Πελέ: Παγκόσμιος θρήνος, έφυγε ο «βασιλιάς»

21:02 - 29/12/2022

O ποδοσφαιρικός πλανήτης θρηνεί για την απώλεια του «βασιλιά» Πελέ. Ο Βραζιλιάνος θρύλος άφησε την τελευταία του πνοή στα 82 του χρόνια στο κρεβάτι του νοσοκομείου «Άλμπερτ Αϊνστάιν» στο Σάο Πάολο, νικημένος από την επάρατη νόσο.

Διαβάστε Περισσότερα στο Gazzetta
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πελέ: Το ποδόσφαιρο έχασε τον Βασιλιά του

Πριν από χρόνια ο Πελέ είχε δηλώσει πως «αν πεθάνω κάποια μέρα, θα είμαι χαρούμενος γιατί προσπάθησα να κάνω το καλύτερο. Το ποδόσφαιρο μου επέτρεψε να κάνω τόσα πολλά γιατί είναι το μεγαλύτερο άθλημα στον κόσμο».

Διαβάστε το στο in.gr

Πελέ: Το ποδόσφαιρο έχασε τον Βασιλιά του

Πριν από χρόνια ο Πελέ είχε δηλώσει πως «αν πεθάνω κάποια μέρα, θα είμαι χαρούμενος γιατί προσπάθησα να κάνω το καλύτερο. Το ποδόσφαιρο μου επέτρεψε να κάνω τόσα πολλά γιατί είναι το μεγαλύτερο άθλημα στον κόσμο».

Διαβάστε το στο tanea.gr

Πελέ: Η Βραζιλία θρηνεί τον «Βασιλιά» της

Τριήμερο πένθος στη Βραζιλία για τον θάνατο του σπουδαίου Πελέ. Στο γήπεδο της Σάντος θα πραγματοποιηθεί το λαϊκό προσκύνημα του…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Πελέ: Το ποδόσφαιρο έχασε τον Βασιλιά του

Πριν από χρόνια ο Πελέ είχε δηλώσει πως «αν πεθάνω κάποια μέρα, θα είμαι χαρούμενος γιατί προσπάθησα να κάνω το καλύτερο. Το ποδόσφαιρο μου επέτρεψε να κάνω τόσα πολλά γιατί είναι το μεγαλύτερο άθλημα στον κόσμο».

Διαβάστε το στο tovima

Θρήνος στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο «βασιλιάς» Πελέ

Ο Πελέ πέθανε σε ηλικία 82 ετών και “βύθισε” στο πένθος ολόκληρη τη Βραζιλία, αλλά και το παγκόσμιο ποδόσφαιρο, του οποίου υπήρξε ίσως ο μεγαλύτερος θρύλος.Ο Πελέ πέθανε σε ηλικία 82 ετών και “βύθισε” στο πένθος ολόκληρη τη Βραζιλία, αλλά και το παγκόσμιο ποδόσφαιρο, του οποίου υπήρξε ίσως ο μεγαλύτερος θρύλος.Ο Έντσον Αράντες ντο Νασιμέντο, που μεγαλούργησε ως ποδοσφαιριστής με το όνομα “Πελέ”, θεωρείται μέχρι και σήμερα ο κορυφαίος όλων των εποχών, αλλά πλέον δεν βρίσκεται στη ζωή, αφού άφησε […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Πελέ: Το αντίο της ΕΠΟ στον «Βασιλιά»

Η ανακοίνωση της ΕΠΟ για τον Πελέ.

Διαβάστε το στο onsports.gr

Παγκόσμιος θρήνος, έφυγε ο «βασιλιάς» Πελέ!

Παγκόσμιος θρήνος, έφυγε ο «βασιλιάς» Πελέ! 29/12/2022 Πένθος επικρατεί εδώ και λίγη ώρα στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Ο θρυλικός Έντσον Αράντες ντο Νασιμέντο ή όπως έγινε γνωστό το όνομα του στα πέρατα του κόσμου, Πελέ ο παίκτης σύμβολο του «βασιλιά» των σπορ, έφυγε από τη ζωή στα 82 του χρόνια. Η κλινική «Άλμπερτ Αϊνστάιν» του Σάο Πάολο επιβεβαίωσε πως ο εμβληματικός ηγέτης της Βραζιλίας άφησε την τελευταία του πνοή, νικημένος από την επάρατη νόσο. O Πελέ τον Σεπτέμβριο του 2021 διαγνώστηκε με όγκο στο παχύ έντερο, υποβλήθηκε σε επέμβαση αφαίρεσης και από τις 30 του ίδιου μήνα ξεκίνησε χημειοθεραπείες. Στις 30 του περασμένου Νοεμβρίου ο πάλαι ποτέ αστέρας τη

Διαβάστε το στο filathlos.gr

Παγκόσμια θλίψη: Έφυγε ο θρυλικός Πελέ…

Στο πένθος βυθίστηκε ο ποδοσφαιρικός, και όχι μόνο, κόσμος, αφού έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 83 ετών ο θρυλικός Πελέ… Περισσότερα σε λίγο… The post Παγκόσμια θλίψη: Έφυγε ο θρυλικός Πελέ… first appeared on ThesSports.

Διαβάστε το στο thessports.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Gazzetta

EuroLeague: Πρώτη φορά σε 19 χρόνια που έγιναν τρία... break στα Game 1

Κάνααν: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, θα είναι μια μεγάλη σειρά»

Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Η πανηγυρική φωτογραφία Παναγιώτη και Γιώργου Αγγελόπουλου

Έρχεται από τον ορίζοντα

ΜακΚίσικ: «Είμαστε ομάδα με πολύ ταλέντο και το δείξαμε με τον καλύτερο τρόπο»

Φαλ: «Δεν είμαστε άνετοι με το 1-0, χρειαζόμαστε τρεις νίκες για το Final Four»