Δημήτρης Ζερβουδάκης: «Παίζουμε κρυφτούλι με την κυβέρνηση»

15:43 - 13/01/2021

Ο Δημήτρης Ζερβουδάκης περιγράφει στο Docville τα παιχνίδια της κυβέρνησης με το μητρώο καλλιτεχνών, την επείγουσα βιοποριστική ανάγκη στην οποία βρίσκεται ο καλλιτεχνικός κόσμος της Θεσσαλονίκης και την πολιτική της «ανάπτυξης» η οποία εκχωρεί τους δημόσιους χώρους της πόλης και την ιστορική μνήμη σε ιδιωτικά συμφέροντα.

Διαβάστε Περισσότερα στο documentonews.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μ. Ρέντσι: Οι δυο υπουργοί μου παραιτούνται από την κυβέρνηση

Ο Ιταλός πρωθυπουργός Ματτέο Ρέντσι ανακοίνωσε πριν λίγο οτι οι δυο υπουργοί και ο ένας υφυπουργός του κόμματός του, Ζωντανή Ιταλία, παραιτούνται απο την κυβέρνηση Κόντε."Δεν είναι εύκολη απόφαση, αλλά η κρίση έχει ξεκινήσει εδώ και μήνες. Δεν παίζουμε [...]

Διαβάστε το στο matrix24.gr

Μ. Ρέντσι: Οι δυο υπουργοί μου παραιτούνται από την κυβέρνηση

Ο Ιταλός πρωθυπουργός Ματτέο Ρέντσι ανακοίνωσε πριν λίγο οτι οι δυο υπουργοί και ο ένας υφυπουργός του κόμματός του, Ζωντανή Ιταλία, παραιτούνται απο την κυβέρνηση Κόντε. “Δεν είναι εύκολη απόφαση,…

Διαβάστε το στο politik.gr

Μ. Ρέντσι: Οι δυο υπουργοί μου παραιτούνται από την κυβέρνηση

Ο Ιταλός πρωθυπουργός Ματτέο Ρέντσι ανακοίνωσε πριν λίγο οτι οι δυο υπουργοί και ο ένας υφυπουργός του κόμματός του, Ζωντανή Ιταλία, παραιτούνται απο την κυβέρνηση Κόντε.

Διαβάστε το στο analitis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ documentonews.gr

Νέες ταινίες: Ο Λούκα Γκουαντανίνο κάνει σερβίς στον έρωτα

Μάριος Αθανασίου στο documentonews.gr: «Είμαι πρώτα αντιφασίστας και μετά όλα τα υπόλοιπα»

Ισως είχε άλλη στάση…

Ελλάδα 2.0: «Τον λόγο έχει η Δικαιοσύνη» – Όποια και αν είναι η ερώτηση

Κύριε Φλωρίδη σας έχει ενημερώσει η Υπηρεσιακή Γραμματέας του Υπουργείου Δικαιοσύνης ότι η «γαλάζια» Προϊσταμένη της Ι.Υ. Λάρισας, ανταμείφθηκε για την ιατροδικαστική διερεύνηση-φιάσκο των Τεμπών;

Ματωµένα µεροκάµατα µε φτωχοποίηση