Μαυροειδάκος για τον γερανό της αστυνομίας στην Ακαδημίας: Εγώ δεν είδα κάτι παράνομο στην κίνησή του

08:48 - 20/03/2023

Για τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας μετά τη μεγάλη πορεία για τα Τέμπη της Πέμπτης (16/3) και τους ελιγμούς του γερανού της Αστυνομίας στην Ακαδημίας μίλησε τη Δευτέρα (20/3) ο γενικός γραμματέας Ειδικών Φρουρών Ευστράτειος Μαυροειδάκος. «Εγώ δεν είδα κάτι παράνομο στην κίνησή του» επεσήμανε. «Όταν λαμβάνει χώρα μία πορεία στο κέντρο της Αθήνας με 30.000, 40.000, 50.000 κόσμο όπως είδαμε τις τελευταίες ημέρες την επιχειρισιακή ευθύνη την έχει το κέντρο επιχειρήσεων στη ΓΑΔΑ. Τα μέτρα τα διαχειρίζεται ο γενικός αστυνομικός διευθυντής Αττικής πάντα όμως υπό την επίβλεψη του Αρχηγού του Σώματος. Η πολιτική ηγεσία δίνει μία γραμμή και φτάνουμε στο σημείο να έχουμε είτε επεισόδια, είτε όχι»

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

«Πλακώθηκαν» on air Παγώνη – Μαυροειδάκος για τον γερανό της Αστυνομίας στην Ακαδημίας – «Αν ήταν το παιδί σας;»

Έντονη αντιπαράθεση είχαν η Ματίνα Παγώνη και ο Στράτος Μαυροειδάκος στον τηλεοπτικό αέρα, με αφορμή τον οδηγό του γερανού της αστυνομίας, που πάτησε γκάζι στην οδό Ακαδημίας μετά το πέρας της πορείας για τα Τέμπη, την περασμένη Πέμπτη.Έντονη αντιπαράθεση είχαν η Ματίνα Παγώνη και ο Στράτος Μαυροειδάκος στον τηλεοπτικό αέρα, με αφορμή τον οδηγό του γερανού της αστυνομίας, που πάτησε γκάζι στην οδό Ακαδημίας μετά το πέρας της πορείας για τα Τέμπη, την περασμένη Πέμπτη.Σύμφωνα με τον Γ.Γ. του Σωματείου Ειδικών Φρουρών, ο οδηγός συμπεριφέρθηκε «άκρως επαγγελματικά», αναφορά που προκάλεσε την ενόχληση […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

«Πικρά» φέτος το σοκολατένια αυγά – Αυξημένη σε σχέση με πέρυσι η τιμή τους

Ρώσος δημοσιογράφος σκοτώθηκε σε επίθεση με drone στη Ζαπορίζια

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας 20/4/2024

Αποδοκίμασαν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο στον Βόλο – «Δεν έχουν καμία σχέση με την δημοκρατία»

Πέθανε ο αδερφός της Ελένη Βιτάλη – «Ξεψύχησες στα χέρια μου»

Ο Τσιτσιπάς στα ημιτελικά της Βαρκελώνης μετά από ματς θρίλερ