«Είμαι χουντικός, φασίστας και ναζί - Η Μάγδα Φύσσα είναι κομμουνίστρια»

16:46 - 19/12/2022

Αμετανόητος ο συνήγορος του Γ. Λαγού ζήτησε την εξαίρεση της εισαγγελέως επειδή «πολιτικοποίησε την ποινική δίκη»

Διαβάστε Περισσότερα στο tanea.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πλεύρης: «Είμαι χουντικός, φασίστας και ναζί» – Νέα επίθεση κατά της Μάγδας Φύσσα στη δίκη της Χρυσής Αυγής

Ο Κωνσταντίνος Πλευρής, που εκπροσωπεί τον Γιάννη Λαγό στη δίκη της Χρυσής Αυγής, προχώρησε σε νέες προκλητικές δηλώσεις και επιτέθηκε στη Μάγδα Φύσσα. «Εγώ σας δηλώνω ότι είμαι ακροδεξιός, χουντικός, φασίστας, ναζί, δεν είναι αδίκημα. Οι δικηγόροι που μιλάνε για τη δίκη στην τηλεόραση για να μονολογούν. Όταν κάνει δηλώσεις η ΠτΔ “η δημοκρατία ενίκησε” τι νόημα έχει το Εφετείο. Έχουμε στείλει διάφορες αιτήσεις και κανείς δεν απήντησε, ούτε ο προϊστάμενος της εισαγγελίας ούτε η κα. Σακελλαροπούλου», είπε o Κωνσταντίνος Πλεύρης σύμφωνα με το GoldenDawnWatch. Στη συνέχεια ο συνήγορος του Γιάννη Λαγού προχώρησε και στην επίθεση προς την Μάγδα Φύσσα. Συγκεκριμένα όταν η πρόεδρος το

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Πλεύρης: «Είμαι χουντικός, φασίστας και ναζί» – Νέα επίθεση κατά της Μάγδας Φύσσα

Οι διάλογοι του συνηγόρου του Γιάννη Λαγού μέσα στο δικαστήριο

Διαβάστε το στο news.gr

Πλεύρης: Είμαι ακροδεξιός, χουντικός, φασίστας και ναζί – Νέα επίθεση στη Μάγδα Φύσσα

Αμετανόητος ο συνήγορος του Γ. Λαγού ζήτησε την εξαίρεση της εισαγγελέως επειδή «πολιτικοποίησε την ποινική δίκη» Σε ένα ακόμα σόου επιδόθηκε ο Κωνσταντίνος Πλεύρης στο εφετείο όπου εκδικάζεται σε δεύτερο βαθμό η υπόθεση της εγκληματικής οργάνωσης της Χρυσής Αυγής. Ο συνήγορος του Γιάννη Λαγού φώναζε ότι είναι φασιστάς και ναζί, ζητώντας την εξαίρεση της εισαγγελέως επειδή, όπως ανέφερε, «πολιτικοποίησε την ποινική δίκη». Δεν υπάρχουν σωστοί δικαστές […]

Διαβάστε το στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tanea.gr

Ρωσία: Ποιος είναι ο υφυπουργός Άμυνας που συνελήφθη για διαφθορά – Η χλιδή, οι βίλες και τα κότερα

Γιατί χρειάζεται δημοσιονομική συγκράτηση

Το Τσάμπιονς Λιγκ των κωφών στην Ελλάδα

«Σήμερα κιόλας»

«Κληρώνουν» εξελίξεις δύο αποφάσεις σε Αρειο Πάγο και ΑΔΑΕ

Πρεμιέρα