Θεσσαλονίκη: Νέα καταγγελία για την δομή των ΑμεΑ - «Παιδί υπέστη εγκαύματα και δεν έκαναν τίποτα»

10:18 - 27/11/2022

Η μητέρα παιδιού που φιλοξενήθηκε στην δομή καταγγέλλει έλλειψη φροντίδας και «ανακατωμένα περιστατικά»

Διαβάστε Περισσότερα στο ProtoThema.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Θεσσαλονίκη: Νέα συγκλονιστική καταγγελία για την δομή των ΑμεΑ

Σοκαριστικές είναι οι αποκαλύψεις για τη δομή παιδιών αλλά και ενηλίκων με αναπηρία στη Θεσσαλονίκη.Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Θεσσαλονίκη: Νέα μαρτυρία για τη δομή ΑμεΑ – «Κάηκε παιδί και το έκρυψαν»

Ακόμη μία μαρτυρία για τη δομή ΑμεΑ στη Θεσσαλονίκη, που οι υπεύθυνοί της κατηγορούνται για απόκρυψη θανάτων και βασανισμούς είδε το φως της δημοσιότητας από μητέρα παιδιού που είχε φιλοξενηθεί στις συγκεκριμένες εγκαταστάσεις. Σύμφωνα με όσα είπε η κυρία Ευαγγελία Νούνη στο OPEN, ένα παιδί είχε καεί το Πάσχα, αλλά το περιστατικό έμεινε κρυφό. «Υπάρχουν και πάρα πολλά άλλα τα οποία δεν μαθαίνονται. Για παράδειγμα σας το αναφέρω τώρα, υπάρχει παιδί που κάηκε το Πάσχα, το οποίο δεν έχει βγει στην επιφάνεια. Το παιδί δεν έχει γονείς. Ξέρουν πότε έγινε επακριβώς , το παιδί πήγε στο νοσοκομείο, μεταφέρθηκε μετά από μερικές ημέρες. Έχω πάει στα δικαστήρια, έχω δώσει κατάθεση, δεν έχω κανένα πρό

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Θεσσαλονίκη: Νέα καταγγελία για την δομή των ΑμεΑ - «Παιδί υπέστη εγκαύματα και δεν έκαναν τίποτα»

Μια νέα μαρτυρία για την δομή για ΑμεΑ στη Θεσσαλονίκη για την οποία καταγγέλλεται ότι έκρυβαν θανάτους παιδιών, κατέθεσε την Κυριακή μητέρα παιδιού που είχε φιλοξενηθεί στις επίμαχες εγκαταστάσεις δημιουργώντας νέα ερωτήματα για τις συνθήκες λειτ

Διαβάστε το στο lykavitos.gr

«Παιδί υπέστη εγκαύματα και δεν έκαναν τίποτα»

Νέα καταγγελία για την δομή των ΑμεΑ στη Θεσσαλονίκη

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ProtoThema.gr

Περίπατος Βιβλίου: Εκδηλώσεις σε όλη την Ελλάδα για τον εορτασμό της Ημέρας Βιβλίου

Ο μεγάλος ύπνος

Αφελείς, ηλίθιοι ή απλώς αδίστακτοι;

Λόρδος Βύρωνας: Έκθεση - αφιέρωμα στον σπουδαίο φιλέλληνα ποιητή από το Μουσείο της Ακρόπολης

ΗΠΑ: Συγκρούσεις αστυνομικών με φοιτητές σε πανεπιστήμια στο Τέξας και τη Νότια Καλιφόρνια με δεκάδες συλλήψεις

Ταμείο Ανάκαμψης: ευκαιρία και πρόκληση για την Ελλάδα