Έκθεση «Βυζαντινά Χειρόγραφα» στο κτήριο Τσώνη

10:22 - 05/08/2022

ΝαύπακτοςΠέμπτη, 11 Αύγ 2022 20:00Με τη στήριξη του Δήμου Ναυπακτίας, η ζωγράφος-αγιογράφος Αικατερίνη Μπαλωμένου-Μαλλά παρουσιάζει στο κτήριο Τσώνη (ισόγειο, είσοδος από παραλία Ψανής) την Έκθεσή της «Βυζαντινά Χειρόγραφα». Όπως αναφέρει η ίδια η ζωγράφος-αγιογράφος: «Η ενασχόλησή μου με την Αγιογραφία μου έδωσε την ευκαιρία να ανακαλύψω έναν μοναδικό θησαυρό. Η Έκθεση «Βυζαντινά Χειρόγραφα» στοχεύσει στο να αναδείξει την ομορφιά των Κειμένων της Ορθοδοξίας που υπάρχουν σε Μοναστήρια, σε μουσεία και σε βιβλιοθήκες, τα οποία είναι διακοσμημέν...

Διαβάστε Περισσότερα στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ patrasevents.gr

Ηλιάνα Παπαγεωργίου: Τώρα λόγω ηλικίας πρέπει να λέω ότι είμαι παρουσιάστρια, το μοντέλο δεν το πιστεύουν

Ελένη Τσολάκη: "Ο Νίκος Μουτσινάς έκανε 3% απέναντί μας και λέγαμε: ευτυχώς, δεν θα τραβήξει"

Πάνος Μουζουράκης: "Είμαι 45 αλλά δε νιώθω 35, γιατί στα 35 ένιωθα χειρότερα απ’ ότι νιώθω τώρα"

Κατσαρίνη για Super Κική: Δεν χρειάζεται να αναφέρουμε τα ποσά που βγάζουμε από το Instagram, ο κόσμος πεινάει

Γερμανία: Απαισιόδοξοι για το μέλλον και απογοητευμένοι από την πολιτική οι νέοι

Τουρισμός: Αύξηση 14,4% στην επιβατική κίνηση στα αεροδρόμια της χώρας