Ερντογάν: Αρνούμαι να δω Πομπέο και Πενς – Μόνο με τον Τραμπ θα μιλήσω

15:09 - 16/10/2019

Ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν αρνείται να δει τον αντιπρόεδρο των ΗΠΑ Μάικ Πενς και τον Επικεφαλής του Στέιτ Ντιπάρτμεντ Μάικ Πομπέο οι οποίοι μεταβαίνουν αύριο Πέμπτη στην Άγκυρα. «Γιατί να ανησυχώ που θα έρθουν; Εγώ δεν θα συναντηθώ μαζί τους. Θα μιλήσουν με τους ομολόγους τους», ανέφερε χαρακτηριστικά και πρόσθεσε πως «αν έρθει ο Τραμπ, […] Πηγή: Ερντογάν: Αρνούμαι να δω Πομπέο και Πενς – Μόνο με τον Τραμπ θα μιλήσω - altsantiri

Διαβάστε Περισσότερα στο altsantiri.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Άκυρο Ερντογάν σε Πενς και Πομπέο: «Θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ»

Ο Τούρκος πρόεδρος Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν δήλωσε σήμερα 16 Οκτωβρίου πως δεν θα έχει συνομιλίες με τον Αντιπρόεδρο...

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Ο Ερντογάν αρνείται να συναντήσει Πομπέο και Πενς! “Θα τα πω μόνο με τον Τραμπ”

Ο Τούρκος πρόεδρος Ταγίπ Ερντογάν δήλωσε σήμερα πως δεν θα έχει συνομιλίες με τον Αντιπρόεδρο των ΗΠΑ Μάικ Πενς και τον υπουργό Εξωτερικών Μάικ Πομπέο που αναμένονται στην Άγκυρα για να ζητήσουν να σταματήσει η τουρκική επίθεση στη Συρία. «Δεν θα τους συναντήσω», δήλωσε ο Ερντογάν στο Sky News έπειτα από μια συνεδρίαση στο κοινοβούλιο […] The post Ο Ερντογάν αρνείται να συναντήσει Πομπέο και Πενς! “Θα τα πω μόνο με τον Τραμπ” appeared first on Militaire.gr.

Διαβάστε το στο militaire.gr

Ερντογάν: Δεν θα συναντηθεί με Πενς και Πομπέο - «Εγώ θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ»

Ότι δε θα συναντηθεί με τον Αντιπρόεδρο και τον υπουργό Εξωτερικών των ΗΠΑ δήλωσε ο Τούρκος Πρόεδρος

Διαβάστε το στο lifo.gr

Ο Ερντογάν αρνείται να δει Πενς και Πομπέο: Θα συναντήσω μόνο τον Τραμπ, εάν έρθει εδώ

Στον “πάγο” βάζει ο Τούρκος πρόεδρος Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν τον Αντιπρόεδρο των ΗΠΑ Μάικ Πενς και τις έως τώρα πληροφορίες που μιλούσαν για συνάντηση των...

Διαβάστε το στο hellasjournal.com

Ερντογάν σε Πενς και Πομπέο: Θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ - Τελεσίγραφο στους Κούρδους

Ο Τούρκος πρόεδρος Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν, ο οποίος καλείται από τις δυτικές χώρες να σταματήσει την επίθεση που έχει εξαπολύσει στη Συρία, απέκλεισε κάθε διαπραγμάτευση με τις κουρδικές δυνάμεις και απαίτησε να καταθέσουν τα όπλα και να αποσυρθούν από τα σύνορα με την Τουρκία. «Ορισμένοι ηγέτες

Διαβάστε το στο madata.gr

Ερντογάν: Αρνείται να δει Πενς και Πομπέο – «Εγώ θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ»

Η Άγκυρα δέχεται πιέσεις από τις ΗΠΑ να σταματήσουν τις επιχειρήσεις στη βόρεια Συρία The post Ερντογάν: Αρνείται να δει Πενς και Πομπέο – «Εγώ θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ» appeared first on OnAlert.

Διαβάστε το στο onalert.gr

«Πόρτα» Ερντογάν σε Πενς - Πομπέο: Θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ

Ο Τούρκος πρόεδρος, διεμήνυσε ότι δεν πρόκειται να συναντηθεί με τους Αμερικανούς αξιωματούχους που μεταβαίνουν στην Άγκυρα.

Διαβάστε το στο Skai.gr

«Πόρτα» Ερντογάν σε Πενς και Πομπέο. «Εγώ θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ.»

Αρνείται να συναντήσει τον Αμερικανό αντιπρόεδρο Μάικ Πενς και τον υπουργό Εξωτερικών των ΗΠΑ, Μάικ Πομπέο, ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν. Και έστειλε μήνυμα στις ΗΠΑ πως εκείνος, μιλάει μόνο με τον Τραμπ! Σε μια γεμάτη ένταση, προκλήσεις και απειλές ομιλία στην κοινοβουλευτική ομάδα του κόμματός του, ο Ερντογάν έστειλε τελεσίγραφο στους Κούρδους, υποστήριξε ότι η Τουρκία δεν έχει κάνει ποτέ σφαγή αμάχων (!) και όταν τελείωσε, αποκάλυψε ότι δεν θα δεχτεί τη μεσολάβηση των ΗΠΑ για τη βόρεια Συρία! Και πως αν είναι να μιλήσει με κάποιον, αυτό The post «Πόρτα» Ερντογάν σε Πενς και Πομπέο. «Εγώ θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ.» appeared first on tromaktiko.

Διαβάστε το στο tromaktiko.gr

Άκυρο Ερντογάν σε Πενς και Πομπέο: «Θα μιλήσω μόνο με τον Τραμπ»

Τούρκος πρόεδρος Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν δήλωσε σήμερα 16 Οκτωβρίου πως δεν θα έχει συνομιλίες με τον Αντιπρόεδρο των ΗΠΑ Μάικ Πενς και τον υπουργό Εξωτερικών Μάικ Πομπέο, αλλά θα δεχτεί να συζητήσει μόνο με τον Ντόναλντ Τραμπ. Οι Μάικ Πενς και Μάικ Πομπέο αναμένονται στην Άγκυρα για να ζητήσουν να σταματήσει η τουρκική επίθεση στη Συρία. «Δεν θα τους συναντήσω», δήλωσε ο Ερντογάν στο Sky News έπειτα από μια συνεδρίαση στο κοινοβούλιο με τους βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος. «Θα συναντήσουν τους ομολόγους τους. Εγώ δεν θα μιλήσω παρά στον Τραμπ, αν έρθει», πρόσθεσε. Ωστόσο ο Λευκός Οίκος είχε ανακοινώσει χθες, Τρίτη, πως ο Πενς θα συναντηθεί […]

Διαβάστε το στο dete.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ altsantiri.gr

Συνάντηση Τσίπρα με Γιούνκερ στις Βρυξέλλες: Στο επίκεντρο διεύρυνση ΕΕ, τουρκική προκλητικότητα και Συρία

Φουλ επίθεση θέλει να παίζει ο νέος τεχνικός του Άρη: Προτιμώ να κερδίζω με 5-4 παρά με 1-0

Νικηφόρα πρεμιέρα της ΑΕΚ στο Basket Champions League: Με «όργια» του Λάνγκφορντ, 102-82 την Ορτέζ

Νέες προκλήσεις από την Τουρκία με ρεπορτάζ πάνω από το «Fatih» – Πλάνα και από φρεγάτα (video)

Χαμός στην Καταλονία: Η λίγκα ζητά μετάθεση έδρας του clasico (video)

«Το παιδί έφτασε άσφυγμο και απνοϊκό» – Τι αναφέρει η ανακοίνωση του Παίδων για το αγοράκι που πνίγηκε σε παιδικό σταθμό