Πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου – Έχασε τη μητέρα της – Ποια ήταν η θρυλική Αγγέλα

21:50 - 04/01/2023

Στο πένθος βυθίστηκε η αγαπημένη καλλιτέχνης, Ελένη Τσαλιγοπούλου, καθώς έχασε την αγαπημένη της μητέρα η Αγγέλα. Τη θλιβερή είδηση έκανε γνωστή ο συνθέτης και στιχουργός, Κώστας Λειβαδάς που με ανάρτησή του στο Facebook, αναφέρεται στο ποια ήταν η Αγγέλα Τσαλιγοπούλου. Σύμφωνα με τον Κώστα Λειβαδά, η Αγγέλα Τσαλιγοπούλου τόσο “σαν οικοδέσποινα ασύλληπτη όσο και σαν […] Το άρθρο Πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου – Έχασε τη μητέρα της – Ποια ήταν η θρυλική Αγγέλα εμφανίστηκε πρώτα στο newsique.gr.

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsique.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Βαρύ πένθος για την Τσαλιγοπούλου – Έφυγε από τη ζωή η μητέρα της

Στο πένθος βυθίστηκε η Ελένη Τσαλιγοπούλου. Η πολυαγαπημένη της μητέρα, έφυγε από τη ζωή και εκείνη θρηνεί την απώλεια της.Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου: Πέθανε η μητέρα της

Δύσκολες στιγμές περνά η Ελένη Τσαλιγοπούλου, καθώς, όπως γνωστοποίησε η ίδια με ανάρτησή της στο Instagram, πέθανε η μητέρα της, Αγγέλα, στα 93 της χρόνια. Η Αγγέλα Τσαλιγοπούλου ζούσε στη Νάουσα. Δείτε την ανάρτηση της Ελένης Τσαλιγοπούλου: «Νάουσα, στο πρώτο φως της μέρας, και μια αναπάντεχη αισιοδοξία. Μου βγήκε ο καλλιτέχνης και την έβγαλα με την γάτα της 4 μέρες πριν φύγει! Τώρα είναι ελεύθερη και ο γιος μου λέει ότι η γιαγιά τώρα κάνει κωλοτούμπες χωρίς τα πάμπερς και το Πι της. Την πήρα πριν κάποια χρόνια να της πω χρόνια πολλά για τα γενέθλια της και μου λέει, αχ πουλοπομ, δηλαδή πουλάκι μου, εγώ νόμιζα ότι θα πέθαινα στα 9 μου και ζω ακόμα. Το ’40 στη μεγάλη πείνα, στα 9 της χρό

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Βαρύ πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου – Έφυγε από τη ζωή η μητέρα της: «Τώρα είναι ελεύθερη»

Πολύ δύσκολες ώρες  βιώνει η γνωστή τραγουδίστρια Ελένη Τσαλιγοπούλου, η οποία με ανάρτηση της στο Instagram ανακοίνωσε πως πέθανε η μητέρα της. Στην συγκλονιστικής της ανάρτησης γράφει μεταξύ άλλων η Ελένη Τσαλιγοπούλου:  «Μια γυναίκα χαμαιλέοντας, θεριό ανήμερο, ευέλικτη, έξυπνη και φοβερή μαγείρισσα. Δεν ήξερε γράμματα, αλλά ήξερε όλα τ’ άλλα». Την ανάρτηση της  την συνοδεύει […] Το άρθρο Βαρύ πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου – Έφυγε από τη ζωή η μητέρα της: «Τώρα είναι ελεύθερη» εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr

Ελένη Τσαλιγοπούλου: Πέθανε η μητέρα της – Συγκλονίζει η τραγουδίστρια

Η Ελένη Τσαλιγοπούλου, με μία μακροσκελή ανάρτησή της στο Instagram γνωστοποίησε πως η μητέρα της, Αγγέλα, πέθανε σε ηλικία 93ετών. Η Ελένη Τσαλιγοπούλου, με μία μακροσκελή ανάρτησή της στο Instagram γνωστοποίησε πως η μητέρα της, Αγγέλα, πέθανε σε ηλικία 93ετών. Η Αγγέλα Τσαλιγοπούλου ζούσε στη Νάουσα, όπου σύμφωνα με πληροφορίες, πραγματοποιήθηκε η κηδεία της σήμερα Πέμπτη 5 Ιανουαρίου στον Ιερό Ναό του Αγίου Αθανασίου. Η τραγουδίστρια με ένα μήνυμα κοινοποίησε τον θάνατο της αγαπημένης της […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Βαρύ πένθος για την Τσαλιγοπούλου – Έφυγε από τη ζωή η μητέρα της

Στο πένθος βυθίστηκε η Ελένη Τσαλιγοπούλου. Η πολυαγαπημένη της μητέρα, έφυγε από τη ζωή και εκείνη θρηνεί την απώλεια της.Περισσότερα...

Διαβάστε το στο queen.gr

Βαρύ πένθος για την Τσαλιγοπούλου – Έφυγε από τη ζωή η μητέρα της

Στο πένθος βυθίστηκε η Ελένη Τσαλιγοπούλου. Η πολυαγαπημένη της μητέρα,…

Διαβάστε το στο onsports.gr

Πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου – Έχασε την μητέρα της

Δείτε τη συγκινητική ανάρτηση της τραγουδίστριας

Διαβάστε το στο news.gr

Βαρύ πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου: «Τώρα είναι ελεύθερη»

Δύσκολες ώρες περνάει η Ελένη Τσαλιγοπούλου καθώς έφυγε από τη ζωή η μητέρα της Αγγέλα σε ηλικία 93 χρονών. Η Αγγέλα Τσαλιγοπούλου ζούσε στη Νάουσα όπου σύμφωνα με πληροφορίες θα πραγματοποιηθεί η κηδεία της σήμερα Πέμπτη 5 Ιανουαρίου στον Ιερό Ναό του Αγίου Αθανασίου. Τα δυσάρεστα νέα έκανε γνωστά ο Κώστας Λειβαδάς με μια μακροσκελή […] The post Βαρύ πένθος για την Ελένη Τσαλιγοπούλου: «Τώρα είναι ελεύθερη» appeared first on OK! Magazine.

Διαβάστε το στο okmag.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsique.gr

Καλαμάτα: Μηχανάκι παρέσυρε πεζή σε διάβαση

Με τον πατέρα που κατήγγειλε τον αρχαιοφύλακα στη Νίσυρο συναντήθηκε ο Στέφανος Κασσελάκης – «Στεκόμαστε πλάι στο δίκιο»

Ξυλοδαρμός Β. Γραμμένου: Δίωξη για κακούργημα σε βάρος του Κ. Φλώρου – Την Πέμπτη η απολογία του

«Μπλόκο» 1-1 στη Θεσσαλονίκη και απομακρύνεται το πρωτάθλημα για τον Ολυμπιακό

Εργατικό Κέντρο Αθήνας: Πρωτομαγιάτικη απεργία και συγκέντρωση τη Μ. Τετάρτη

ΕΝΦΙΑ 2024: Πώς θα εκτυπώσετε τα εκκαθαριστικά