Μαρία Σπυράκη: Ουδέποτε κατηγορήθηκα για λήψη χρημάτων – Δεν έχω καμία οικονομική διαφορά με το Ευρωκοινοβούλιο 

09:26 - 27/04/2023

«Ουδέποτε κατηγορήθηκα για λήψη χρημάτων, μέρος αμοιβών βοηθών μου ή παράνομες εκταμιεύσεις κονδυλίων» αναφέρει σε δήλωσή της, σήμερα το πρωί η ευρωβουλευτής, Μαρία Σπυράκη. Μάλιστα αναφέρει πως το αίτημα της άρσης της ασυλίας της «βρίσκεται υπό εξέταση» και εξελίσσεται ανεξάρτητα από τα καθήκοντά της, μετά από δημοσιεύματα που είδαν το φως του ευρωπαϊκού Τύπου. Αναλυτικά Το άρθρο Μαρία Σπυράκη: Ουδέποτε κατηγορήθηκα για λήψη χρημάτων – Δεν έχω καμία οικονομική διαφορά με το Ευρωκοινοβούλιο  εμφανίστηκε πρώτα στο Paraskhnio.gr.

Διαβάστε Περισσότερα στο paraskhnio.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μαρία Σπυράκη: Ουδέποτε κατηγορήθηκα για λήψη χρημάτων από το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

«είναι φανερό ότι η υπόθεση για την οποία ελέγχομαι ουδεμία σχέση έχει με άλλες υποθέσεις για τις οποίες εκκρεμούν έρευνες για άλλους Έλληνες Ευρωβουλευτές» σημειώνει η Μαρία Σπυράκη.

Διαβάστε το στο tanea.gr

Σπυράκη: Ουδέποτε κατηγορήθηκα για λήψη χρημάτων από το Ευρωκοινοβούλιο

Μέσω μιας εκτενούς δήλωσης, η ευρωβουλευτής της Ν.Δ., Μαρία Σπυράκη τοποθετείται για τους ελέγχους που πραγματοποιεί το Ευρωκοινοβούλιο, διευκρινίζοντας – μεταξύ άλλων – ότι το αίτημα της άρσης ασυλίας της βρίσκεται υπό εξέταση, ενώ τονίζει ότι «ουδέποτε κατηγορήθηκα για λήψη χρημάτων, μέρος αμοιβών βοηθών μου ή παράνομες εκταμιεύσεις κονδυλίων. Επαναλαμβάνω επίσης ότι δεν έχω καμία […]

Διαβάστε το στο myvolos.net
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ paraskhnio.gr

Συνέντευξη Μητσοτάκη στο κεντρικό δελτίου του ΣΚΑΪ το βράδυ της Πέμπτης

Κικίλιας για ΑΙΓΙΣ: Μέσα σε 9 μήνες προκηρύξαμε διαγωνισμούς ύψους 1,5 δισ. ευρώ – Θα δώσουμε μάχη το καλοκαίρι

Ευρυδίκη Βαλαβάνη: Η ζωή της μετά το «Survivor» και ο νέος της σύντροφος

Ελεονώρα Μελέτη: Απαντά για τις χυδαίες επιθέσεις που δέχεται για την απόφασή της να κατέβει στις Ευρωεκλογές

Μητσοτάκης για το Πρόγραμμα “Αιγίς”: Η πρόληψη, η καταστολή και η αποκατάσταση, το τρίπτυχο για την προστασία της ανθρώπινης ζωής

Κεραμέως από Βρυξέλλες: Η Τεχνική Υποστήριξη της Κομισιόν, πολύτιμος αρωγός στα μεταρρυθμιστικά επιτεύγματα της χώρας μας