Κάτοικος της Γορτυνίας καταγγέλει: «Oργανωμένο σχέδιο ισοπέδωσης της περιοχής για αλλαγή χρήσης γης» (βίντεο)

17:14 - 12/08/2021

Μία κάτοικος της περιοχής της Αρκαδίας προχώρησε σε μία καταγγελία μιλώντας στο Arcadiaportal.gr και ανέφερε ότι υπάρχει οργανωμένο σχέδιο ισοπέδωσης της Γορτυνίας για αλλαγή χρήσης γης. Τη στιγμή που οι φλόγες εξακολουθούν να απειλούν χωριά και σπίτια στην Αρκαδία, μια κάτοικος της Γορτυνίας καταγγέλλει ότι όλα αυτά που συνέβησαν δεν είναι τυχαία: «Δεν κάηκαν τυχαία όλες οι ελιές και όλο το πράσινο, αυτόν τον τόπο τον έχω περπατήσει σπιθαμή προς σπιθαμή, έχω μεγαλώσει εδώ» αναφέρει. «Δεν είναι τυχαίο ότι τον Ιούλιο ήρθε μεσίτης και έψαχνε χωράφια 10 στρεμμάτων για ενοικίαση» λέει η κάτοικος του χωριού Πυρρί.

Διαβάστε Περισσότερα στο pronews.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κάτοικος Γορτυνίας: «Οργανωμένο σχέδιο- Μεσίτες τον Ιούλιο αγόραζαν αγροτεμάχια»

«Είναι οργανωμένο σχέδιο να καεί η Γορτυνία, για να αλλάξουν οι χρήσεις γης. Δεν κάηκαν όλα τα ελαιόδενδρα και το πράσινο τυχαία», καταγγέλλει κάτοικος από τα δοκιμαζόμενα χωριά της Γορτυνίας. «Μου ήρθε μεσίτης τον Ιούλιο και ζητούσε να αγοράσει αγροτεμάχια των 10 στρεμμάτων για ενοικίαση», δεν είναι τυχαίο ξαφνικά είπε η κ. Μαρίνα. Όποιος βάρβαρος πατήσει […]

Διαβάστε το στο otavoice.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ pronews.gr

Οι μουλάδες της Τεχεράνης «φλερτάρουν» με τον Μπάιντεν κατά της Ρωσίας! - Δεν δέχονται ρωσικό αίτημα για εγγυήσεις

Οι 5+1 τρόποι για να μη μαυρίζουν οι μπανάνες

Με αυτόν τον τρόπο θα διατηρήσετε τη φέτα για μήνες

Το καθεστώς του Κιέβου επιβεβαίωσε το θάνατο μέλους της διαπραγματευτικής του ομάδας: Αρνείται ότι τον εκτέλεσε

Πρόεδρος των Ελλήνων της Ουκρανίας: «Ο Πούτιν διαπράττει γενοκτονία κατά Ουκρανών και Ελλήνων»

Κορωπί: Άνοιξε νέος κύκλος ερευνών & καταθέσεων για την εξαφάνιση της Άρτεμις