Λοβέρδος για Παπανδρέου: Ύποπτος ο όρος προοδευτική διακυβέρνηση

15:22 - 21/10/2021

Ο Ανδρέας Λοβέρδος σχολίασε εμμέσως την υποψηφιότητα του Γιώργου Παπανδρέου για την ηγεσία του ΚΙΝΑΛ. Περισσότερα...

Διαβάστε Περισσότερα στο NewsBomb
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Α.Λοβέρδος για Γ.Παπανδρέου: «Ο όρος προοδευτική διακυβέρνηση εμένα μου ακούγεται ύποπτος»

Ο υποψήφιος για την προεδρία του Κινήματος Αλλαγής, Ανδρέας Λοβέρδος, κατά τη διάρκεια ραδιοφωνικής του συνέντευξης, τόνισε πως «ο όρος προοδευτική διακυβέρνηση εμένα μου ακούγεται ύποπτος», απαντώντας με έμμεσο τρόπο στην χθεσινή ανακοίνωση του Γιώργου Παπανδρέου. Ο κ. Λοβέρδος, υπογράμμισε ότι εξυφαίνεται μια απόπειρα να φτιαχτεί ένα μέτωπο ΚΙΝΑΛ-ΣΥΡΙΖΑ και ενδεχομένως Βαρουφάκη. «Έτσι εκλαμβάνω εγώ αυτά που λέγονται για προοδευτική διακυβέρνηση», σημείωσε ο κ. Λοβέρδος υπογραμμίζοντας ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι προοδευτικό κόμμα και ως νικητής των εσωκομματικών ο ίδιος θα ακυρώσει αυτά τα σενάρια.

Διαβάστε το στο pronews.gr

Ολομέτωπη σύγκρουση Λοβέρδου με Παπανδρέου για την προοδευτική διακυβέρνηση!

Γιατί ο Λοβέρδος επιδιώκει να γίνει ο «άλλος πόλος» εξοβελίζοντας τον Νίκο Ανδρουλάκη από τον δεύτερο γύρο. Αναμένεται έμμεση απάντηση από τον πρώην πρωθυπουργό, με πολιτικές και ιδεολογικές αναφορές στη σοσιαλδημοκρατία και το σοσιαλισμό. Απέναντι και ο Χάρης Καστανίδης. Τι θα πράξει ο Νίκος Ανδρουλάκης.Η προοδευτική διακυβέρνηση της χώρας αναδεικνύεται με το καλημέρα ως το πρώτο διακύβευμα της προεκλογικής αντιπαράθεσης των υποψηφίων για την αρχηγία στο Κίνημα Αλλαγής. Το γάντι πέταξε ο Ανδρέας Λοβέρδος, απαντώντας στη δήλωση του πρώην πρωθυπουργού για «παράταξη καταλύτη για την διαμόρφωση μιας προοδευτικής πρότασης διακυβέρνησης».  «Η δική μου υποψηφιότητα θα καταστρέψει κάθε σενάριο που

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ NewsBomb

Κτηνωδία: Πυροβόλησαν και σκότωσαν δελφινάκι

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»

Super League: Στο +4 κι αγκαλιάζει τον τίτλο η ΑΕΚ

Σακελλαροπούλου από Χιλή: «Οι σχέσεις των δύο χωρών βρίσκονται σε άριστο επίπεδο»

Λασίθι: Περιπέτεια για 57χρονη πεζοπόρο που τραυματίστηκε στο φαράγγι του Ρίχτη

Γιώργος Λυγγερίδης: Το «φλασάκι» με τα 15 βίντεο από ανώνυμο πληροφοριοδότη ξεκλείδωσε την υπόθεση