Ειδικό Δικαστήριο: «Ο Παπαγγελόπουλος με πίεσε να διαπράξω κατάχρηση εξουσίας» - Τι κατέθεσε ο Π. Αθανασίου

22:16 - 07/11/2022

«Με έμπλεξε η Ελένη Ράικου. Προφανώς ένοιωθε μόνη της. Εγώ δεν ήθελα να κάνω ποτέ κακό στον Παπαγγελόπουλο. Δεν είχα πει παλαιότερα ποτέ...

Διαβάστε Περισσότερα στο Zougla
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ειδικό Δικαστήριο – Αθανασίου: «Ο Παπαγγελόπουλος με κατηγόρησε ότι είμαι ψεύτης, αυτά που κατέθεσα είναι αληθινά»

«Μου είναι αδιανόητο να θίξω την τιμή και την υπόληψη ενός ανθρώπου και δη ενός παλιού φίλου» είπε αναφερόμενος στον πρώην αναπληρωτή υπουργό Δικαιοσύνης Δημήτρη Παπαγγελόπουλο, ο πρώην οικονομικός εισαγγελέας, Παναγιώτης Αθανασίου καταθέτοντας στο Ειδικό Δικαστήριο. Ο μάρτυρας, καταθέτοντας για δεύτερη μέρα, υπεραμύνθηκε των ισχυρισμών του ότι δέχτηκε πιέσεις από τον κατηγορούμενο πρώην υπουργό σχετικά με τον χειρισμό του σε υποθέσεις που ερευνούσε η εισαγγελία αν και τον «αγνοούσε». «Ο κ. Παπαγγελόπουλος με έχει κατηγορήσει ότι είμαι ψεύτης. Αυτά που κατέθεσα εγώ λέω ότι είναι αληθινά» ανέφερε χαρακτηριστικά. Μάλιστα, μετέφερε στο δικαστήριο πληροφορία που, όπως είπε, «πληροφορήθηκε σήμ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Zougla

Αυτοκίνητο τυλίχθηκε στις φλόγες στην Εθνική Οδό Αθηνών-Κορίνθου

Θεσσαλονίκη: Άνδρας έσπασε για άγνωστο λόγο τζάμι λεωφορείου ΚΤΕΛ

Τα χάσκι αρνείται να φάει την κροκέτα 

Στο Συμβούλιο Ασφαλείας του ΟΗΕ, ο ΥΠΕΞ των ΗΠΑ κατηγορεί τη Ρωσία για εκβιασμό

Επέστρεψε στα κέρδη το Χρηματιστήριο

Η Ρωσία θα μειώσει τις εξαγωγές πετρελαίου κατά 300.000 βαρέλια ημερησίως τον Σεπτέμβριο