΑ για αναστολές λόγω… πίτσας και πεϊνιρλί – Κασιδιάρης: Η ποινή των 13 ετών με εξοντώνει AgrinioPress

Διαβάστε το στο agriniopress.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ spoilers

Εθνική Ελλάδας: Εντάχθηκαν στις προπονήσης Λαρεντζάκης-Λούντζης

WTA 1000: Ήττα και αποκλεισμός για τη Σάκκαρη

Πατέρας Αντώνιος: Δεν παραπέμπεται σε δίκη με τις έρευνες να συνεχίζονται

Αγρότες: Επιστρέφουν στα μπλόκα τους

Ν. Ανδρουλάκης: «Το Flyover είναι ακόμα ένα πείραμα»

Ντουμπάι: Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Σάκκαρη