Κωνσταντίνος Πλεύρης: Είμαι ακροδεξιός, χουντικός, φασίστας και ναζί – Νέα επίθεση στη Μάγδα Φύσσα

17:14 - 19/12/2022

Αμετανόητος ο συνήγορος του Γ. Λαγού ζήτησε την εξαίρεση της εισαγγελέως επειδή «πολιτικοποίησε την ποινική δίκη»

Διαβάστε Περισσότερα στο tovima
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πλεύρης στη δίκη της Χρυσής Αυγής: Είμαι ακροδεξιός, χουντικός, φασίστας και ναζί - Νέα επίθεση στη Μάγδα Φύσσα

Ο συνήγορος του καταδικασμένου Γιάννη Λαγού ζήτησε εξαίρεση της εισαγγελέως της έδρας λέγοντας ότι ποινικοποίησε τη δίκη

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Νέα πρόκληση από τον Κωνσταντίνο Πλεύρη στη δίκη της Χρυσής Αυγής: «Είμαι ακροδεξιός, χουντικός, φασίστας, ναζί»ψψψψψ

Σε μία ακόμη πρόκληση επιδόθηκε ο Κωνσταντίνος Πλεύρης στο Εφετείο, όπου εκδικάζεται σε δεύτερο βαθμό η υπόθεση της Χρυσής Αυγής.

Διαβάστε το στο thebest.gr

«Παραλήρημα» Πλεύρη: «Είμαι ακροδεξιός, χουντικός, φασίστας και ναζί δεν είναι αδίκημα» – Νέα επίθεση στη Μάγδα Φύσσα

O Κωνσταντίνος Πλεύρης στο εφετείο όπου εκδικάζεται σε δεύτερο βαθμό η υπόθεση της εγκληματικής οργάνωσης της Χρυσής Αυγής επιδόθηκε σε νέο σόου. Ο συνήγορος του Γιάννη Λαγού φώναζε ότι είναι φασιστάς και ναζί, ζητώντας την εξαίρεση της εισαγγελέως επειδή, όπως ανέφερε, «πολιτικοποίησε την ποινική δίκη». O Κωνσταντίνος Πλεύρης στο εφετείο όπου εκδικάζεται σε δεύτερο βαθμό η υπόθεση της εγκληματικής οργάνωσης της Χρυσής Αυγής επιδόθηκε σε νέο σόου. Ο συνήγορος του Γιάννη Λαγού φώναζε ότι είναι φασιστάς και ναζί, ζητώντας την εξαίρεση της εισαγγελέως επειδή, όπως ανέφερε, «πολιτικοποίησε την ποινική δίκη». Σύμφωνα με τα όσα μεταδίδει το Golden Dawn Watch ο […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Πλεύρης στη δίκη της Χρυσής Αυγής: Είμαι ακροδεξιός, χουντικός, φασίστας και ναζί

Σε νέες προκλητικές δηλώσεις προχώρησε στη δίκη της Χρυσής Αυγής ο συνήγορος του καταδικασμένου πρώην βουλευτή της εγκληματικής οργάνωσης Γιάννη Λαγού, Κωνσταντίνος Πλεύρης. «Κράτος δικαίου στην Ελλάδα δεν υπάρχει, υπάρχουν σωστοί δικαστές. Τον Ντερτιλή τον είχαν 38 χρόνια παράνομα φυλακή(…). Ο ναζισμός στην Ελλάδα δεν απαγορεύεται, προηγήθηκε η ΠτΔ που είπε ότι “η δημοκρατία ενίκησε”. […]

Διαβάστε το στο dete.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tovima

Γιάννα Αγγελοπούλου: Κατόρθωμα ολόκληρης της χώρας οι Ολυμπιακοί Αγώνες του 2004

Άρης – Ολυμπιακός 1-1: Έχασαν έδαφος οι ερυθρόλευκοι που έχουν δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία

Μητσοτάκης για ΑΙΓΙΣ: «Προετοιμασμένοι για το φετινό καλοκαίρι»

Κικίλιας: «Δύσκολη η φετινή αντιπυρική περίοδος, θα δώσουμε μάχη το καλοκαίρι»

Πειραιάς: Ηλικιωμένη έπεσε στη θάλασσα

Ιορδανία: Οι βουλευτικές εκλογές θα διεξαχθούν στις 10 Σεπτεμβρίου