Τέμπη: Συνταρακτική εξομολόγηση επιζώντα – «Έβλεπα έξω από το βαγόνι και είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω»

01:48 - 28/03/2023

Ο Πέτρος Βερτζάγιας, φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, επιζών από το πρόσφατο πολύνεκρο σιδηροδρομικό δυστύχημα στα Τέμπη, έκανε αναδρομή στις εικόνες αποκάλυψης […] The post Τέμπη: Συνταρακτική εξομολόγηση επιζώντα – «Έβλεπα έξω από το βαγόνι και είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Τέμπη: Συγκλονίζει η μαρτυρία επιζόντα - «Είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω»

Ένας από τους επιζώντες του μοιραίου Intercity 62 μίλησε για τις τραγικές στιγμές που έζησε μετά τη σύγκρουση των τρένων…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Τραγωδία στα Τέμπη: Ανατριχιαστική μαρτυρία επιζώντα – «Έβλεπα έξω από το βαγόνι και είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω»

Ο Πέτρος Βερτζάγιας, φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, ήταν ένας από τους επιζώντες της τραγωδίας στα Τέμπη και μιλώντας στην εκπομπή «Mega Stories» του τηλεοπτικού σταθμού Mega που μεταδόθηκε τα ξημερώματα της Τρίτης (28/3) αναφέρθηκε στη φρίκη που βίωσε. «Το πιο έντονο που μου έρχεται στο μυαλό είναι φρενάρισμα, οι φωνές και τα ουρλιαχτά. Με τον τρόπο που βρέθηκα στο βαγόνι, είχα μια εμπειρία κοντά στον θάνατο. Ήμουν στο Β4. Πεταχτήκανε όλα πάνω μας, παράθυρα, χαλίκια, σπίθες από το φρενάρισμα. Στην αρχή ήταν σαν να καθόσουν σε φούρνο, την ένιωθες την ζέστη της σύγκρουσης. Δεν έβλεπες λόγω της σκόνης και του καπνού. Δύσκολες στιγμές αυτές που πέρασα στο βαγόνι, δεν ξεχνιέται τόσο εύκολα», είπε

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Τέμπη: Συγκλονιστική εξομολόγηση επιζώντα – «Έβλεπα έξω από το βαγόνι και είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω»

Για τους φόβους αλλά και τη ζωή μετά τη σιδηροδρομική τραγωδία μίλησε στο Mega Stories και στην Δώρα Αναγνωστοπούλου, ο Πέτρος Βερτζάγιας, φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, επιζών από το πρόσφατο πολύνεκρο σιδηροδρομικό δυστύχημα στα Τέμπη.Για τους φόβους αλλά και τη ζωή μετά τη σιδηροδρομική τραγωδία μίλησε στο Mega Stories και στην Δώρα Αναγνωστοπούλου, ο Πέτρος Βερτζάγιας, φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, επιζών από το πρόσφατο πολύνεκρο σιδηροδρομικό δυστύχημα στα Τέμπη.«Το πιο έντονο που μου έρχεται στο μυαλό είναι φρενάρισμα, οι φωνές και τα ουρλιαχτά. Με τον τρόπο που βρέθηκα στο βαγόνι, […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Τέμπη: Συγκλονίζει η μαρτυρία επιζόντα – «Είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω»

Ένας από τους επιζώντες του μοιραίου Intercity 62 μίλησε για τις τραγικές στιγμές που έζησε μετά τη σύγκρουση των τρένων στα Τέμπη Ο Πέτρος Βερτζάγιας, φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, ήταν ένας από τους επιζώντες του πολύνεκρου σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη. Ο νεαρός, ο οποίος βρισκόταν στο βαγόνι 4 μίλησε στο Mega Stories και στην Δώρα Αναγνωστοπούλου […] The post Τέμπη: Συγκλονίζει η μαρτυρία επιζόντα – «Είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω» appeared first on Tromaktiko.gr.

Διαβάστε το στο tromaktiko.gr

Τέμπη – Πέτρος Βερτζάγιας: «Έβλεπα έξω από το βαγόνι και είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω»

Το δυστύχημα στα Τέμπη της 28ης Φεβρουαρίου έχει σημαδέψει όλους τους Έλληνες, ενώ δεν θα ξεχαστεί ποτέ. Ο Πέτρος Βερτζάγιας είναι ένας από τους επιζώντας του φονικού δυστυχήματος στα Τέμπη και μίλησε στη Δώρα Αναγνωστοπούλου και το Mega Stories για το μετατραυματικό στρες που βιώνει. «Είχα προγραμματίσει ότι θα φύγω με των 17:00 και καθυστερήσαμε με έναν […] The post Τέμπη – Πέτρος Βερτζάγιας: «Έβλεπα έξω από το βαγόνι και είχα αποδεχτεί ότι θα πεθάνω» appeared first on OK! Magazine.

Διαβάστε το στο okmag.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Eurovision 2024: Η Μαρίνα Σάττι ξεσήκωσε τους Eurofans τραγουδώντας live το «Ζάρι»

Σωτήρης Τσαφούλιας: «Έχω εταιρεία με πωλήσεις πετρελαίων στο ναυτιλιακό κομμάτι»

Έλλη Στάη: «Πέρασαν χρόνια για να ισορροπήσω και να βγάλω γλυκύτητα – Ήμουν πάρα πολύ αγριωπή, σκληρή και αυστηρή»

Αλέξανδρος Αντωνόπουλος: «Με τον Μινωτή τα χαλάσαμε πρώτα για τα κληρονομικά και μετά για τα συνδικαλιστικά»

Νεκταρία Γιαννουδάκη: «Είμαστε πολύ προβληματισμένοι απέναντι σε όλα, ζούμε έναν ύπουλο μεσαίωνα»

Survivor – Τζέιμς Καφετζής: «Δεν έχω αποφασίσει αν θέλω να παραμείνω ή να αποχωρήσω»