Δίκη Ρούλας Πισπιρίγκου: «Έπρεπε να εγκαταλείψω το παιδί;» είπε ο αναισθησιολόγος του Καραμανδάνειου στον Κούγια

17:36 - 30/03/2023

"Δεν θα απολογηθώ που έκανα ανάνηψη περισσότερο από ότι ορίζει το πρωτόκολλο. Έπρεπε να εγκαταλείψω το παιδί; Έχω την συνείδηση μου ήσυχη" απάντησε ο αναισθησιολόγος του Καραμανδάνειου Ιωάννης Χασαπόπουλος στις αιτιάσεις της υπεράσπισης της Ρούλας Πισπιρίγκου ότι παράτεινε την διαδικασία αν και γνώριζε για την ανεπανόρθωτη εγκεφαλική βλάβη "για να καλυφθείτε"."Δεν θα απολογηθώ που έκανα ανάνηψη περισσότερο από ότι ορίζει το πρωτόκολλο. Έπρεπε να εγκαταλείψω το παιδί; Έχω την συνείδηση μου ήσυχη" απάντησε ο αναισθησιολόγος του Καραμανδάνειου Ιωάννης Χασαπόπουλος στις αιτιάσεις της υπεράσπισης της Ρούλας Πισπιρίγκου ότι παράτεινε την διαδικασία αν και γνώριζε για την ανεπανόρθωτη εγκεφαλική βλάβη

Διαβάστε Περισσότερα στο thecaller.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Υπόθεση Πάτρας: «Έπρεπε να εγκαταλείψω το παιδί; » ανέφερε ο αναισθησιολόγος του Καραμανδανείου

Η δίκη συνεχίζεται

Διαβάστε το στο patrasevents.gr

Δίκη Πισπιρίγκου: «Έπρεπε να εγκαταλείψω το παιδί;» – Τι απάντησε σε αιτιάσεις της υπεράσπισης ο αναισθησιολόγος του Καραμανδάνειου

Ο κ. Κούγιας υπέβαλε ερωτήσεις στον κ. Χασαπόπουλο για την επί 50 λεπτά διάρκεια της ανάνηψης ζητώντας προηγουμένως από τον μάρτυρα να επιβεβαιώσει πως μετά από 10 λεπτά ανακοπής ο εγκέφαλος παθαίνει ανεπανόρθωτες βλάβεςΔιαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο Eretikos.gr

Διαβάστε το στο eretikos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thecaller.gr

Χαρίτσης: Να παραιτηθεί ο Φλωρίδης – Ανεπίτρεπτη και αντιθεσμική η συμπεριφορά του

Ελένη Μενεγάκη: «Είμαι το καλύτερο αφεντικό, αλλά είμαι και το δυσκολότερο»

Πρώτη παρουσία του Ντάνι Αλβες στα δικαστήρια για να τηρήσει τους όρους αποφυλάκισης

Αύριο στο υπουργικό Συμβούλιο ανακοινώνεται η νέα αύξηση στον κατώτατο μισθό

Το σαρδάμ της Δέσποινας Καμπούρη που… διέλυσε το πλατό του «Πάμε Δανάη»

Ο Θεόδωρος Παπαθεοδώρου αντιπρόεδρος στο κόμμα Δημοκράτες