Γεωργιάδης: Δεν ξέρω αν είναι εφικτή η εξάντληση της τετραετίας

10:36 - 06/07/2022

Επιφυλακτικός φάνηκε ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων Άδωνις Γεωργιάδης, όταν ρωτήθηκε εάν η κυβέρνηση θα εξαντλήσει την τετραετία. Ο κ. Γεωργιάδης μίλησε στην ΕΡΤ για θέματα της επικαιρότητας όπως η ακρίβεια, οι εκλογές, το ανοδικό ράλι στις τιμές των καυσίμων, το δικαστικό πόρισμα για την υπόθεση Νοvartis, τονίζοντας ότι δεν είναι βέβαιος ότι οι εκλογές […]

Διαβάστε Περισσότερα στο mononews.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μητσοτάκης: Πώς ερμηνεύονται οι νέες διαβεβαιώσεις του για εξάντληση της τετραετίας

«Χρέος μου είναι να υπερασπιστώ τη θεσμική σταθερότητα», τόνισε ο πρωθυπουργός απορρίπτοντας το αίτημα για εκλογές τον Σεπτέμβριο που προέβαλε ο αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ - Με ανάμεικτα αισθήματα δέχτηκαν οι περισσότεροι βουλευτές τα νέα δεδομένα

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Άδωνις Γεωργιάδης: Δεν ξέρω αν γίνεται να εξαντλήσουμε την τετραετία - Δε ζήτησα συγγνώμη για τη Novartis

Στα σενάρια για πρόωρες εκλογές αναφέρθηκε – μεταξύ άλλων – ο Άδωνις Γεωργιάδης μιλώντας στην ΕΡΤ. Ο κ. Γεωργιάδης είπε πως το να γίνουν οι εκλογές στο τέλος της τετραετίας σημαίνει μια μακρόχρονη προεκλογική περίοδο, με εξαιρετικά μεγάλη ένταση και τοξικότητα, η οποία θα αποτελέσει ζημιά στην οικονομία. «Όσο η αντιπολίτευση αυξάνει τους τόνους ενώ ... Περισσότερα To άρθρο Άδωνις Γεωργιάδης: Δεν ξέρω αν γίνεται να εξαντλήσουμε την τετραετία - Δε ζήτησα συγγνώμη για τη Novartis δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Μητσοτάκης: Εκλογές θα γίνουν στο τέλος της τετραετίας

Απάντηση στη δριμεία κριτική του Αλέξη Τσίπρα

Διαβάστε το στο in.gr

Γεωργιάδης: Δεν ξέρω αν είναι εφικτή η εξάντληση της τετραετίας

Στις φήμες περί πρόωρων εκλογών αναφέρθηκε ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων Άδωνις Γεωργιάδης μιλώντας σήμερα στην ΕΡΤ.Στις φήμες περί πρόωρων εκλογών αναφέρθηκε ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων Άδωνις Γεωργιάδης μιλώντας σήμερα στην ΕΡΤ.Ο Άδωνις Γεωργιάδης υπογράμμισε πως το να γίνουν οι εκλογές στο τέλος της τετραετίας σημαίνει μια μακρόχρονη προεκλογική περίοδο, με εξαιρετικά μεγάλη ένταση και τοξικότητα, η οποία θα αποτελέσει ζημιά στην οικονομία. «Όσο η αντιπολίτευση αυξάνει τους τόνους ενώ […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Μητσοτάκης: Πώς εξηγούνται οι διαβεβαιώσεις του για εξάντληση της τετραετίας

Δεν έκανε… σοφότερους ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης ούτε τους βουλευτές του που περίμεναν ένα σήμα επίσημης επιβεβαίωσης για να μπουν στα βαθιά της προεκλογικής εκστρατείας, που έχουν ξεκινήσει οι περισσότεροι, ούτε και τους πολιτικούς αντιπάλους που είχαν προεξοφλήσει ότι η χθεσινή προ ημερησίας διάταξης συζήτηση στη Βουλή με αντικείμενο την κοινωνική πολιτική ορίστηκε μόνον και μόνον για να αποτελέσει το φόντο […]

Διαβάστε το στο dete.gr

Άδωνις Γεωργιάδης: Δεν ξέρω αν γίνεται η κυβέρνηση να εξαντλήσει την τετραετία

Σενάρια εκλογών

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ mononews.gr

Πότε ξεκινά το πασχαλινό ωράριο καταστημάτων – Ανοικτά την Κυριακή 28 Απριλίου

Μεσανατολικό: ΥΠΕΞ Τουρκίας και Αιγύπτου συζήτησαν για τη Γάζα

Leader: Περισσότερα από 600 εκατ. για επενδύσεις σε θεματικό και εναλλακτικό τουρισμό

Χατζηδάκης: Η Ελλάδα είναι η ευχάριστη έκπληξη της ευρωπαϊκής οικονομίας

Λίνα Μενδώνη: Το 2024 αφιερωματικό Έτος στον Λόρδο Βύρωνα

Ουκρανία: Ρώσος πολεμικός ανταποκριτής σκοτώθηκε από ουκρανικό drone