Ανδρουλάκης από το Μόντρεαλ: Χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες απανταχού της γης

14:02 - 15/08/2022

Με τους ομογενείς στο Μόντρεαλ του Καναδά γιόρτασε τον Δεκαπενταύγουστο ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής, Νίκος Ανδρουλάκης. Ανταποκρινόμενος στην πρόσκληση των Ελλήνων της ομογένειας παρέστη χθες στον Εσπερινό στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου και αμέσως μετά προέβη στην ακόλουθη δήλωση: «Θέλω να ευχαριστήσω τους ομογενείς του Καναδά για τη μεγάλη τιμή που μου έκαναν να με προσκαλέσουν να περάσουμε μαζί τη μεγάλη γιορτή της Ορθοδοξίας. Οι Έλληνες της διασποράς πρωταγωνιστούν στην οικονομική, κοινωνική και επιστημονική ζωή των χωρών που διαβιούν, γι’ αυτό και είναι οι καλύτεροι πρεσβευτές της πατρίδας μας. Έχουμε λοιπόν εθνικό χρέος να αγκαλιάσουμε τις αγωνίες τους

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

«Χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες απανταχού της γης» ευχήθηκε από το Μόντρεαλ ο Ανδρουλάκης

Στο Μόντρεαλ βρέθηκε τον Δεκαπενταύγουστο ο Νίκος Ανδρουλάκης. «Οι Έλληνες της διασποράς πρωταγωνιστούν στις χώρες που διαβιούν, γι’ αυτό και είναι οι καλύτεροι πρεσβευτές της πατρίδας μας», τόνισε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής. Ανταποκρινόμενος στην πρόσκληση των Ελλήνων του Μόντρεαλ, ο Νίκος Ανδρουλάκης παρέστη παραμονή Δεκαπενταύγουστου (14.08.2022) στον Εσπερινό στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως ... Περισσότερα To άρθρο «Χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες απανταχού της γης» ευχήθηκε από το Μόντρεαλ ο Ανδρουλάκης δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Ν. Ανδρουλάκης: «Θέλω να ευχηθώ χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες απανταχού της γης»

Με τους ομογενείς στο Μόντρεαλ του Καναδά γιόρτασε τον Δεκαπενταύγουστο ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ - Κινήματος Αλλαγής.

Διαβάστε το στο real.gr

Ανδρουλάκης: Θέλω να ευχηθώ χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες απανταχού της γης

Στο Μόντρεαλ βρίσκεται ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ

Διαβάστε το στο news.gr

Νίκος Ανδρουλάκης για Δεκαπενταύγουστο από Μόντρεαλ: Χρόνια πολλά σε όλους τους Έλληνες απανταχού της γης

Στο Μόντρεαλ βρέθηκε τον Δεκαπενταύγουστο ο Νίκος Ανδρουλάκης. «Οι Έλληνες της διασποράς πρωταγωνιστούν στις χώρες που διαβιούν, γι’ αυτό και είναι οι καλύτεροι πρεσβευτές της πατρίδας μας», τόνισε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής. Ανταποκρινόμενος στην πρόσκληση των Ελλήνων του Μόντρεαλ, ο Νίκος Ανδρουλάκης παρέστη παραμονή Δεκαπενταύγουστου (14.08.2022) στον Εσπερινό στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως […]

Διαβάστε το στο dete.gr

Ν. Ανδρουλάκης: «Θέλω να ευχηθώ χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες απανταχού της γης»

Με τους ομογενείς στο Μόντρεαλ του Καναδά γιόρτασε τον Δεκαπενταύγουστο

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Άλλαξε χρώμα ο ουρανός – «Κοκτέιλ» ζέστης και αποπνικτικής ατμόσφαιρας – Πότε θα αρχίζει να υποχωρεί η αφρικανική σκόνη

Βιολογική γήρανση: Πώς θα αντιστρέψετε την κατάσταση

Ποιους κλάδους αφορά η μείωση κατά 50% στις προμήθειες για χρήση POS

Ο εκπληκτικός Allan Harris επιστρέφει στο Half Note

Ο καιρός σήμερα 24/4/2024

Τα δυνατά χαρτιά της κυβέρνησης ενόψει των ευρωεκλογών – Περιοδείες, Tiktok και μεγάλα έργα