Ευρωπαϊκό στίβου: Οριακά εκτός ημιτελικών η Σπανουδάκη στα 100 μέτρα

12:36 - 15/08/2022

Ευρωπαϊκό στίβου: Οριακά εκτός ημιτελικών η Σπανουδάκη στα 100 μέτρα 15/08/2022 Η Ραφαέλα Σπανουδάκη δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά των 100 μέτρων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου. Η πρωταθλήτρια των σπριντ έτρεξε στην τρίτη προκριματική σειρά και τερμάτισε πέμπτη σε χρόνο 11.62. Ο χρόνος της δεν ήταν ικανός να την βάλει στα ημιτελικά για μόλις 5 εκατοστά καθώς εκεί προκρίνονταν οι 4 πρώτες και οι 3 καλύτεροι χρόνοι. Αν και είχε καλή εκκίνηση, μετά τα 60 μέτρα κόλλησε και στις λεπτομέρειες έχασε την πρόκριση. «Επαιξε ρόλο το ότι έχω να τρέξω δύο μήνες 100αρι με ξένες αθλήτριες. Στο τσακ χάσαμε τον ημιτελικό. Οπως πήγε η χρονιά δεν μπορού

Διαβάστε Περισσότερα στο filathlos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ευρωπαϊκό στίβου: Δεν τα κατάφερε στα 100 μ. η Σπανουδάκη

Η Ραφαέλα Σπανουδάκη αγωνίστηκε σήμερα στον προκριματικό των 100 μ. ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει τον στόχο. Η αθλήτρια τερμάτισε σε 11.62 (0,2) επίδοση που της έδωσε την πέμπτη θέση στη σειρά της και την 19η στο σύνολο. “Ήμουν σε καλή κατάσταση, ο ελαστικός τάπητας ήταν πολύ μαλακός και αυτό ένιωσα πως μου δημιούργησε αρκετά προβλήματα. Είχα […] Το άρθρο Ευρωπαϊκό στίβου: Δεν τα κατάφερε στα 100 μ. η Σπανουδάκη εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr

Αποκλείσθηκε η Σπανουδάκη στα 100 μέτρα

Η Ραφαηλία Σπανουδάκη, αποκλείσθηκε από τον ημιτελικό των 100 μέτρων του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου, που διεξάγεται στο Μόναχο.

Διαβάστε το στο real.gr

Ευρωπαϊκό στίβου: Τριπλός ελληνικός αποκλεισμός στο τριπλούν

Πολύ χαμηλά έμειναν οι τρεις Ελληνες αθλητές που συμμετείχαν στον…

Διαβάστε το στο onsports.gr

Ευρωπαϊκό υγρού στίβου: Στο «ρελαντί» στα ημιτελικά των 50μ. ελεύθερο ο Γκολομέεβ

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ πήρε άνετα την πρόκριση για τους απογευματινούς…

Διαβάστε το στο onsports.gr

Ευρωπαϊκό υγρού στίβου: Χρυσός ο Απόστολος Χρήστου στα 50μ. ύπτιο

Την κούρσα της ζωής του πραγματοποίησε ο Απόστολος Χρήστου στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης που διεξάγεται στη ΡώμηΟ Απόστολος Χρήστου είναι ο τρίτος Ελληνας κολυμβητής που αναδεικνύεται πρωταθλητής Ευρώπης. Σε έναν συγκλονιστικό τελικό στα 50μ. ύπτιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Ρώμης, ο αθλητής του Ολυμπιακού νίκησε κυριολεκτικά στην τελευταία χεριά τον μεγάλο του αντίπαλο, τον Ιταλό Τόμας Τσέκον, και με 24.36 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, σημειώνοντας μάλιστα και πανελλήνιο ρεκόρ.

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ filathlos.gr

Φαλ: «Δεν τα παρατήσαμε και είμαι περήφανος»

Η πανηγυρική φωτογραφία των αδελφών Αγγελόπουλων στη Βαρκελώνη

Αλμέιδα: «Σε μία ώρα θα αρχίσω να δουλεύω για το επόμενο ματς »

Σπουδαίο «διπλό» και πρώτο βήμα για το Βερολίνο για τον Ολυμπιακό!

Πρόβλημα με Πετρούσεφ στον Ολυμπιακό

Κάνααν: «Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για το επόμενο βήμα»