Είμαι καθαρός, δεν έχω λερώσει το Ράσο! Χιλιάδες δίπλα στον παπα Δημήτρη στη Γιορτή των Αγίων Ισιδώρων (ΦΩΤΟ-VIDEO)

12:20 - 27/09/2022

ΕΚΚΛΗΣΙΑ ONLINE- ΑΓΙΟΙ ΙΣΙΔΩΡΟΙ ΛΥΚΑΒΗΤΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ 27/9/2022: Είμαι καθαρός, δεν έχω λερώσει το Ράσο! Χιλιάδες δίπλα στον παπα Δημήτρη στη Γιορτή των Αγίων Ισιδώρων (ΦΩΤΟ-VIDEO). Το άρθρο Είμαι καθαρός, δεν έχω λερώσει το Ράσο! Χιλιάδες δίπλα στον παπα Δημήτρη στη Γιορτή των Αγίων Ισιδώρων (ΦΩΤΟ-VIDEO) εμφανίστηκε πρώτα στο ΕΚΚΛΗΣΙΑ ONLINE.

Διαβάστε Περισσότερα στο ekklisiaonline.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

«Είμαι καθαρός, δεν έχω λερώσει το ράσο» λέει ο ιερέας των Αγίων Ισιδώρων

Με εκκλησιαστική μεγαλοπρέπεια και τη συμμετοχή χιλιάδων πιστών πραγματοποιήθηκε η Θεία Λειτουργία για την εορτή της Συνάξεως των Αγίων Ισιδώρων, στο ομώνυμο προσκύνημα του Λυκαβηττού, το οποίο βρίσκεται στο επίκεντρο τον τελευταίο καιρό, μετά τις ουρές που παρατηρήθηκαν ανήμερα της εορτής του Σταυρού και εν μέσω καταγγελιών για «ψευδοθαύματα». Στην ομιλία του στο πολυπληθές εκκλησίασμα, ο πάτερ Δημήτριος μίλησε για τον θαυμαστό βίο των Αγίων Ισιδώρων, για την ιστορία του Ναού αλλά και για τον Άγιο Νεκτάριο, τους διωγμούς που υπέστη, τις συκοφαντίες και τα ψεύδη και σύμφωνα με το ekklisiaonline, αρνήθηκε όσα του καταλογίζονται, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Είμαι καθαρός, δεν έχω λερώσει το ρ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ekklisiaonline.gr

Στέψη Βασιλιά Καρόλου Γ’: Ο Όρκος στην Εκκλησία και οι Ορθόδοξοι Ύμνοι (ΦΩΤΟ/ΒΙΝΤΕΟ)

ΒΥΡΩΝΑΣ ΤΩΡΑ: Εκκλησία και λαός υποδέχτηκαν την ευωδιαστή Τιμία Κάρα του Οσίου Ιερωνύμου Σιμωνοπετρίτου (ΦΩΤΟ-VIDEO)

Το ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ της Κυριακής του Παραλύτου

Τελέστηκε το Σαρανταημερο Μνημόσυνο του Γέροντος Εφραιμ Δικαιου

ΛΑΡΙΣΑ: Παράκληση στον Άγιο Νικηφόρο τον λεπρό στις 17 ΜαΪου – Εσπερινό κήρυγμα

Εορτολόγιο Κυριακή 7 Μαΐου 2023