Στην Εξεταστική Επιτροπή του Ευρωκοινοβουλίου καταθέτει σήμερα ο Νίκος Ανδρουλάκης

07:02 - 06/10/2022

Στην εξεταστική επιτροπή Pega του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο Στρασβούργο καταθέτει σήμερα ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝ.ΑΛ για τις υποκλοπές στο κινητό του τηλέφωνο .

Διαβάστε Περισσότερα στο mononews.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Υποκλοπές: Στην επιτροπή Pega καταθέτει ο Νίκος Ανδρουλάκης

Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ, Νίκος Ανδρουλάκης καταθέτει σήμερα στην επιτροπή PEGA του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο Στρασβούργο για τις παρακολουθήσεις. Ο Ανδρουλάκης, ο οποίος έχει ήδη μιλήσει στην Εξεταστική Επιτροπή της ελληνικής Βουλής, θα παρουσιαστεί στην PEGA ως ο μοναδικός ευρωβουλευτής στον οποίο έγινε απόπειρα παρακολούθησης μέσω του κακόβουλου λογισμικού Predator.

Διαβάστε το στο tovima

Ανδρουλάκης στην Εξεταστική Επιτροπή του Ευρωκοινοβουλίου: Πολιτικοί οι λόγοι της παρακολούθησής μου

O πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ - Κινήματος Αλλαγής Νίκος Ανδρουλάκης, παρέστη πριν από λίγη ώρα στην εξεταστική επιτροπή PEGA του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, στο Στρασβούργο, όπου περιέγραψε την ταυτόχρονη παρακολούθησή του από την ΕΥΠ και την απόπειρα παγίδευσης του κινητού τηλεφώνου του με το λογισμικό Predator κατά τη διάρκεια της προεκλογικής εσωκομματικής περιόδου, πριν από ένα χρόνο, όπως είπε. Αφού περιέγραψε εκ νέου την αλληλουχία των συμπτώσεων και τις ενέργειες της κυβέρνησης να αποστεί τυχόν ευθυνών της, ο κ. Ανδρουλάκης επέδωσε την παρακολούθησή του σε πολιτική σκοπιμότητα. «Είναι προφανές για μένα ότι οι λόγοι είναι πολιτικοί. Δεν μπορεί να είμαι οκτώ χρόνια ευρωβουλευτής και ποτέ να μη μου έχε

Διαβάστε το στο grtimes.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ mononews.gr

Τουρκία: Στην τελική ευθεία για τις δημοτικές εκλογές – Ιμάμογλου και ακρίβεια οι μεγάλοι αντίπαλοι του Ερντογάν

Σεισμοί 5,6 και 5,7 Ρίχτερ «ταρακούνησαν» την Ηλεία – Αισθητός και στην Αττική

Συνέδριο Propeller Club: Η Ιαπωνία έχει ναυπηγήσει 1.900 πλοία για Έλληνες εφοπλιστές

Στέλλα Καπεζάνου: Όταν η ζωγράφος πήγε στη Νέα Υόρκη

Πετρέλαιο: Κέρδη 16% στο τρίμηνο για το WTI

Wall Street: Με μεικτά πρόσημα έκλεισαν οι δείκτες – Στο +3,10% ο S&P 500 σε επίπεδο μήνα