Παύλος Κοντογιαννίδης : «Τον γερό σεισμό ακόμα δεν τον έχουμε ακούσει»

11:33 - 22/02/2021

Με φόντο το τσουνάμι καταγγελιών για υποθέσεις σεξουαλικής, λεκτικής και εργασιακής κακοποίησης που βλέπουν το φως της δημοσιότητας, ο γνωστός ηθοποιός Παύλος Κοντογιαννίδης μίλησε για την υπόθεση Λιγνάδη και το ελληνικό #MeToo

Διαβάστε Περισσότερα στο in.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Παύλος Κοντογιαννίδης: Το γερό σεισμό δεν τον έχουμε νιώσει ακόμη

«Αν μείνουμε μόνο στο θέμα του κυρίου Λιγνάδη νομίζω ότι έχουμε φύγει από το κάδρο» ανέφερε στην αρχή της τοποθέτησής του ο Παύλος Κοντογιαννίδης σχετικά με τις εξελίξεις στον καλλιτεχνικό χώρο. Στην συνέχεια, ο Παύλος Κοντογιαννίδης, ο οποίος μίλησε σε ζωντανή σύνδεση στην εκπομπή του Open, «Ώρα Ελλάδος» πρόσθεσε: «Το ουσιαστικό για μένα είναι η […]

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης για τις καταγγελίες: «Τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε “ακούσει” ακόμη»

«Αυτή είναι η αρχή ενός μεγάλου κύματος. Ακόμα τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε ακούσει» είπε ο Παύλος Κοντογιαννίδης σχολιάζοντας την ζοφερή επικαιρότητα και τις καταγγελίες που πληθαίνουν στον χώρο του θεάματος στην εκπομπή του Open «Ώρα Ελλάδος». Ο ηθοποιός συνέχισε: «Μιλάω πάντα για τον κλάδο μου. Γιατί η κοινωνική βία υπάρχει σε όλους τους […] The post Παύλος Κοντογιαννίδης για τις καταγγελίες: «Τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε “ακούσει” ακόμη» appeared first on TheCaller.

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης για ελληνικό #metoo: Τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε νιώσει ακόμη

«Η βία υπάρχει σε όλους τους χώρους κοινωνικής έκφρασης. Επειδή

Διαβάστε το στο hellasjournal.com

Παύλος Κοντογιαννίδης για Λιγνάδη: Τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε νιώσει ακόμη

Ο Παύλος Κοντογιαννίδης σχολιάζει τις καταγγελίες για Λιγνάδη και μιλάει για τον μεγάλο "σεισμό" που πλησιάζει...

Διαβάστε το στο thetoc.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: Το γερό σεισμό δεν τον έχουμε νιώσει ακόμη

Διαβάστε το στο e-daily.gr

Το βαρέλι δεν…έχει πάτο! Κοντογιαννίδης: «Τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε νιώσει ακόμη»

Ο ηθοποιός Παύλος Κοντογιαννίδης μίλησε το πρωί της Δευτέρας στην εκπομπή «Ώρα Ελλάδος» για τις καταγγελίες κατά του Δημήτρη Λιγνάδη. «Αν μείνουμε μόνο στο θέμα του κυρίου Λιγνάδη και την ευθύνη που φέρνει η υπουργός νομίζω ότι έχουμε φύγει από το κάδρο. Το ουσιαστικό για μένα είναι η βία που...

Διαβάστε το στο crashonline.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης για καταγγελίες: «Τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε νιώσει ακόμη»

Ο ηθοποιός Παύλος Κοντογιαννίδης μίλησε το πρωί της Δευτέρας στην εκπομπή «Ώρα Ελλάδος» για τις καταγγελίες κατά του Δημήτρη Λιγνάδη. «Αν μείνουμε μόνο στο θέμα του κυρίου Λιγνάδη και την ευθύνη που φέρνει η υπουργός νομίζω ότι έχουμε φύγει από το κάδρο. Το ουσιαστικό για μένα είναι η βία που αναπαράγεται σε πολλούς χώρους και με πολλούς τρόπους. Αυτή είναι η αρχή ενός μεγάλου κύματος. Κατά τη δική μου άποψη, ακόμα τον γέρο σεισμό δεν τον έχουμε ακούσει και μιλάω πάντα για τον κλάδο μου», ανέφερε χαρακτηριστικά. Στη συνέχεια, αφού σημείωσε ότι η βία υπάρχει σε όλους τους χώρους κοινωνικής έκφρασης, υπογράμμισε ότι «ο ηθοποιός διαπαιδαγωγεί ψυχαγωγώντας και ψυχαγωγεί διαπαιδαγωγώντας». «Με αυτή τ

Διαβάστε το στο pronews.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: Τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε «ακούσει» ακόμη – οι «διάσημοι» δεν είναι μέλη του ΣΕΗ

Ο Παύλος Κοντογιαννίδης μίλησε το πρωί της Δευτέρας στην εκπομπή «Ώρα Ελλάδος» του Open για την βία στον χώρο του θεάματος, τις καταγγελίες εναντίον γνωστού σκηνοθέτη – ηθοποιού και τον ρόλο του Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών.«Αυτή είναι η αρχή ενός μεγάλου κύματος. Ακόμα τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε ακούσει» είπε ο Παύλος Κοντογιαννίδης σχολιάζοντας την ζοφερή επικαιρότητα και τις καταγγελίες που πληθαίνουν στον χώρο του θεάματος στην εκπομπή του Open «Ώρα Ελλάδος». Και συνέχισε: «Μιλάω πάντα για τον κλάδο μου. Γιατί η κοινωνική βία υπάρχει σε όλους τους χώρους. Ο δικός μας κλάδος, επειδή βρίσκεται μπροστά στους προβολείς, αυτή τη στιγμή (το θέμα) έχει και μεγάλη τηλεθέαση. Πρέπει να βρούμε συν

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης για τις καταγγελίες: «Ακόμα τον γερό σεισμό δεν τον έχουμε ακούσει»

«Η βία υπάρχει σε όλους τους χώρους κοινωνικής έκφρασης. Επειδή ο δικός μας ο χώρος βρίσκεται μπροστά στους προβολείς, έχει μεγάλη τηλεθέαση» ανέφερε ο γνωστός ηθοποιός Παύλος Κοντογιαννίδης. Ο ηθποιός μίλησε σε ζωντανή σύνδεση στην εκπομπή «Ώρα Ελλάδος» με αφορμή τις σοκαριστικές αποκαλύψεις της υπόθεσης Λιγνάδη αλλά και τις απανωτές καταγγελίες σεξουαλικής βίας και κακοποίησης …

Διαβάστε το στο agriniopress.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ in.gr

Η δημοκρατία (και οι εκλογές) είναι ακριβό σπορ

Ρίνγκ

Τα μυστικά και οι παγίδες των νέων φοροδηλώσεων

Κατακόρυφη η αύξηση στρατιωτικών δαπανών

Επιχείρηση ελέγχου των ανοιχτών μετώπων

Οι τρεις σωματοφύλακες και η «κομμουνιστική συνωμοσία» του Στρασβούργου