Πατρίδες της καρδιάς μου στο Υπαίθριο Θέατρο Γεώργιος Παππάς

12:34 - 12/08/2022

Θέατρο Γεώργιος ΠαππάςΚυριακή, 28 Αύγ 2022 20:30Η κορυφαία ηθοποιός και σπουδαία κυρία της Τέχνης, του Θεάτρου και του Πολιτισμού Λυδία Κονιόρδου θα συμμετέχει στην παράσταση «Πατρίδες της καρδιάς μου», σε κείμενο της Μαρίας Παναγιωτακοπούλου και μουσική του Σάκη Παπαδημητρίου για τα 100 χρόνια από τη μικρασιατική καταστροφή. Στην παράσταση εξυφαίνονται αφηγήσεις προσφύγων που διώχτηκαν από τα Προικονήσια και τη θάλασσα του Μαρμαρά, και έφτασαν στο Αίγιο όπου έφτιαξαν μια νέα ζωή. Αγάπησαν τη νέα τους πατρίδα χωρίς ποτέ να λησμονήσουν τα χωριά τους, την Αλώνη, το...

Διαβάστε Περισσότερα στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ patrasevents.gr

Ηλιάνα Παπαγεωργίου: Τώρα λόγω ηλικίας πρέπει να λέω ότι είμαι παρουσιάστρια, το μοντέλο δεν το πιστεύουν

Ελένη Τσολάκη: "Ο Νίκος Μουτσινάς έκανε 3% απέναντί μας και λέγαμε: ευτυχώς, δεν θα τραβήξει"

Πάνος Μουζουράκης: "Είμαι 45 αλλά δε νιώθω 35, γιατί στα 35 ένιωθα χειρότερα απ’ ότι νιώθω τώρα"

Κατσαρίνη για Super Κική: Δεν χρειάζεται να αναφέρουμε τα ποσά που βγάζουμε από το Instagram, ο κόσμος πεινάει

Γερμανία: Απαισιόδοξοι για το μέλλον και απογοητευμένοι από την πολιτική οι νέοι

Τουρισμός: Αύξηση 14,4% στην επιβατική κίνηση στα αεροδρόμια της χώρας