Η Τζασίντα Άρντερν με δάκρυα στα μάτια αποχαιρέτησε την πρωθυπουργία στην Αυστραλία δίπλα στους Μαορί

13:12 - 24/01/2023

Η Τζασίντα Άρντερν, πρωθυπουργός της Νέας Ζηλανδίας, η οποία έγινε γνωστή για την επιτυχημένη στρατηγική της για τον περιορισμό της εξάπλωσης του Covid αλλά και για την στάση της, στη σφαγή 51 ανθρώπων σε δύο τζαμιά, ανακοίνωσε απροσδόκητα την προηγούμενη Πέμπτη ότι θα παραιτηθεί μετά από σχεδόν έξι χρόνια. «Φεύγω, γιατί έχοντας έναν τόσο σημαντικό ρόλο, δημιουργεί ευθύνες και αυτό σημαίνει πως πρέπει να γνωρίζεις πότε είσαι το κατάλληλο άτομο για να ηγηθείς αλλά και πότε δεν είσαι», είχε πει. «Ξέρω τι χρειάζεται αυτή η δουλειά. Και ξέρω ότι δεν έχω πια αρκετά για να ανταποκριθώ. Είναι τόσο απλό» ανέφερε χαρακτηριστικά. Η 42χρονη πολιτικός, η νεότερη πρωθυπουργός της Νέας Ζηλανδίας τα τελ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα