Ο πρίγκιπας που ερωτεύτηκε τη Γιόλα της Υπάτης – Σαν σήμερα γεννιέται ο Παύλος Σιδηρόπουλος

13:46 - 27/07/2022

«Απροσάρμοστος», «φευγάτος», «ασυμβίβαστος»: Πολλά είναι τα προσωνύμια που ακολουθούσαν τον Παύλο Σιδηρόπουλο στη ζωή του θέλοντας «πλαγίως» να κλέψουν λίγη από την αστερόσκονη που τον ακολουθούσε ό,τι και αν έκανε - Αυτό όμως που του έμεινε στο τέλος ήταν το «πρίγκιπας της ροκ» «Είμαι δισέγγονος του Ζορμπά, και ως γνωστό ο Ζορμπάς ήταν rock and roll, όπως και να το κάνουμε. Και πολύ μάλιστα. Αυτό μας το λέει κι ο Καζαντζάκης. Από την άλλη μεριά όμως, έχω και σπέρμα από τη γενιά των Αλεξίου. Της Ελλης της Αλεξίου, η οποία είναι θεία μου. Κι έτσι έχω μέσα μου και τον διανοούμενο και τον αλήτη. Από τη σύγκρουση αυτών των δύο βγαίνει άλλοτε καταστροφή κι άλλοτε δημιουργία» είχε δηλώσει για τον εαυ

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

Πανουργιάς Παπαϊωάννου στο Δ.Σ Λαμιέων : “Τα ξέφραγα αμπέλια τελειώσανε – όλοι και όλα θα ελέγχονται” ΒΙΝΤΕΟ

Πάνω από 100 αγνοούμενοι από το μακελειό στη Μόσχα – Έχουν ταυτοποιηθεί 84 σοροί, ανάμεσά τους και πέντε παιδιών

Στερεά Ελλάδα : 39χρονος χτύπησε την μητέρα του και προκάλεσε ζημιές στο σπίτι της γιαγιάς του

Ρίο – Αντίρριο: Θα άντεχε η γέφυρα μία πρόσκρουση σαν αυτή στη Βαλτιμόρη;

Francis Scott Key Bridge: Φόβοι για το παγκόσμιο εμπόριο από την κατάρρευση της γέφυρας στη Βαλτιμόρη – Τι λένε αναλυτές

Κραυγή αγωνίας από το 12χρονο θύμα μαστροπείας στον Κολωνό: «Που είναι η μαμά μου; Γιατί τη μαμά μου; Γιατί με αφήσατε μόνη μου;»