Η καλή είδηση της ημέρας: Δωρεάν δικηγόρος για κάθε κακοποιημένη γυναίκα

09:12 - 05/10/2022

Η καλή είδηση της ημέρας: Δωρεάν δικηγόρος για κάθε κακοποιημένη γυναίκα Δωρεάν νομική βοήθεια προσφέρεται στις γυναίκες – θύματα βίας που απευθύνονται στα Συμβουλευτικά Κέντρα του Δικτύου Δομών της Γενικής Γραμματείας Δημογραφικής και Οικογενειακής Πολιτικής και Ισότητας των Φύλων. Οι νομικές υπηρεσίες προσφέρονται χωρίς εισοδηματικά κριτήρια προκειμένου οι γυναίκες να προσφεύγουν στις αρμόδιες αρχές και […]

Διαβάστε Περισσότερα στο diaforetiko.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Δ. Καλαμαριάς: Δωρεάν ψηφιακή μαστογραφία για ανασφάλιστες και ασφαλισμένες γυναίκες

Στις 25 Οκτωβρίου τιμάται η Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καρκίνου του Μαστού. Το ΚΕΠ Υγείας Δήμου Καλαμαριάς και το Κοινωνικό Φαρμακείο, σε συνεργασία με Ιδιωτικά Διαγνωστικά Κέντρα (Δημόκριτος, Βιοιατρική, Ευρωδιάγνωση, Πλάτων) θα πραγματοποιήσουν δωρεάν εξέταση ψηφιακής μαστογραφίας σε ασφαλισμένες και ανασφάλιστες γυναίκες του Δήμου Καλαμαριάς, ηλικίας άνω των 40 ετών,...

Διαβάστε το στο otavoice.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ diaforetiko.gr

Παναγιώτης Πετράκης: «Πιστεύω πολύ στον Χριστό κι εκεί εναποθέτω όλες μου τις ελπίδες»

Ο άντρας μου, μου κάνει παρατήρηση αν μια μέρα δεν βαφτώ. Τί να κάνω;

Γιος Παναγιώτη Φασούλα – Κέρδισε τον καρκίνο, έκλεισε τα 22, και είναι ολόιδιος ο μπαμπάς του

Πουλάνε σαν τρελά: Ανάρπαστα έγιναν τα πλαστικά καλαμάκια σε πανηγύρι

Έξαλλη η Μαρία Ιωαννίδου με την Google : «Μου προσθέτει 15 χρόνια. Εγώ νομίζω ότι μικροδείχνω, τουλάχιστον 10 χρόνια κάτω»

H Ιωάννα είναι 26 χρονών και είναι η νέα δασκάλα των Αρκιών που διδάσκει στον μοναδικό μαθητή