Τέξας: Ο μακελάρης είχε προειδοποιήσει στο Facebook – «Πυροβόλησα τη γιαγιά μου και τώρα θα πυροβολήσω στο σχολείο»

21:30 - 25/05/2022

Ο κυβερνήτης του Τέξας, Γκρεγκ Άμποτ, αποκάλυψε ότι ο μακελάρης που σκότωσε 21 άτομα είχε προειδοποιήσει στο Facebook για την επίθεση που ετοίμαζε στο σχολείο. Ο δράστης είχε γράψει αρχικά «πάω να πυροβολήσω τη γιαγιά μου», ενώ λίγο αργότερα δημοσίευσε στο facebook το εξής μήνυμα: «Πυροβόλησα τη γιαγιά μου. Πάω να πυροβολήσω ένα δημοτικό σχολείο». Σύμφωνα με τον Άμποτ τα συγκεκριμένα μηνύματα του μακελάρη του Τέξας έγιναν 30 λεπτά περίπου πριν από την επίθεση στο σχολείο.

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Τέξας: Ο μακελάρης είχε προειδοποιήσει με αναρτήσεις – «Θα ανοίξω πυρ σε δημοτικό σχολείο»

Σοκάρουν τα νέα στοιχεία που έρχονται στο φως σχετικά με το μακελειό σε δημοτικό σχολείο στο Τέξας μετά από πυροβολισμούς ενός 18χρονου. Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά ο δράστης που σκότωσε 19 παιδιά και δύο δασκάλες πριν πάει στο σχολείο είχε προειδοποιήσει για τις πράξεις με αναρτήσεις στο Facebook. «Θα πυροβολήσω τη γιαγιά μου», ... Περισσότερα To άρθρο Τέξας: Ο μακελάρης είχε προειδοποιήσει με αναρτήσεις – «Θα ανοίξω πυρ σε δημοτικό σχολείο» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Ο μακελάρης είχε προειδοποιήσει για την επίθεση στο σχολείο μέσω Facebook

Νέες πληροφορίες φέρουν τον δράστη της ένοπλης επίθεσης στο δημοτικό σχολείο, με θύματα 19 παιδιά και δύο δασκάλες, να είχε γνωστοποιήσει τις προθέσεις του με αναρτήσεις του στα social media.

Διαβάστε το στο tanea.gr

Τέξας: Ο μακελάρης είχε προειδοποιήσει στο Facebook – «Πυροβόλησα τη γιαγιά μου και τώρα θα πυροβολήσω στο σχολείο»

Το σοκαριστικό μήνυμα του 18χρονουΔιαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο Eretikos.gr

Διαβάστε το στο eretikos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα