Διαμαντίδης: «Δεν ήμουν άγγελος στο παρκέ, φέρουμε ευθύνη για τον φανατισμό των οπαδών» (vid)

09:50 - 04/11/2022

Ο Δημήτρης Διαμαντίδης μίλησε για τα χρόνια που έπαιζε μπάσκετ, τον Δημήτρη Ιτούδη, αλλά και την ευθύνη των παικτών στον φανατισμό των οπαδών.

Διαβάστε Περισσότερα στο Gazzetta
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Διαμαντίδης: Δεν ήμουν άγγελος στο παρκέ, φέρουμε ευθύνη για τον φανατισμό των οπαδών

Για την ευθύνη των παικτών στον φανατισμό των οπαδών αλλά και τον Βασίλη Σπανούλη μίλησε -μεταξύ άλλων- ο Δημήτρης Διαμαντίδης στην εκπομπή Πρωταγωνιστές στον Alpha. «Δεν ήμουν άγγελος στο παρκέ, φέρουμε ευθύνη για τον φανατισμό των οπαδών» λέει ο «3D». «Κι εμείς φταίμε, με τη συμπεριφορά μας κάποιοι μπορεί να προκαλέσαμε, δεν είμαστε άγγελοι. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα, έκανα πράγματα που επηρέαζα τον άλλο αλλά πρέπει να έχω το σθένος να πάω σπίτι μου και να δω το λάθος ώστε την επόμενη φορά να μην το ξανακάνω» τόνισε ο Δημήτρης Διαμαντίδης. Για τον Βασίλη Σπανούλη και τη μάχη τους στα παρκέ, είπε: «Ένας λόγος για τον οποίο έκανε αυτή την τεράστια καριέρα ήταν και αυτό. Ήταν πολύ ανταγω

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Gazzetta

EuroLeague: Πρώτη φορά σε 19 χρόνια που έγιναν τρία... break στα Game 1

Κάνααν: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, θα είναι μια μεγάλη σειρά»

Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Η πανηγυρική φωτογραφία Παναγιώτη και Γιώργου Αγγελόπουλου

Έρχεται από τον ορίζοντα

ΜακΚίσικ: «Είμαστε ομάδα με πολύ ταλέντο και το δείξαμε με τον καλύτερο τρόπο»

Φαλ: «Δεν είμαστε άνετοι με το 1-0, χρειαζόμαστε τρεις νίκες για το Final Four»