Φθιώτιδα: Ξεπέρασαν τα 170 τα κρούσματα κοροναϊού: Πάνω από 19.000 νέες μολύνσεις σε όλη τη χώρα

16:16 - 06/07/2022

Η ανακοίνωση του ΕΟΔΥ Σε 19.303 ανέρχονται τα κρούσματα κοροναϊού, σύμφωνα με δεδομένα του ΕΟΔΥ για το τελευταίο 24ωρο. Παράλληλα, καταγράφηκαν 22 θάνατοι από COVID-19, ενώ 96 συμπολίτες μας είναι διασωληνωμένοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας (ΜΕΘ). Τα νέα εργαστηριακά επιβεβαιωμένα κρούσματα της νόσου (άτομα) που καταγράφηκαν τις τελευταίες 24 ώρες ήταν 19.303. Ο συνολικός αριθμός των ατόμων που νόσησαν ανέρχεται σε 3.774.377 (ημερήσια μεταβολή +0.5%), εκ των οποίων 48.5% άνδρες. Ο αριθμός πιθανών νέων επαναλοιμώξεων που καταγράφηκαν τις τελευταίες 24 ώρες ήταν 4.061 ενώ από την αρχή της πανδημίας SARS-CoV-2 ο συνολικός αριθμός εκτιμάται σε 191.263(4.8% του συνολικού αριθμού των θετικών αποτε

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

Πανουργιάς Παπαϊωάννου στο Δ.Σ Λαμιέων : “Τα ξέφραγα αμπέλια τελειώσανε – όλοι και όλα θα ελέγχονται” ΒΙΝΤΕΟ

Πάνω από 100 αγνοούμενοι από το μακελειό στη Μόσχα – Έχουν ταυτοποιηθεί 84 σοροί, ανάμεσά τους και πέντε παιδιών

Στερεά Ελλάδα : 39χρονος χτύπησε την μητέρα του και προκάλεσε ζημιές στο σπίτι της γιαγιάς του

Ρίο – Αντίρριο: Θα άντεχε η γέφυρα μία πρόσκρουση σαν αυτή στη Βαλτιμόρη;

Francis Scott Key Bridge: Φόβοι για το παγκόσμιο εμπόριο από την κατάρρευση της γέφυρας στη Βαλτιμόρη – Τι λένε αναλυτές

Κραυγή αγωνίας από το 12χρονο θύμα μαστροπείας στον Κολωνό: «Που είναι η μαμά μου; Γιατί τη μαμά μου; Γιατί με αφήσατε μόνη μου;»