Μπόρις Τζόνσον: «Φυσικά» και θα συνεχίσω να είμαι πρωθυπουργός

18:42 - 06/07/2022

Ο Μπόρις Τζόνσον δήλωσε ότι «φυσικά» θα συνεχίσει ως πρωθυπουργός καθώς απάντησε σε ερωτήσεις σε κοινοβουλευτική επιτροπή εν μέσω μπαράζ παραιτήσεων υπουργών και στελεχών της κυβέρνησής του και αυξανόμενων εκκλήσεων από βουλευτές του ίδιου του κόμματός του να παραιτηθεί.

Διαβάστε Περισσότερα στο mononews.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Τζόνσον: Παραιτείται ο Βρετανός πρωθυπουργός

Ραγδαίες εξελίξεις.

Διαβάστε το στο in.gr

Μπόρις Τζόνσον μετά τον καταιγισμό παραιτήσεων των υπουργών του: «Φυσικά και θα συνεχίσω να είμαι πρωθυπουργός»

Παραιτήθηκαν ακόμα έξι μέλη του υπουργικού συμβουλίου.

Διαβάστε το στο Gazzetta

Τζόνσον: Παραιτείται ο Βρετανός πρωθυπουργός

Μετά το «κύμα» των παραιτήσεων, ο Μπόρις Τζόνσον φαίνεται ότι δέχθηκε να παραιτηθεί. Ποιος είναι ο όρος που έθεσε.

Διαβάστε το στο tanea.gr

Τζόνσον: Παραιτείται ο Βρετανός πρωθυπουργός

Ραγδαίες εξελίξεις.

Διαβάστε το στο tovima

Μπόρις Τζόνσον: Θα συνεχίσω να είμαι πρωθυπουργός αύριο

Ο Μπόρις Τζόνσον δεν έδειξε καμιά διάθεση να παραιτηθεί, μιλώντας σήμερα στο Βρετανικό κοινοβούλιο. Στις επανειλημμένες ερωτήσεις που δέχθηκε για την πρωτοφανή κρίση που έχει πλήξει την κυβέρνηση του, με τις παραιτήσεις υπουργών, υφυπουργών και κοινοβουλευτικών ιδιαίτερων γραμματέων, προσπάθησε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις τονίζοντας μεταξύ άλλων πως η διαφορά της κυβέρνησης του «με την αντιπολίτευση […] Μπόρις Τζόνσον: Θα συνεχίσω να είμαι πρωθυπουργός αύριο on BLUE SKY.

Διαβάστε το στο blueskytv.gr

Μπόρις Τζόνσον: Παραιτείται ο Βρετανός πρωθυπουργός

Ο Μπόρις Τζόνσον έχει συμφωνήσει να παραιτηθεί, αλλά επιθυμεί να μείνει στη θέση του πρωθυπουργού μέχρι να εκλεγεί ο νέος ηγέτης των Συντηρητικών μέχρι το Φθινόπωρο. Την είδηση μεταδίδουν τα μεγαλύτερα ΜΜΕ στη Βρετανία, όπως το BBC και ο Guardian.

Διαβάστε το στο dete.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ mononews.gr

Ναυτικό Μουσείο Ελλάδος: Ναυτική παράδοση και Βολανάκης

Metron Analysis: Άνοδος για την ΝΔ στο 31,4% στην εκτίμηση ψήφου- Νέα πτώση για ΠΑΣΟΚ

Autohellas: Μέρισμα 0,665 ευρώ ανά μετοχή ενέκρινε η ΓΣ

Intralot: Νέα αγορά 70.730 μετοχών από την Intracom

Toyota: Συνεργάτης μετακίνησης της Ελληνικής Ολυμπιακής Λαμπαδηδρομίας «Παρίσι 2024»!

Αυτοψία στο ΜΙΝΙΟΝ: Το ιστορικό πολυκατάστημα γίνεται ξανά τοπόσημο της Αθήνας