Σκουρολιάκος κατά Μενδώνη: Δεν διόρισα εγώ τον Λιγνάδη – Να απαντήσουν αυτοί που τον επέλεξαν

14:55 - 19/02/2021

Την αγανάκτησή του εκφράζει ο τομεάρχης Πολιτισμού του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Πάνος Σκουρολιάκος σε ανακοίνωσή του μπροστά στις δηλώσεις της υπουργού Πολιτισμού, Λίνας Μενδώνη όπου μεταξύ άλλων διερωτήθηκε αν ο ίδιος γνώριζε «για τον βίο και πολιτεία του κ. Λιγνάδη από κουτσομπολιά και φήμες και το απέκρυπτε». Στο πλαίσιο αυτό, ο κ. Σκουρολιάκος τονίζει ότι αποτελεί έναν άνθρωπο που προτιμά να κάνει […]

Διαβάστε Περισσότερα στο mikrometoxos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Σκουρολιάκος: Ο Μητσοτάκης και η Μενδώνη διόρισαν τον Λιγνάδη χωρίς διαγωνισμό, όχι εγώ

Η απάντηση του Πάνου Σκουρολιάκου σε ερώτηση της Λίνας Μενδώνη, σχετική με την υπόθεση Λιγνάδη. «Με αγανάκτηση πληροφορήθηκα ότι η Υπουργός Πολιτισμού & Αθλητισμού κα Μενδώνη διερωτήθηκε εάν ως ηθοποιός γνώριζα για τον βίο και πολιτεία του κ. Λιγνάδη από κουτσομπολιά και φήμες και το απέκρυπτα», τονίζει αρχικά σε δήλωσή του ο Πάνος Σκουρολιάκος και συνεχίζει:  «Να διευκρινίσω ότι ανήκω σ’ εκείνους που τη δουλειά τους την κάνουν χωρίς κουτσομπολιά, φήμες και άλλα συναφή». Δεν είμαι όμως εγώ που διόρισα τον κ. Λιγνάδη στο Εθνικό Θέατρο χωρίς διαγωνιστική διαδικασία και δεν οφείλω εγώ ν’ απαντήσω αλλά εκείνοι που τον επέλεξαν», καταλήγει ο αναπληρωτής τομεάρχης Πολιτισμού του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Σ

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ mikrometoxos.gr

ΔΑΑ: Πάνω από 50% το ποσοστό της AviAlliance GmbH – Στο 25,5% η συμμετοχή του Δημοσίου

Το ημερολόγιο της… Ελευθερίας #80#

Με άνοδο στις αποδόσεις των ομολόγων έκλεισε η εβδομάδα

Alpha Bank: Από 13/2 σε διαπραγμάτευση οι 1,14 εκατ. μετοχές του stock options

Τεχνική Ολυμπιακή: Εγκρίθηκε η απόκτηση του υπολοίπου 50% της Mount Street Hellas

ΟΠΑΠ: Στις 13 Μαρτίου η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων 2023 – Στις 29 Απριλίου η αποκοπή του μερίσματος