Τζιτζικώστας: Αστειότητες οι ισχυρισμοί των τουρκικών Αρχών

17:12 - 06/11/2022

«Αστειότητες» χαρακτήρισε τους ισχυρισμούς των τουρκικών Αρχών ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας Απόστολος Τζιτζικώστας, μιλώντας σε δημοσιογράφους για τα όσα διαδραματίστηκαν στην Τουρκία χθες, Σάββατο 5/11.Περισσότερα...

Διαβάστε Περισσότερα στο Cnn.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Τζιτζικώστας: «Αστειότητες» οι ισχυρισμοί των τουρκικών αρχών για την είσοδό μου στη χώρα

Δεν θα δεχτώ ποτέ καμία προσβολή σε βάρος οποιουδήποτε Έλληνα, ξεκαθαρίζει ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Α. Τζιτζικώστας: Αστειότητες οι δικαιολογίες από τις τουρκικές αρχές

Αστειότητες χαρακτήρισε ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας, Απόστολος Τζιτζικώστας, όσα αναφέρθηκαν για σύμπτωση του ονόματός του με κάποιο άλλο όνομα ατόμου στο οποίο δεν επιτρέπεται η είσοδος στην Τουρκία. Σε δηλώσεις του στους δημοσιογράφους, με αφορμή το χθεσινό περιστατικό με την απαγόρευση εισόδου του στην Τουρκία, ο κ. Τζιτζικώστας επισήμανε: «δεν μπορώ να γνωρίζω τι σκέφτονται […] Α. Τζιτζικώστας: Αστειότητες οι δικαιολογίες από τις τουρκικές αρχές on BLUE SKY.

Διαβάστε το στο blueskytv.gr

Απ. Τζιτζικώστας: Αστειότητες όσα λένε οι Τούρκοι

Αστειότητες χαρακτήρισε ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας, Απόστολος Τζιτζικώστας, όσα αναφέρθηκαν για σύμπτωση του ονόματός του με κάποιο άλλο όνομα ατόμου στο οποίο δεν επιτρέπεται η είσοδος στην Τουρκία. Σε δηλώσεις του στους δημοσιογράφους, με αφορμή το χθεσινό περιστατικό με την απαγόρευση εισόδου του στην Τουρκία, ο κ. Τζιτζικώστας επισήμανε: «δεν μπορώ να γνωρίζω τι σκέφτονται οι Τούρκοι. Μπορώ όμως να σας πω ότι αυτή η πράξη ήταν μια πράξη ακραίας προκλητικότητας απέναντι όχι μόνο σε έναν Έλληνα αξιωματούχο αλλά και σε έναν Ευρωπαίο αξιωματούχο γιατί βρισκόμουν εκεί με την ευρωπαϊκή μου ιδιότητα». Παράλληλα ανέφερε: «οι Τουρκικές αρχές έλεγξαν την ταυτότητά μου, το διαβατήριό μου

Διαβάστε το στο tilegrafimanews.gr

Τζιτζικώστας: «Αστειότητες» οι ισχυρισμοί των τουρκικών αρχών

Ο Περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας, Απόστολος Τζιτζικώστας μίλησε λίγο μετά την επιστροφή του από τη Σμύρνη για την υπόθεση με το θέμα που προέκυψε με την είσοδό του στην Τουρκία

Διαβάστε το στο fosonline.gr

Απόστολος Τζιτζικώστας για Σμύρνη: Αστειότητες οι ισχυρισμοί των Τούρκων για την απαγόρευση εισόδου μου στην χώρα

Από το γραφείο του στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, ο Απόστολος Τζιτζικώστας μίλησε επίσημα στους δημοσιογράφους για την κράτηση του στο λιμάνι της Σμύρνης από τις τουρκικές αρχές, χθες, Σάββατο, και την απαγόρευση εισόδου του στη χώρα. Ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας, Απόστολος Τζιτζικώστας, χαρακτήρισε “αστειότητες” τους ισχυρισμούς των τουρκικών αρχών, ότι προέκυψε πρόβλημα λόγω συνωνυμίας του με άτομο, στο οποίο […] The post Απόστολος Τζιτζικώστας για Σμύρνη: Αστειότητες οι ισχυρισμοί των Τούρκων για την απαγόρευση εισόδου μου στην χώρα appeared first on Empisteutiko.gr.

Διαβάστε το στο empisteutiko.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Cnn.gr

Παπαδημητρίου και Βελισσάριος στην τελετή παράδοσης της ολυμπιακής φλόγας στο Καλλιμάρμαρο

e-ΕΦΚΑ, ΔΥΠΑ: Συντάξεις και επιδόματα μέχρι αύριο, Παρασκευή, 26 Απριλίου

Πάσχα: Αντίστροφη μέτρηση για τα σχολεία - Αύριο το τελευταίο κουδούνι

Mε λαμπάδες και ηλεκτρονικά παιχνίδια το «Καλάθι των Νονών»

Συμφωνία για μεταναστευτικό: Οργή Ράμα κατά RAI μετά από αποκαλύψεις για διεφθαρμένο συνεργάτη του

Σε ισχύ το «καλάθι του Πάσχα» - Αρνί, κατσίκι και τσουρέκια στις νέες κατηγορίες τροφίμων