Επιδοτήσεις - Πρόγραμμα «Σπίτι μου»: Οι δικαιούχοι και οι προϋποθέσεις - Διευκρινίσεις από τον πρόεδρο της ΠΟΜΙΔΑ

09:24 - 31/01/2023

Ο πρόεδρος της ΠΟΜΙΔΑ, Στράτος Παραδιάς μιλά για το πρόγραμμα

Διαβάστε Περισσότερα στο ProtoThema.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Έρχεται το πρόγραμμα «Σπίτι μου»: Δικαιούχοι και προϋποθέσεις για τα χαμηλότοκα δάνεια

Αντίστροφη μέτρηση για να αποκτήσουν το δικό τους σπίτι οι νέοι καθώς έως τις αρχές Μαρτίου αναμένεται να έχει «τρέξει» το πρόγραμμα «Σπίτι μου» που θα δίνει άτοκα ή χαμηλότοκα δάνεια πρώτης κατοικίας σε νέους 25 έως 39 ετών με εισοδηματικά κριτήρια. Από το πρόγραμμα «Σπίτι μου» συνολικού προϋπολογισμού 1,74 δισ. ευρώ θα ωφεληθούν περισσότεροι από 137.000 πολίτες. Τα δάνεια θα επιδοτηθούν από τη ΔΥΠΑ και θα δοθούν σε νέους με χαμηλά εισοδήματα. Θα αφορούν την αγορά υφιστάμενων κατοικιών, αξίας έως 200.000 ευρώ, εμβαδού έως 150 τ.μ. και με παλαιότητα τουλάχιστον 15 ετών. Τα εισοδηματικά κριτήρια Προϋπόθεση για τη λήψη του δανείου θα είναι οι νέοι να έχουν ετήσιο καθαρό εισόδ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Επιδοτήσεις - Πρόγραμμα «Σπίτι μου»: Οι δικαιούχοι και οι προϋποθέσεις

Διευκρινίσεις από τον πρόεδρο της ΠΟΜΙΔΑ

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ProtoThema.gr

Η UNRWA ζητάει έρευνα για τις επιθέσεις του Ισραήλ και να αποκατασταθεί πλήρως η χρηματοδότησή της

Survivor 2024: Τέλος ο Γκέντσογλου, χαμός με Σταυρούλα και Γιάννη - Δείτε βίντεο

Premier League: Θρίαμβος της Άρσεναλ στο λονδρέζικο ντέρμπι, 5-0 την Τσέλσι - Δείτε τα γκολ

Υπουργός Άμυνας της Τουρκίας για ΜΟΕ με Ελλάδα: «Γίνεται με αμοιβαία καλή θέληση»

Απαγορευτικό της ΕΛΑΣ σε συγκεντρώσεις των φιλάθλων του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ ενόψει του μεταξύ τους ντέρμπι

Euroleague: Η Ρεάλ έγραψε με άνεση το 1-0 στον «ισπανικό εμφύλιο», 90-74 τη Μπασκόνια - Δείτε βίντεο