Σύβοτα: «Είμαι σε σοκ, ο άνεμος έκοψε τον ιμάντα του αλεξίπτωτου» λέει ο χειριστής του σκάφους

21:16 - 07/08/2022

Στη σύλληψη του χειριστή του σκάφους προχώρησε το Πρώτο Λιμενικό Τμήμα στα Σύβοτα, εκεί όπου το μεσημέρι της Κυριακής συνέβη το τραγικό δυστύχημα με θύμα μία γυναίκα που έκανε θαλάσσιο αλεξίπτωτο και για αδιευκρίνιστους μέχρι στιγμής λόγους, κόπηκε ο ιμάντας που την κρατούσε δεμένη με το σκάφος.

Διαβάστε Περισσότερα στο thebest.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Σύβοτα: Σκοτώθηκε τουρίστρια που έκανε θαλάσσιο αλεξίπτωτο-Σε κατάσταση σοκ ο χειριστής του σκάφους

Τραγική κατάληξη είχε για μία γυναίκα η απόφαση της να κάνει αλεξίπτωτο θαλάσσης στην περιοχή Σύβοτα, καθώς μπουρίνι που ξέσπασε στην περιοχή έσπασε τον ιμάντα που κρατούσε η κοπέλα με αποτέλεσμα εκείνη να πέσει στο νερό και να χάσει τη ζωή της.

Διαβάστε το στο fosonline.gr

Σύβοτα: «Είμαι σε σοκ, όλη μέρα κλαίω», τι λέει ο χειριστής του μοιραίου σκάφους

Σύβοτα: «Είμαι σε σοκ, όλη μέρα κλαίω», τι λέει ο χειριστής του μοιραίου σκάφους 07/08/2022 Η τραγωδία γράφτηκε το απόγευμα του Σαββάτου, με θύμα μια 62χρονη γυναίκα στα Σύβοτα και για την ακρίβεια, στη θαλάσσια περιοχή που είναι ανάμεσα σε Σύβοτα και Κέρκυρα. Η 62χρονη που ήταν μητέρα δύο ενήλικων παιδιών αλλά και γιαγιά, έκανε θαλάσσιο αλεξίπτωτο ενώ μέσα στο σκάφος που τραβούσε το αλεξίπτωτο ήταν και ο σύντροφός της. Κάποια στιγμή, ο καιρός «αγρίεψε» και ο χειριστής του σκάφους, προσπάθησε να τραβήξει το σχοινί για να φέρει προς το ταχύπλοο το αλεξίπτωτο και την 62χρονη. Τότε, για άγνωστο λόγο, κόπηκε το σχοινί και η γυναίκα παρασύρθηκε από τον δυνατό

Διαβάστε το στο filathlos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thebest.gr

Άλεκ Μπάλντουιν: Πέταξε το κινητό από διαδηλώτρια που τον πίεζε να πει «Λευτεριά στην Παλαιστίνη»

Αφρικανική σκόνη: Ποιοι ασθενείς είναι οι πιο ευάλωτοι και πως μπορούν να προστατευτούν

Premium beauty εμπειρία στο νέο Fairynails της Πάτρας

Έτοιμοι για πασχαλινό shopping; Γιώργος Αβράμης, Αναστασία Σίνου, Ελπίδα Τσώνη & Μαίρη Μπαλατή, συστήνουν

Καιρός: Αφρικανική σκόνη και άνεμοι Foen σήμερα σε όλη τη χώρα

Το πέρασμα της Ολυμπιακής Φλόγας από την Γέφυρα Ρίου- Αντιρρίου