Βενζίνη – Σοκάρει η Ζάγκα: «Θέλετε όταν βγω να με χτυπήσει αυτοκίνητο;»

10:50 - 02/06/2022

Oι διαδοχικές αυξήσεις στην τιμή της βενζίνης, καθώς πλέον πωλείται πάνω από τα 2,40 ευρώ το λίτρο και στην Αθήνα, επαναφέρει το θέμα των ανατιμήσεων αλλά και τον πρατηρίων που φέρονται να πωλούν και κάτω του κόστους. «Κάτι δεν πάει καλά στα πρατήρια που πουλάνε 2.19 την βενζίνη. Εγώ δεν θα πέρναγα ούτε απ’ έξω. […] Το άρθρο Βενζίνη – Σοκάρει η Ζάγκα: «Θέλετε όταν βγω να με χτυπήσει αυτοκίνητο;» εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε Περισσότερα στο eleftherostypos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ξέπλυμα χρήματος στα πρατήρια βενζίνης: «Θέλετε όταν βγω να με χτυπήσει αυτοκίνητο;»

Σοβαρές καταγγελίες από την Πρόεδρο των βενζινοπωλών Αττικής Η Πρόεδρος των βενζινοπωλών Αττικής Μαρία Ζάγκα, προχώρησε σε σοβαρές καταγγελίες για τη «μαφία» που χρησιμοποιεί τα πρατήρια βενζίνης για ξέπλυμα χρήματος και τόνισε πως υπάρχουν προειδοποιήσεις για να μείνουν κλειστά τα στόματα και πως η ίδια φοβάται, αλλά είναι διατεθειμένη να μιλήσει με την κυβέρνηση και να καταθέσει τις προτάσεις του κλάδου. Σύμφωνα με τα όσα κατήγγειλε η κ.Ζάγκα στον ΣΚΑΪ, γίνεται συστηματικό ξέπλυμα χρήματος από μεγάλο ποσοστό πρατηρίων, αλλά και νοθεία, ενώ είναι ιδιαίτερα χαρακτηριστικός ο διάλογός της με τον Δημήτρη Οικονόμου. «Επειδή είμαι στην αγορά, στην καθημερινότητα, ξέρω τη θέση του βενζινοπώλη.

Διαβάστε το στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ eleftherostypos.gr

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο πρώτος… τελικός για την κατάκτηση του πρωταθλήματος – Τι ώρα και που θα δούμε το ντέρμπι 

Σεπόλια: Εμπρησμός σε σούπερ μάρκετ τα ξημερώματα

Κίνηση: Τροχαία στον Κηφισό έφεραν μποτιλιάρισμα χιλιομέτρων και στα δύο ρεύματα

Βομβαρδισμοί στη Γάζα – Η Γερουσία των ΗΠΑ εγκρίνει νέα βοήθεια στο Ισραήλ

Μεγάλη ανατροπή με τα POS – Πότε θα υπάρξει «κούρεμα» των χρεώσεων

ΣΥΡΙΖΑ: Η αβάσταχτη ελαφρότητα… Κασσελάκη