Κάλεσμα Κιλιτσντάρογλου στους νέους: Να ξεριζώσουμε μαζί το παλιό σύστημα

08:56 - 20/04/2023

«Μπροστά μας έχουμε ένα σημείο καμπής και σε αυτό εσένα νέε ψηφοφόρε σε έχουμε ανάγκη», λέει στο βίντεο που ανέβασε ο Κεμάλ Κιλιτσντάρογλου, ενόψει των εκλογών.Ο Κεμάλ Κιλιτσντάρογλου, με βίντεο που ανέβασε στα social media, κάλεσε τους νέους να τον ψηφίσουν για να ξεριζωθεί το παλιό σύστημα με το οποίο λειτουργεί η Τουρκία. «Είμαι Αλεβίτης (σ.σ.: οι Αλεβίτες είναι θρησκευτική μειονότητα) και θέλω να φέρω την αλλαγή στην Τουρκία, να ξεριζώσω το παλιό σύστημα» τόνισε μεταξύ άλλων ο Κιλιτσντάρογλου στο βίντεο το οποίο, όπως μετέδωσε ο ανταποκριτής του ΣΚΑΪ στην Κωνσταντινούπολη, Μανώλης Κωστίδης, έχει συγκεντρώσει πάνω από 10 εκατομμύρια views. «Αγαπημένα μου παιδιά που σε αυτές τις εκλογές θα ψηφ

Διαβάστε Περισσότερα στο ieidiseis.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Τουρκία: Προεκλογικό μανιφέστο Κιλιτσντάρογλου μέσω Twitter - Καλεί τους νέους «να ξεριζώσουν το σύστημα»

Πάνω από 36 εκατομμύρια χρήστες παρακολούθησαν το μανιφέστο του Κιλιτσντάρογλου σε 12 ώρες - «Είμαι Αλεβίτης, θέλω να φέρω την αλλαγή» ανέφερε μεταξύ άλλων

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Κιλιτσντάρογλου μέσω Twitter: Καλεί τους νέους «να ξεριζώσουν το σύστημα»

Κάλεσμα στους νέους να τον εμπιστευτούν στις επικείμενες εκλογές και να φέρουν την αλλαγή στην Τουρκία, απηύθυνε ο Κεμάλ Κιλιτσντάρογλου σε βίντεο που ανέβασε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter.

Διαβάστε το στο pagenews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ieidiseis.gr

Στην κόψη του ξυραφιού η Μέση Ανατολή: Το Ισραήλ υπόσχεται απάντηση στο Ιράν - Οι δύο γραμμές στο Πολεμικό Συμβούλιο

Μπάιντεν: «Προσηλωμένες στην ασφάλεια του Ισραήλ οι ΗΠΑ» - IDF: Θα δοθεί απάντηση στο Ιράν

Καιρός: Θερμοκρασία - ρεκόρ στα Τρίκαλα, «σκαρφάλωσε» πάνω από τους 32 βαθμούς

Κακοκαιρία «Π»: Ανεμοστρόβιλος σάρωσε Χαλκιδική και Ξάνθη, αποκλεισμένα χωριά στα Τρίκαλα - Πώς κινείται

ΚΤΕΛ Αττικής: Οδηγός επιτέθηκε με κατσαβίδι σε επιβάτη

Κάρυστος: Μαίνεται το πύρινο μέτωπο - Ανεξέλεγκτες φλόγες γύρω από τα χωριά