Μπουρλά – Θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση, νωρίτερα από το αναμενόμενο

20:56 - 08/12/2021

Να ετοιμαζόμαστε για την τέταρτη δόση, νωρίτερα από το αναμενόμενο, προειδοποίησε το κοινό ο διευθύνων σύμβουλος της Pfizer, Άλμπερτ Μπουρλά, δεδομένων των στοιχείων της προκαταρκτικής μελέτης της εταιρείας που έδειξε ότι η νέα παραλλαγή Όμικρον υπονομεύει τα προστατευτικά αντισώματα που παράγουν τα εμβόλια. Θυμίζουμε πως, σύμφωνα με τη μελέτη που δημοσιοποίησαν το πρωί οι Pfizer/BioNTech, η τρίτη, ενισχυτική δόση του εμβολίου είναι αποτελεσματική για την εξουδετέρωση της Όμικρον, ωστόσο με μόνο δύο δόσεις μειώνονται σημαντικά τα επίπεδα προστασίας του οργανισμού έναντι της Όμικρον. Αν και το εμβόλιο, ακόμη και με δύο μόνο δόσεις, συνεχίζει να παρέχουν προστασία από σοβαρή νόσηση […] The p

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μπουρλά – Θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση, νωρίτερα από το αναμενόμενο

Σε παλαιότερες δηλώσεις του, ο CEO της Pfizer είχε προβλέψει τέταρτη δόση περίπου 12 μήνες μετά την τρίτη, όμως το χρονοδιάγραμμα επιταχύνεται λόγω της Όμικρον

Διαβάστε το στο tovima

Μπουρλά: Ενδεχομένως να χρειαστεί και 4η δόση νωρίτερα από όσο υπολογίζαμε

Νωρίτερα από τους 12 μήνες ίσως χρειαστεί να πραγματοποιηθεί μία τέταρτη δόση κατά της Covid-19 δήλωσε ο Αλμπερτ Μπουρλά.

Διαβάστε το στο mononews.gr

Μπουρλά: “Νομίζω θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση για καλύτερη προστασία έναντι της Όμικρον”

Στο τραπέζι η χορήγηση τέταρτης δόσης του εμβολίου, για μεγαλύτερη προστασία, σύμφωνα με τον Άλμπερτ Μπουρλά. Ανοιχτό το ενδεχόμενο να χρειάζεται και τέταρτη δόση του εμβολίου κατά του κορωνοϊού και ιδιαίτερα για τη μετάλλαξη Όμικρον, άφησε ο επικεφαλής της Pfizer, Άλμπερτ Μπουρλά. Τη στιγμή που βρίσκεται σε εξέλιξη η εκστρατεία χορήγησης της τρίτης δόσης, ο κ. […] The post Μπουρλά: “Νομίζω θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση για καλύτερη προστασία έναντι της Όμικρον” appeared first on AEK1924.gr.

Διαβάστε το στο aek1924.gr

Μπουρλά: «Μπορεί να χρειαστεί τέταρτη δόση εμβολίου λόγω της μετάλλαξης Όμικρον»

Ανοιχτό άφησε το ενδεχόμενο για χορήγηση τέταρτης δόσης εμβολίου κατά του κορωνοϊού για καλύτερη προστασία ενάντια στη μετάλλαξη Όμικρον ο Άλμπερτ Μπουρλά. Ο διευθύνων σύμβουλος της Pfizer είπε ότι μπορεί να χρειαστεί μια τέταρτη δόση εμβολίου για τον κορωνοϊό για καλύτερη προστασία έναντι της παραλλαγής Όμικρον, καθώς οι αρχικές μελέτες έχουν δείξει ότι θα μπορούσε […]

Διαβάστε το στο tilegrafimanews.gr

Μπουρλά: Νομίζω θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση

Μπουρλά: Από ότι φαίνεται, οι αναμνηστικές δόσεις δεν τελείωσαν, καθώς ο CEO της Pfizer μίλησε για ακόμα μία δόση πέρα από την τρίτη.

Διαβάστε το στο pagenews.gr

Μπουρλά: Νομίζω θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση για καλύτερη θωράκιση απέναντι στην Omicron

Όσα δήλωσε

Διαβάστε το στο patrasevents.gr

Κορωνοϊός – Μπουρλά: Νομίζω θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση για καλύτερη θωράκιση απέναντι στη μετάλλαξη Omicron

Κορωνοϊός – Μπουρλά: Νομίζω θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση για καλύτερη θωράκιση απέναντι στη μετάλλαξη Omicron Ο επικεφαλής της Pfizer επισημαίνει πως χρειάζεται περισσότερα στοιχεία «από τον πραγματικό κόσμο» σε σχέση με τα αποτελέσματα πρώιμης μελέτης που έδειξαν πως η τρίτη δόση «αδρανοποιεί» την Omicron Στο τραπέζι ρίχνει από τώρα ο Άλμπερτ Μπουρλά το ενδεχόμενο χορήγησης τέταρτης δόσης για […]

Διαβάστε το στο diaforetiko.gr

Μπουρλά: Θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση εμβολίου για την μετάλλαξη Ομικρον

Τέταρτη δόση εμβολίου νωρίτερα από το αναμενόμενο θα χρειαστεί να κάνουμε, όπως εκτιμά ο διευθύνων σύμβουλος της Pfizer, Αλμπερτ Μπουρλά. «Οταν δούμε τα δεδομένα στον πραγματικό κόσμο, θα προσδιορίσουμε αν η μετάλλαξη Ομικρον καλύπτεται καλά από την τρίτη δόση και για πόσο καιρό. Και το δεύτερο σημείο είναι ότι νομίζω πως θα χρειαστούμε τέταρτη δόση», […] The post Μπουρλά: Θα χρειαστούμε και τέταρτη δόση εμβολίου για την μετάλλαξη Ομικρον appeared first on e-dimosio.gr.

Διαβάστε το στο e-dimosio.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

«Θρυλικό» break στην Βαρκελώνη

Λαμία : “Που πήγαν 16.5 εκατομμύρια ευρώ;” – διαχειριστικό έλεγχο για την προηγούμενη δημοτική αρχή ανακοίνωσε ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου (Βίντεο)

Βασίλης Γραμμένος για την επίθεση στη Βουλή: «Δεν πρόλαβα να αντιδράσω ούτε να μιλήσω»

Στα ύψη η τιμή των πρώιμων κερασιών από το Φραντζή / Τι λέει ο Πρόεδρος των παραγωγών – BINTEO

Στα ύψη η ενδοοικογενειακή βία στην Εύβοια: Μόνο στη Χαλκίδα σημειώθηκαν 22 περιστατικά – ΒΙΝΤΕΟ

Τσικνής: “Θα έπρεπε να είναι εκτός πινάκων ο Κατσικογιάννης – Μας γυρίζει στα πέτρινα χρόνια η σημερινή διαιτησία”