Δίκη Χρυσής Αυγής: Το τάγμα εφόδου με άφησε γιατί νόμιζαν ότι είμαι νεκρός

12:46 - 26/04/2023

«Ήμουν πεθαμένος. Τα σίδερα και ξύλα έπεσαν πάνω μου δεν μπορούσα να φέρω αντίσταση. Με σκότωσαν! Με άφησαν διότι νόμιζαν πως ήμουν νεκρός». Με αυτά τα λόγια ο Αιγύπτιος αλιεργάτης, Εμπάρακ Αμπουζίντ, που δέχθηκε τα δολοφονικά χτυπήματα των μελών του τάγματος εφόδου της Χρυσής Αυγής περιέγραψε τη δολοφονική επίθεση καταθέτοντας στο Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων της ... Περισσότερα To άρθρο Δίκη Χρυσής Αυγής: Το τάγμα εφόδου με άφησε γιατί νόμιζαν ότι είμαι νεκρός δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Δίκη Χρυσής Αυγής: «Με άφησαν γιατί νόμιζαν πως πέθανα»

Ο Αιγύπτιος αλιεργάτης περιέγραψε τη δολοφονική επίθεση που δέχθηκε από μέλη του τάγματος εφόδου της Χρυσής Αυγής.

Διαβάστε το στο Gazzetta

Δίκη Χρυσής Αυγής: «Με άφησαν διότι νόμιζαν πως ήμουν νεκρός»

Αποκαλυπτική για τη δράση της Χρυσής Αυγής η μαρτυρική κατάθεση του Αιγύπτιου αλιεργάτη υπήρξε θύμα της δολοφονικής μανίας της. Όπως είπε σκοπός των δραστών της επίθεσης σε βάρος του ήταν να τον σκοτώσουν.

Διαβάστε το στο tovima

Δίκη Χρυσής Αυγής: Κατέθεσε Αιγύπτιος ψαράς - «Με άφησαν γιατί νόμιζαν πως πέθανα»

Ο μάρτυρας είπε πως 11 χρόνια μετά την επίθεση, ακόμα δεν μπορεί να φάει σκληρές τροφές και δεν μπορεί να μείνει για περισσότερες από 3-4 ώρες όρθιος

Διαβάστε το στο Skai.gr

Δίκη Χρυσής Αυγής: «Με άφησαν γιατί νόμιζαν πως πέθανα» – Συγκλονίζει ο Αιγύπτιος αλιεργάτης

Δίκη Χρυσής Αυγής: Η κατάθεση του Αιγύπτιου αλιεργάτη.

Διαβάστε το στο neolaia.gr

Δίκη Χρυσής Αυγής: «Το τάγμα εφόδου με άφησε γιατί νόμιζαν ότι είμαι νεκρός», κατέθεσε Αιγύπτιος ψαράς

«Με άφησαν γιατί νόμιζαν πως πέθανα» κατέθεσε ο πρώτος μάρτυρας από τους Αιγύπτους ψαράδες» που δέχθηκε σφοδρά χτυπήματα στη δίκη της Χρυσής ΑυγήςΜε την υπόθεση της επίθεσης τους Αιγύπτιους ψαράδες συνεχίζεται σήμερα στο Εφετείο η δίκη της Χρυσής Αυγής σε δεύτερο βαθμό.  Ο Αμπουζίντ Εμπαράκ άνοιξε σήμερα με την κατάθεσή του ενώπιον του Πενταμελούς Εφετείου Κακουργημάτων την υπόθεση της άγριας επίθεσης που δέχθηκαν από τάγμα εφόδου της Χρυσής Αυγής ο ίδιος και άλλοι τρεις Αιγύπτιοι αλιεργάτες στις 12 Ιουνίου 2012 στο σπίτι που έμεναν στο Ικόνιο Περάματος. Μίας επίθεσης που όπως είπε ο αλιεργάτης έγινε «γιατί είμαστε ξένοι». «Ήταν πάρα πολλά άτομα με μαύρες μπλούζες από πάνω μου. Είδα ότι κρ

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Φόρος εισοδήματος: Στα επόμενα 5 φορολογικά έτη μεταφέρονται οι ζημιές επιχειρήσεων – Παραδείγματα

Στα «χαρακώματα» κυβέρνηση και ΣΥΡΙΖΑ για τους Σπαρτιάτες - Πού θα κατευθυνθούν οι «ορφανές» ψήφοι μετά τον αποκλεισμό

Super League 1: Το σόου του Ελίασον στο ΑΕΚ - Παναθηναϊκός και τα highlights από τις γκέλες των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού

Κασσελάκης: Η βεβαιότητα για ποσοστό άνω του 20% και το άνοιγμα στους κεντροδεξιούς ψηφοφόρους

Βουλγαρία, Ιταλία και στο βάθος ΗΠΑ βλέπει η ΔΕΗ για συνεργασίες και μελλοντικές επενδύσεις

Τραγικό τροχαίο στην Ημαθία - Νεκρός 36χρονος που έπεσε με το αυτοκίνητο του σε αρδευτικό κανάλι