Τζορτζ Τσούνης για το δυστύχημα στα Τέμπη: Δεν θέλω να εστιάσω στην αναζήτηση των ευθυνών για αυτή την εθνική τραγωδία

22:14 - 09/03/2023

Ο Αμερικανός Πρέσβης, Τζορτζ Τσούνης, μίλησε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Open και την Αλεξία Τασούλη το βράδυ της Πέμπτης (09/03) για το τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη που στοίχισε τη ζωή σε δεκάδες ανθρώπους. Ο κ. Τσούνης εξέφρασε τα θερμά του συλλυπητήρια τόσο στις οικογένειες των θυμάτων αλλά και σε ολόκληρο το Έθνος που έχει βυθιστεί στο πένθος μετά από αυτή την τραγωδία. «Είναι μία τραγωδία. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να πει κανείς. Ανείπωτο γεγονός! Η καρδιά μου βρίσκεται με τις οικογένειες αυτών που χάθηκαν. Ο πρόεδρος Μπάιντεν, ο Υπουργός Εξωτερικών, Άντονι Μπλίκεν, και ενώ εκφράσαμε τα συλλυπητήριά μας και κυρίως την επιθυμία μας να κάνουμε ό,τι χρειάζεται να βοηθήσουμε τον ελληνι

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Τσούνης για τα Τέμπη: Δεν θέλω να εστιάσω στην αναζήτηση των ευθυνών για αυτή την εθνική τραγωδία

Ο κ. Τσούνης εξέφρασε τα θερμά του συλλυπητήρια τόσο στις οικογένειες των θυμάτων αλλά και σε ολόκληρο το Έθνος που έχει βυθιστεί στο πένθος μετά από αυτή την τραγωδία.

Διαβάστε το στο pagenews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα